У Вінницькому вищому міжрегіональному професійному училищі у п'ятницю після занять майстер виробничого навчання Борис Атаманенко пофарбував підлогу в одній з аудиторій навчального закладу.
Близько 15-ї години він заново покрив емаллю місце площею десь чотири квадратних метри, які залишились після того, як в аудиторії пересунули з місця на місце навчальні агрегати машин. У минулий понеділок вранці перед початком уроків у аудиторії учень проводив вологе прибирання. Але, коли на заняття увійшла група із 19 першокурсниць, які навчаються на секретарів, почалось...
- Дівчата раптом почали скаржитись на головний біль, запаморочення, дехто блював. Викладачі відправили усіх потерпілих до медпункту, а згодом викликали «швидку». Всього постраждали вісім учениць віком 15-17 років. Але дивно те, що усі вони сиділи у різних місцях аудиторії, деякі не поруч із пофарбованим місцем, — згадує директор училища Олександр Дмитрик.
Як повідомили у прес-службі ГУМНС області, студенток, які отруїлись парами фарби, у стані середньої важкості доправили до обласної дитячої лікарні. За словами завідуючого відділенням анестезіології та інтенсивної терапії закладу Анатолія Стародуба, у лікарні дівчата також скаржились на блювоту та головний біль, деякі ще блювали, хоча і значно менше, ніж у навчальному закладі. Дівчатам надали допомогу, зробили аналізи та госпіталізували. В обласній дитячій студентки пробули добу і були виписані у задовільному стані здоров'я. Тиждень після випадку керівництво училища дозволило їм відпочивати.
За розслідування прикрого інциденту взялись представники училища, санепідемстанції, правоохоронці. Зразки фарби взяли на дослідження до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС області. В аудиторії фахівці санстанції відібрали зразки повітря і надали припис про тимчасову заборону проведення навчання в ній.
Як повідомив головний дер-жавний санітарний лікар міста Вінниці Олександр Сорочан, на майстра, що фарбував підлогу, склали протокол про адмінправопорушення — адже під час навчання будь-які ремонтні роботи заборонені. Усі, хто проводив перевірку, звернули увагу на стійкий і їдючий запах, із певним присмаком, що стояв впродовж декількох діб...
- Гіркість, немовби аерозолем побризкали. Це дуже дивно, адже фарбі-емалі це не властиво, зазвичай, пофарбував - і вона за лічені хвилини висохла. Нею ми влітку фарбували без-будь яких пригод та прикростей. І на майстра нашого, коли ще фарбували, негативного впливу не було. Ця аудиторія добре провітрюється, відкриваються вікна, — дивується Олександр Дмитрик. А майстер Борис Атаманенко додав, що «придбав три банки цієї фарби ще у березні, і, як звично, на ринку на торговій точці, і увесь час нею користувався — вже фарбували інші приміщення закладу. Усі банки були без будь-яких пошкоджень, етикетки та знаки на місці».
- Не можна виключати, що до цієї фарби хтось щось підлив чи домішав, — продовжує директор училища. — Ви знаєте, як зараз продукти чи одяг підробити можна. А тут фарба, хімія, що туди могли додати? Втім, її негативний вплив на дітей можна пояснити різними реакціями та особливостями дитячих організмів. Адже де нині здорових дітей можна знайти, на когось вплинуло погано, а на когось ні. Ці студентки у нас лише два тижні вчаться, тому детально дізнатись про їхній стан здоров'я за цей час просто неможливо. Нині у нас проходить плановий медичний огляд усіх учнів, але він не пов'язаний із надзвичайною подією.
Версію, що хтось, може, підлив або підмішав щось у фарбу, підтримав і Олександр Сорочан, зазначивши, що спеціально стан та якість фарби на ринку продажу санепідемнстанція не контролює і не перевіряє. Перевірку фарби та матеріалів, а також документації на них СЕС здійснює лише під час їхнього застосування при ремонтах навчальних закладів тощо. У цьому ж випадку, як запевнив головний санепідемлікар Вінниці, документи на фарбу були у порядку.
Поки що результатів досліджень фарби правоохоронці керівнику навчального закладу не надали. Відомо також, що справою наразі займається прокуратура. І сподіваємось, що після цього випадку на якість, стан та відповідність вимогам безпеки не тільки фарби, а й інших побутових матеріалів звернуть ще більшу увагу всі компетентні та правоохоронні органи. Адже якщо цього разу обійшлось, то хто дасть гарантію, що таких випадків не повториться у майбутньому? А це ж наші діти.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
СТУДЕНТКИ ОТРУЇЛИСЬ ПАРАМИ ФАРБИ. До цього емаллю, придбаною навесні, фарбували чи не весь навчальний заклад
"