«Я віддам свою дитину на щеплення за умови письмової гарантії про повну відповідальність за можливі ускладнення»
Після плачевного випадку, який стався зі старшою дитиною, молодшому синові батьки категорично відмовилися робити щеплення.
Данилкові зараз сім років. Він інвалід дитинства. «Йому важко стояти, сидіти, не говорить — як кімнатна рослинка. Ми його розуміємо і він нас, напевно. Данька ще жодного дня не прожив без ліків. Деякі знайомі взагалі радили здати його в інтернат. Але він — наша кровинка. Це наш хрест і ми, поки живі, будемо його нести», – ділиться бідою Сергій Трачук (з етичних міркувань ім’я та прізвище батьків змінені).
Нещастя з Данилком сталося ще в пологовому будинку. «Після щеплення БЦЖ малюк посинів, почалися напади епілепсії. Лікарі сказали, що це нейроінфекція. Виявилось, у сина було двостороннє запалення легенів, а медики не помітили», — розповідає батько Данилка.
У сім’ї Трачуків через чотири роки народився ще один хлопчик. Одного разу обпалившись, батьки не ризикують робити щеплення меншому — Миколці. Але коли батьки вирішили оформляти хлопчика в дитячий садочок, постала реальна проблема. «Добрі люди порадили звернутися з меншеньким до імунолога, зробити тест. Ми так і вчинили. В Миколки виявили схильність до алергії, тому нас тимчасово відсторонили від щеплень. Я не лікар, але розумію, що дитину перед щепленням потрібно ретельно обстежити, а хто цим займається? Запитали, чи кашляє, в кращому разі зміряли температуру і … вкололи. Сильніші дітки борються, з слабшими може статись те, що з моїм Данилком», — переконані батьки Миколи та Данила.
Відмовляються від щеплення своїх діток і в сім’ї Сєваєвих. «У нас троє діток. Старшому в пологовому будинку без мого відома зробили БЦЖ. Слава Богу, обійшлося без наслідків. Я переконана, що щеплення не обов’язкові. Це моя особиста думка, я маю на це право. Проблема в тому, що не прищеплених дітей утискують в правах на освіту. Мої діти відвідують приватний дитсадок, приватну школу. Питання зі щепленнями там вирішуються демократично», — розповідає Ірина, мати трьох хлопчиків.
Конституція України, ст. 53 гарантує доступність освіти на принципах рівності. Це означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права.
«Я бачила, як вмирають нещеплені люди. Своїй внучці ми робитимемо щеплення»
З думками батьків категорично не погоджується Валентина Зайцева, заслужений лiкар України, головний лiкар Вiнницької облСЕС:
- Вчена рада, у складi якої працювали провiднi українські науковцi — санепiдемiологи, медики, педiатри, — дійшла висновку: по-перше, якщо не проводити щеплення, то через кiлька рокiв в Україну повернуться полiомiєлiт, сказ, кiр, краснуха, гепатит В, i смертнiсть вiд них буде набагато бiльшою; по-друге, до щеплення слiд пiдходити досить виважено, індивідуально, нi в якому разi не можна ганятись за 100% iмунiзацiєю. Головне — не втратити жодної дитини.
Мене часто запитують: «А своїй внучцi ви робите щеплення?» Так, роблю. Не хочу нiкого залякувати, але як лiкар я бачила страшнi ускладнення вiд дифтерiї, бачила, як в Крижопiльському районi молода жiнка в муках помирала вiд сказу... Щеплення треба робити обов’язково, щоб попередити масові епідемії. Три умови — щоб дитинка була абсолютно здоровою, щоб в анамнезi протягом 2-3-х тижнiв не було кишкових чи iнших iнфекцiй, пiдвищення температури, щоб рiднi не мали гострих респiраторних чи iнших захворювань. Про це батьки повинні детально розповiсти лiкарю, а вiн вже приймає iндивiдуальне рiшення — коли i як проводити щеплення дитинi, щоб не було важких наслiдкiв. Таких, як в Донецькiй областi, де 14200 дiтей прищепили французькою вакциною «Пентаксим», i двоє з них померли.
У зв‘язку з широким суспільним резонансом, який викликали повідомлення в ЗМІ про смерть 9-х дітей після щеплень, та численними скаргами батьків з приводу порушення конституційних прав дітей, Генеральна Прокуратура України провела загальнодержавну перевірку та винесла вердикт: в існуючих наразі умовах проведення імунізації загрожує життю і здоров’ю дітей.
«Щороку в Україні обов’язковими щепленнями охоплюється понад 1 млн. дітей, стан здоров’я яких належним чином не обстежений, бо на сьогодні нормативно не передбачене проведення поглиблених медичних оглядів перед вакцинацією, відсутній належний та достатній лікарський патронаж після її проведення. Батькам не надається повна та об’єктивна інформація щодо необхідності і безпечності щеплень», — висновки Генпрокуратури.
Відомство вимагає від Міністерства охорони здоров’я вивчити ситуацію та внести відповідні зміни до чинних нормативних актів. Зокрема, необхідно регламентувати здійснення вакцинації дітей, термінів і періодичності їх щеплення, переліку інфекцій, проти яких вони здійснюються. Оприлюднити результати та довести до відома батьків повну та об’єктивну інформацію з даних питань.Також необхідно забезпечити закупівлю якісної вакцини. І запровадити обов’язкові поглиблені медичні огляди дітей із залученням лікарів вузьких спеціальностей з лабораторними обстеженнями перед здійсненням щеплень.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ТО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ЧИ НІ? - від таких запитань читачів постійно гарячий телефон редакції. Журналіст вислухав батьків та компетентних спеціалістів
"