У психоневрологічному відділенні Барської райлікарні дев'ятикласник Ялтушківської школи Вітя Пастушенко — наймолодший пацієнт. Його доправили сюди зі школи у важкому стані, бо на перерві хлопця побив вітчим однокласниці. Тепер хлопчик лежить під крапельницею зі струсом мозку, загіпсованою рукою…
- Це був перший урок – художня культура, яку веде Анатолій Іванович Зубрик, — пригадує Вітя. — Настя сиділа у правому ряду на передній парті, а я на останній парті у лівому ряду. Вона дивилася у мій бік і казала: «Віддай сумку» (школярі часто на уроках ховають портфелі один одного — авт.). Я сказав, що її сумки у мене немає. Вона продовжувала дивитися. Я кажу: «Чого вилупилась? Вилізло, чи що?..» Настя розвернулася і каже, що зі мною хоче поговорити її тато.
На великій перерві я вийшов з класу у магазин, що на подвір'ї школи. Біля магазину на мене накинувся вітчим Насті. Вона стояла за метрів три від мене. Коли той запитав: «Де?», вона кивнула у мій бік. Вітчим накинувся на мене, вдарив двома кулаками в голову, а потім схопив за шию і почав душити. Я почав вириватися й тікати. Він замахнувся ногою, хотів ударити в живіт, а попав у руку.
- Вітя зателефонував мені зі школи і каже, що його побили, і що його дуже болять голова, вуха і він не може йти, — розповідає мати Наталя. — Ми того ж дня доправили його у районну лікарню.
- Пастушенко Віктор поступив до нас 11 вересня о 17.10, — розповідає зав. психоневрологічним відділенням Сергій Мельник. — Його приймав черговий лікар-травматолог, який запідозрив у пацієнта травму лівої променевої кістки. При обстеженні виявили також закриту черепно-мозкову травму й струс мозку. Травма (струс головного мозку) — це непередбачуваний діагноз, ми ніколи не можемо знати, які наслідки можуть бути. Струс залишає за собою астенічний симптомокомплекс: часті головні болі, запаморочення, нестабільний тиск, погіршення пам'яті. У більшості випадків здоров'я дітей відновлюється, але всі ці та інші наслідки теоретично можуть бути. Надалі рекомендуємо уникати великих фізичних навантажень, щоб не отримати повторну травму.
А ще Вітя дуже злякався. У лікарні побачив чоловіка, схожого на вітчима Насті, й аж позеленів. Мама розповідає, що син з дитинства дуже хворобливий — має хронічний бронхіт, алергію. І якби чолов'яга потрапив ногою у живіт чи у груди, то хто зна, як би все закінчилося…
Учні 9-А класу, в якому навчається Вітя, були свідками нападу вітчима їхньої однокласниці. Вони обурені:
– Він не мав права бити Вітю, — кажуть старшокласники. — Навіть рідні батьки своїх дітей не мають права бити, не те що чужий дядько.
Юля — найкраща подруга Насті — зробила тій зауваження: «Навіщо викликала по мобільному на підмогу вітчима?»
– Настя відповіла: «Йдемо, поговоримо», — розповідає Юля. — І продовжила: «Мовчи, бо й ти «получиш». Я кажу: «То вдар мене» — і Настя вдарила кулаком мене під око. Синець вже трохи зійшов. Ми можемо після цього спілкуватися, але друзями бути не можемо.
- А що, Настя завжди всіх вітчимом лякає? — цікавлюся в 9-класників.
- Частенько, — відповідають діти. – Навіть у клубі лякає: «Подзвоню Кості». Взагалі-то ми стараємося її обминати, бо в неї баба була завучем і відчувався пресинг.
Інцидентом схвильовані батьки дев'ятикласників.
- Не дай Боже увійде у клас (вітчим — авт.), то зробить місиво, — кажуть. — Йому все сходить з рук. Колись ще в 5-му класі побив Серветника головою об стіну. І нічого.
— Такий випадок — перший у нашій школі, коли діти займаються самосудом, а до нього підключаються родичі, — каже класний керівник 9-А класу, психолог Лариса Покришка. — Насті вітчим за батька, то ж які бачить стосунки вдома, таку модель афішує й у школі. Тут присутній не авторитет батька, а криза сім'ї. Це підлітковий період й діти хочуть видаватися дорослішими і якось вирізнятися.
Мама Насті, вихователь групи продовженого дня цієї школи — Марія Павлівна, стверджує, що не знала, що дочка на допомогу кличе вітчима, й висловлює наболіле:
- Настя протягом року просить мене, щоб перевела її в іншу школу. Причина та, що зачіпають однокласники, морально тиснуть. Дорікають, що все їй дозволено, бо баба завуч. Настя навіть казала, що покінчить життя самовбивством, бо у класі її називають непристойними словами.
- Я проти того, що дорослий чоловік бив школяра, — каже колишня завуч, бабуся Насті. — Батьки не повинні втручатись у життя школярів. Вітчим зробив велику помилку. Я цього випадку не знала.
У ситуації, яка склалася у 9-А класі, акценти між учнями повинна розставити класний керівник, бо вона, до того ж, психолог. Очолює цей клас перший рік, можливо, ще й не знає, які у кого прізвиська. А зрештою, хто у селі не має його? Інша справа підготувати морально школярів до сприйняття «приклеєних» їм імен, на які б ті не реагували так боляче. Це на майбутнє, а поки що є факт побиття дорослим дев'ятикласника на території школи в урочний час на очах дітей. Мати Віті Пастушенка носить при собі сірники та пляшку бензину й каже, якщо зловмисник не буде покараний, то відомстить за сина сама.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ДЕВ'ЯТИКЛАСНИКА ПОБИВ У ШКОЛІ ВІТЧИМ ОДНОКЛАСНИЦІ. Так дівчина відповіла на грубе слово "чого вилупилася?"…
"