– Вони балакають – вона працює! Вони блокують – вона працює! – ці передвиборчі лозунги особисто мала підтвердити у вівторок Прем’єр-міністр на Вінниччині, візит якої планувався до цукровиків Гайсина та спиртовиків Немирова.
Але спершу о 10-ій годині ранку була бетонка “Гавришівки”, звідки додому летіли хасиди з Умані, а Юлію Тимошенко зустрічали перші особи області. І як не дивно, вона не запізнилась. Вже через годину була на буряковому полі кооперативу “Зоря Поділля” за 15 кілометрів від Гайсина та уважно слухала агарного заступника губернатора Василя Чернія.
Всі наведені заступником Олександра Домбровського “солодкі” аргументи щодо падіння виробництва і ріст цін на цукор Юлія Володимирівна спростовувала як затята студентка випускного курсу, бо серед її радників був сам Герой України – Олексій Іванович Порошенко. І саме його наведені факти реального виробництва та відродження “цукрового Донбасу” зачепили за живе прем’єр-міністра та викликали жваву дискусію присутніх.
– Ваша область традиційно вважалась головним виробником цукру в Україні і саме тут нині впроваджуються найпередовіші технології вирощування та переробки цукрового буряка, – сказала посеред бурякового поля Юля Тимошенко. – В радянські часи Україна мала 191 цукровий завод та 13% світового ринку цукру, нині лише 64 цукроварні та жорстку конкуренцію з тростинним цукром. Тому аби підтримати галузь, заводи та тисячі людей, що живуть із цих врожаїв, уряд вирішив реально допомогти грошима та ресурсами провідній галузі агробізнесу. Я приїхала не з пустими руками! По-перше, цукроварням ми даємо газ за пільговою ціною – 2200 гривень за тисячу кубів на сезон виробництва. Також з цього сезону розпочнемо закупівлю за кошти держави надсучасної техніки для цукрових полів. Далі. Агрофонд України готовий за відсутності банківських кредитів купувати за фіксованою ціною цукор у період гарячого виробництва у вересні-жовтні, аби заводи не демпінгували та не викидали на ринок цукор нижче собівартості...
Треба визнати, що ці меседжі-послання Юлії Володимирівни місцевий “цукровий генералітет” сприйняв дуже позитивно і чекає подальших, не декларативних кроків уряду. Адже за 18 років незалежності 5 регіонів України взагалі перестали виробляти цукор, а Вінниччина та Полтавщина надзусиллями намагаються хоч якось втримати рівень виробництва. Якими силами та коштами це робиться, показав і розказав високій гості старший Порошенко, чиї три комбайни марки “Холмер” по 350 тисяч доларів кожен весь час збирали буряки на очах столичної гості... І хоча Тимошенко за кермо комбайна не сіла, але коли їй сказали про рівень врожаїв на цих полях та зарплати комбайнерів, прем’єрка була трішки шокована і плавно перейшла до спілкування з людьми.
– Юля – ти така маленька, але сильна! Боже тобі помагай, а в Кунку нам треба молоковоз, – звучало з уст місцевих жінок в хустинках. – Бо молоко і так беруть по гривні та ще й забирають через день... Невже ти нам не допоможеш?
Не роздумуючи, гостя пообіцяла жінкам-молочницям персональний молоковоз та закупівельну ціні на рівні 2,50 гривні за літр вже через 4 дні! Невже в кожне село України та Вінниччини має приїхати перед виборами Юлія Тимошенко, аби селяни не бідували та не здавали молоко за безцінь?
А Олексій Порошенко також скористався моментом і попросив у Прем’єр-міністра грошей на елеватор... Точніше, на три елеватори – два в області та один припортовий, по 20 мільйонів гривень кожний! Але цей випад Героя України жартома парирував голова обласної ради Григорій Заболотний: “А ви, Олексій Іванович, сина Петра потрясіть, він знайде гроші на елеватори...” І дискусія стосовно цін, інвестицій та врожайності перенеслась на Гайсинський цукрозавод і всеукраїнську нараду цукровиків у районному будинку культури. І хоч директор надсучасної цукроварні жартома сказав: “Хочемо, як жиди, за свій цукор побільше вторгувати хоча б по 5,50 за кіло!” Прем’єрка миттєво відповіла пропозицією ціни на рівні 3,50-3,70 гривні за кілограм... Але в клубі говорили і не про таке. Бо поки триває засуха в Бразилії та Австралії, в українських цукровиків у найближчі три роки є шанс обійти за цінами і рентабельністю тростинних конкурентів. Саме для цього Юлія Тимошенко гарантувала заводам пільговий газ, 750 гривень дотації на кожен буряковий гектар, допомогу в переході на біопаливо та мінімальні кредитні ресурси за суперсучасну техніку для обробітку ланів.
А як зустрічав справжню Юлю, а не “робітницю з плакату”, трудовий Гайсин – треба було бачити... На переході до місцевого будинку культури “залізну леді” України ледь із вигуками “Юля! Юля!” не розірвали навіть при наявності пильної охорони. Тому якщо цукрова реформа Тимошенко стане в найближчі 5 років реальністю, то успіх їй як політику на Вінниччині гарантований.
Сумував у цей вівторок лише спиртовий та горілчаний Немирів, який так готувався до прийому Прем’єр-міністра. Але вона через зайнятість цукровими справами вирішила не розриватись на дві нагальні теми і пообіцяла нардепу від Немирова та БЮТу Степану Карловичу Глусю приїхати в місто, де виготовляють найвідомішу українську горілку, наступного разу... Однак, все ще сподіваючись на побачення з Тимошенко, немирівські торгівці на своєму ринку вивісили в цей день рукописний плакат “Ми за тебе, Юля!”
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПО 2, 50 ГРН. ЗА ЛІТР МОЛОКА пообіцяла Тимошенко жінкам з Кунки. А цукровикам області - комбайни, дотації та державні ціни
"