Харчові продукти з дитячого садка села Уланів Хмільницького району не могли спричинити отруєння маленьких вихованців — такий висновок дала районна та обласна санепідемстанція.
Нагадуємо, що 9 вересня до інфекційного відділення Хмільницької ЦРЛ госпіталізували дев'ять маленьких дітей з попереднім діагнозом: харчова токсикоінфекція. Всього в той день у дитсадку перебувала 71 дитина.
Після їхнього огляду у двох дітей був встановлений діагноз — гастроентероколіт, у семи дітей — харчове отруєння з гастретичним синдромом. Перебіг захворювання у трьох випадках був середнього ступеня важкості, у шести — легкий. Невдовзі всіх дітей виписали додому.
Районом поповзли діаметрально протилежні чутки — начебто в усьому винні лише батьки, які нагодували дітей вдома несумісними продуктами, і що саме в дитсадку діти отруїлись харчами. Самі ж працівники Уланівського дошкільного навчального закладу запевняють — їхні продукти не могли спричинити отруєння маленьких вихованців.
- Продукти ми завжди беремо з магазину, з яким співпрацюємо вже декілька років, наприклад, крупи, рибу, соки, молочні продукти, хліб беремо на нашому хлібозаводі. На усі продукти обов'язково є сертифікати якості та ветеринарні довідки, щодня беруться аналізи та зразки для досліджень. Адже це все суворо контролюється, — повідомили медсестра дитсадка Наталя Курівська та методист Раїса Стропович. — Так і того дня, ніяких проблем зранку не було. Діти поїли, як звичайно, згідно з добовим меню: на сніданок були гречана каша, вершкове масло, 50 грамів відвареної «Докторської» ковбаси, 30 грамів свіжих помідорів, а не салати, бо салати дітям давати не можна.
Також на сніданок були какао та вафлі. На обід діти їли картопляний суп із фрикаделею, вареники з сиром та пили компот. На полуденок була ячмінна каша та «ювілейний» калач. Усі продукти свіжі та у задовільному стані, це згодом підтвердила і перевірка санстанції. До речі, слід зазначити, що жодних проблем зі здоров'ям у наших юних вихованців до 16-ї години перебування у дитсадку не було. Все почалось вже вдома.
Втім, деякі батьки та рідні потерпілих дітей про нещастя того дня розповіли дещо по-іншому. Ось що зазначив житель Уланова Микола Олійник.
- Моєму сину Андрійку чотири роки, він тільки пішов у дитячий садочок першого вересня і тут така прикрість. Але він вдома у нас зранку нічого не їв. Поспішали, він і не снідав. А ввечері старша донька пішла за ним у дитячий садок, то о пів на п'яту вечора син вже сидів у виховательки на руках, у нього болів живіт. Син ледь із сестрою додому дійшли, він вже ніякий був, не те що їсти, йти не міг. Мучився до восьмої, потім викликали лікаря. Але ж вдома він нічого не їв. Ми проти дитсадка нічого не маємо, заяви, що батьки в усьому винні, також необгрунтовані.
Схоже зазначила Наталя Бурківська, чия онучка Настя теж провела після отруєння декілька пекельних діб у районній лікарні, пробула по п'ять годин під крапельницями, що не кожен дорослий витримає. Дитина отримала важкий психологічний стрес і нервовий зрив.
- Зранку в нас дитина ніколи не снідає, бо дуже погано їсть, а у дитсадку її там підгодовують. І коли я забрала о пів на п'яту вечора, вона була вже квола, не хотіла гратись. О дев'ятій сказала: «Бабусю, в мене болить живіт, зроби мені масаж!» У цей період нічого я їй їсти не давала. О пів на десяту лягли спати, а вона: «Все болить». Дали їй настою ромашки, а у дитини блювання пішло фонтаном, і усе ковбаса. Потім дитину відправили до лікарні. Важко і страшно було всі дні.
В районній санстанції причину неякісного харчування у дитсадку спростували, проте зазначили, що певні порушення у закладі все ж були виявлені.
– За висновками лабораторних досліджень збудників інфекційних хвороб у продуктах, які споживали діти у дитсадку, не виявлено. Отже, продукти тут ні до чого. Водночас у дітей виявлені збудники умовно-патогенної флори. Але такі збудники, на жаль, постійно є в багатьох дітей, не становлячи загрози для життя та здоров’я, проте за певних обставин вони можуть викликати захворювання, — зазначила лікар-епідеміолог Хмільницької районної СЕС Алла Чорна. — У цьому випадку причиною групового захворювання стало порушення протиепідемічних вимог, про що свідчать результати лабораторних досліджень матеріалів з дитсадка. Наприклад, тоді у дитсадку був відсутній бойлер для гарячої води, щоправда, нині його вже встановили, як наслідок, тоді були порушення водопостачання, миття посуду, вологого прибирання, були відсутні дезінфекційні засоби.
Отже цілком ймовірно, що неякісне миття посуду могло стати однією з можливих причин отруєння. Але лише можливим, бо якщо виявлена умовно-патогенна флора, як і в цьому випадку, то джерело отруєння встановити точно неможливо. А більшість дітей після дитсадка ще їли вдома, тому остаточно визначити одну причину отруєння на усіх хворих неможливо.
- Алло Михайлівно, а чому деякі потерпілі стверджують, що діти блювали саме ковбасою?
- Просто процес травлення в кожної дитини, та й у дорослого, проходить по-різному. І коли розпочались симптоми отруєння, певно, ковбаса ще не встигла повністю переваритись у шлунках.
До речі, Хмільницька міжрайпрокуратура ще у липні вносила голові сільради припис стосовно встановлення до 1 вересня бойлера у дитсадку. Однак вказаний термін минув, а бойлера не було. Тому нині прокуратура відкрила адміністративне провадження стосовно посадовця, постає питання про притягнення його до відповідальності.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
9 ДІТЕЙ ОТРУЇЛИСЬ ВАРЕНОЮ КОВБАСОЮ - вважають родичі вихованців дитсадочка у Хмільницькому районі. Персонал та лікарі звинувачення спростовують
"