Попри офіційне скорочення президентської кампанії, майбутні кандидати на головне крісло в країні не дрімають. Передвиборна робота в розпалі. Проте не в усіх.
Згідно з даними КВУ, на середину вересня практично розгорнуто мережу штабів у Віктора Януковича, Юлії Тимошенко, Володимира Литвина, Петра Симоненка, Арсенія Яценюка й Олега Тягнибока. У більшості областей штаби діють на базі осередків політичних сил, що підтримують цих кандидатів. Оригінальним у цьому плані є лише Арсеній Яценюк, в якого, крім офіційних осередків “Фронту змін”, діє мережа технологічних штабів. Мережа штабів Віктора Ющенка, Анатолія Гриценка, Сергія Тігіпка, Інни Богословської перебувають на етапі формування. Вочевидь, причина такої затримки (за винятком Ющенка) у відсутності політичної сили, на базі якої можна було б розгорнути роботу – Тігіпку, Гриценкові та Богословській, так би мовити, потрібно працювати “з нуля”.
Щодо Віктора Ющенка, то, за даними “Газети”, вказівку формувати штаби отримали ще минулого тижня. Однак на її виконання партійним функціонерам… не виділили коштів. Голови районних партійних осередків банально не знають, на яких умовах можна наймати людей, понад те, існують проблеми з фінансуванням роботи самих осередків, включно з оплатою телефону.
Основна робота виборчих штабів на сьогодні полягає в організаційній діяльності, розміщенні зовнішньої реклами та замовних матеріалів у ЗМІ, організації візиту лідера, “рекрутуванні” членів виборчих комісій.
Особливою популярністю користується зовнішня реклама – по всій Україні масово рекламуються А. Яценюк, Ю. Тимошенко, В. Янукович і С. Тігіпко. Однак якщо Янукович із Тігіпком не викликають особливих емоцій, то реклама Яценюка й Тимошенко вже стала притчею во язицех, викликавши хвилю антиреклами.
Зокрема, як констатує КВУ, в Кіровограді та Львові з’явилися біл-борди з антирекламою, спрямованою проти А. Яценюка. Зображення виконано в тонах і з елементами офіційної реклами, але замість напису “Арсеній” великими літерами написано “ОНАНІЙ” і меншими – “вимагаю обирати президента з 25 рків”. Натомість в Одесі масово розміщують рекламні носії з чорним піаром проти Ю. Тимошенко. На плакатах, виконаних у стилістиці агітаційної кампанії Юлії Володимирівни, розміщено написи: “Вона – цяця, а вони – кака”, “Вона працює – армія в занепаді”, “Вона працює – цукор дорожчає” тощо.
Окрім зовнішньої реклами, реалізують інші виборчі проекти: Партія регіонів у межах акції “Почую кожного” активізувала діяльність громадських приймалень, а БЮТ регулярно проводить он-лайн-конференції “Уроки правди. Хто заважає уряду працювати?”
Перше місце за активністю роботи наметових агітаційних містечок в Арсенія Яценюка.
Щодо виборчих дільниць, то більшість штабів уже розпочала формувати бази даних їхніх членів. Зокрема, штаб Юлії Тимошенко планує залучити п’ять осіб для роботи на кожній дільниці, штаб Арсенія Яценюка – трьох (при цьому закон не дозволяє одному кандидатові делегувати в комісію більш ніж двох представників).
Однак, заявляють у КВУ, саме з набором членів ДВК у штабів виникають найбільші проблеми: члени комісій, які вже мають значний досвід роботи, неохоче погоджуються працювати, оскільки з багатьма з них іще не розрахувалися за попередні вибори. Але при цьому кількість охочих попрацювати на виборах є величенькою – через кризу люди розглядають вибори як змогу заробити, однак у них немає відповідного досвіду та кваліфікації, а це може вплинути на якість роботи виборчих комісій.
Ірина Гамрищак
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Свято наближається"