Днями у Львові відбулося укладання Договору про партнерство між територіальними та відомчими органами управління охорони здоров’я, закладами охорони здоров’я, профспілковим об’єднанням працівників охорони здоров’я Львівської області.
У підписанні документа взяли участь представники Львівської ОДА, міської ради, голова Львівської обласної організації професійної спілки працівників охорони здоров’я України Юрій Білий, керівники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, МВС України у Львівській області, ДТГО “Львівська залізниця” й інші.
“Газета” попросила Олексія Лукавецького, проректора з лікувальної роботи Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, розтлумачити суть підписаної угоди.
–У кризовий час ця ідея непогана, бо допомагає позбутися дублювання під час надання медичних послуг різними службами. Наприклад, Львівська залізниця має у своїй лікарні хірургічне відділення, пацієнтами якого є мешканці Львова. Своєю чергою, вони так само прикріплені до якоїсь міської лікарні, де мають проходити лікування. Тобто для цих людей виділено місце в державній відомчій і міській комунальній установі, тоді як у районних містах місць у таких відділеннях може бракувати.
Ця угода є декларацією про наміри оптимізувати мережу лікувальних закладів. У такий спосіб мережу лікувальних закладів пристосують до динаміки тих чи інших захворювань, що в перспективі дасть змогу розвивати певні напрями медичних закладів відповідно до потреб сучасності, не змінюючи їх форм власності.
– Яке ж відомство погодиться погіршити умови доступу до медичних послуг для своїх працівників? Адже це спричинить зменшення фінансування галузі.
– Ми ще ж не пробували. Наявність такого документа про співпрацю дає змогу керівництву медичних закладів бачити перспективи його розвитку, кооперувати свої зусилля зі службами комунальних і державних закладів. Наразі це лише декларація про наміри, яку треба наповнювати конкретним змістом.
– А якою є думка “приватників”?
– Також хотіли б залучити приватні медичні фірми. Вони, можливо, були б зацікавлені знати, що і де відбувається, й узгоджувати свої дії. Власникові приватної фірми завжди цікаво працювати в галузі, де є дефіцит послуг чи товарів. Навіщо їм, наприклад, відкривати акушерсько-гінекологічне відділення, якщо їх достатньо. А от певні термінові лабораторні обстеження, в яких нині є велика потреба, вони могли б організовувати.
– Така ініціатива мала б виходити з центру, зокрема з МОЗ України...
– Свого часу ми отримали лист від Міністерства охорони здоров’я з проханням в умовах фінансової кризи надати свої пропозиції про змогу оптимізації мережі лікувальних закладів. Отже, у відомстві про це думали. Але ж вони не можуть вольовим рішенням вирішити цю проблему.
– Наскільки швидко можуть утілити цю ідею?
– Це вже залежить від волі керівників, економічної ситуації в державі, суспільних потреб або настроїв, які є в державі. Бо якщо просто повідомити про закриття певного відділення – відразу будуть пікети, працівники почнуть доводить, що вони найпотрібніші.
– То нехай собі доводять...
– Я розумію, але це збурює громадськість. Якщо це нав’язують силою, то опозиціонери або газети, що їх фінансує інша партія, підводитимуть під це все політику.
Труднощі насамперед у положеннях Конституції України, в якій написано, що медицина – безоплатна, заборонено закривати заклади охорони здоров’я. Тому просто закрити нічого не можна. Може бути якесь перепрофілювання закладу, але не закриття. Хоча за останні десятиріччя чисельність населення України зменшилася на 5-6 млн. осіб. А, відповідно до обрахунків, на тих людей у лікарнях є ліжка, які утримують за бюджетні кошти. І скоротити їх не можна.
– В угоді про співпрацю є пункт про спільну відповідальність лікарів і пацієнтів. Про що йдеться?
– Кожен громадянин повинен дбати про своє здоров’я. Тобто вести правильний спосіб життя. Тим самим він бере на себе відповідальність за своє здоров’я. У низці західних країн людину, яка курить, можуть не взяти на певну роботу або навіть звільнити. Також є винагороди за те, що особа не вживає спиртного чи не курить.
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Єдиний медичний простір для лікарів. А як щодо пацієнтів?"