![Шведська делегація вивчає можливість надання Черкасам гранту на енергозберігаючі технології](http://www.ckrada.com/images/news/393.jpg)
Черкаси відвідала делегація зі Швеції у складі представників від Північного інвестиційного банку та Шведської ради з питань комунального теплопостачання. Іноземні гості зустрілись з міським головою Сергієм Одаричем та керівниками комунальних підприємств міста, обговоривши пріоритети співпраці та ознайомившись із проектними пропозиціями міста в напрямку енергоефективності.
На зустрічі було відзначено, що Європейський союз, де цьогоріч головує Швеція, розгортає проект допомоги Україні в галузі енергозбереження. Тож в рамках реалізації цієї ініціативи делегація Північного інвестиційного банку спільно з партнерами зі Шведської ради з питань комунального теплопостачання відвідує міста України з метою вивчення ситуації в містах України на перспективу співробітництва. Зокрема, шведські гості вже побували в Одесі, Львові, Кременчуці, Донецьку.
Сергій Одарич наголосив, що в Черкасах впродовж останніх років складається тісна співпраця зі Швецією, зокрема, торік було підписано меморандум про співпрацю в галузях енергетики та промисловості. Також міський голова акцентував увагу на реалізації проекту модернізації системи теплопостачання нашого міста, що реалізується завдяки співпраці із ЄБРР та за сприяння шведських партнерів (SEK Consulting). Крім цього, розповів про систему тепловодопостачання і реновації бюджетних установ в місті, торкнувшись розробок на перспективу. А саме: утилізації сміття, модернізації системи освітлення, будівництва очисних споруд на КП „Черкасиводоканал”, зазначивши, що відповідні проекти Черкаси вже направили на розгляд шведським партнерам.
Міський голова зауважив, що Черкасам необхідно відходити від використання газу (оскільки це – дорого і енергозатратно) та шукати альтернативні джерела опалення.
– На жаль, в Україні немає комплексної загальнодержавної стратегії по енергозбереженню. Тоді як Швеція давно вже перейшла на біопаливо, практично відмовившись від використання газу, – наголосив мер.
Сергій Одарич також розповів, що торік в Черкасах опалювальний сезон було розпочато з використання вугілля. Це був експериментальний проект, який тривав близько місяця.
Серед шляхів оптимізації енерговитрат – розроблена програма щодо реновації бюджетних будинків (шкіл, дитсадків, лікарень і т.д.), яка передбачає утеплення стін, дахів, підвалів, заміну старих вікон на склопакети, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо.
До речі, в Черкасах налічується 116 будівель комунальної власності, які підлягають реновації. На початку літа загальний кошторис на всі роботи складав 200-250 млн. грн. Оскільки місто не в змозі самотужки витягнути такий доволі витратний проект, тривають пошуки інвестора. Допоки ж місто взялось частково „реанімувати” окремі навчальні заклади.
За словами міського голови, якщо буде зроблена реновація по всіх будинках в Черкасах, це дасть змогу зекономити близько 6 % витрат на опалення. Спільно з провадженням заходів з енергозбереження по кредиту ЄБРР, загалом економія складе 14 %.
За словами консультанта Північного інвестиційного банку, президента Шведської ради з питань комунального теплопостачання Ульфа Оквіста, шведський уряд зацікавлений у співпраці з Україною і Черкасами зокрема. При виділенні гранту на впровадження енергозберігаючих технологій перевага насамперед надаватиметься тим муніципалітетам, які мають досвід співпраці з Європейськими банками. У такому разі, якщо їхні проекти з енергозбереження, модернізації певного сегмента комунального сектора реалізуються на кредитні гроші, вони отримують право претендувати на європейські гранти на 50 % від суми кредиту.
Як розповів старший менеджер кредитного департаменту Північного інвестиційного банку Ян Юханссон, окрім роботи з ЄС вони планують самі профінансувати кілька проектів по Україні. І хоча поки складно сказати, які об’єкти Північний інвестиційний банк вибере для фінансування, та, на думку Яна Юханссона, Черкаси, з огляду на позитивний досвіт роботи з ЄБРР і ряд цікавих проектів, мають гарні шанси на співробітництво з ПІБ.
Після зустрічі з міським головою, шведські гості відвідали КП „Черкасиводоканал”, КП „Черкаситеплокомуненерго”, ознайомившись із роботою підприємств.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Шведська делегація вивчає можливість надання Черкасам гранту на енергозберігаючі технології"