В інших країнах світу «електронні щоденники» існують і працюють давно. Є такі щоденники і в школах України. Але єдиної запатентованої, погодженої з Міністерством освіти і науки України системи ще ніхто не намагався втілити у життя.
В нашому місті цей проект стартує вперше. За словами координатора цього проекту Олексія Кириленка, «Електроний щоденник школяра» — це потрібна, зручна система впорядкованих даних.
- Ми прагнемо створити єдину всеукраїнську базу даних про успіхи учнів. Щодня в електронну базу вводяться дані по кожному класу, по кожному уроку: відвідання, тема заняття, зауваження, отримані учнями, домашнє завдання. Батьки школяра можуть мати доступ до цих даних завдяки SMS-послузі. Прогуляв – SMS, не виконав домашнє завдання — знову SMS. Для цього вони повинні укласти договір з фірмою-розробником програмного забезпечення і перераховувати на її рахунок 20 гривень на місяць, половину з них фірма обіцяє віддати школі. Звісно, зі школами будуть укладені відповідні договори. За ці гроші батьки додатково отримують можливість переглядати інформацію через всесвітню мережу Інтернет. Все просто, а головне дієво, – поділився з нами Олексій.
За допомогою таких щоденників батьки зможуть стежити за успішністю дитини, за розкладом занять, виконанням домашніх завдань, оцінками, прогулами, дізнатися вчасно про майбутні батьківські збори (наприклад, підписавшись на послугу SMS-щоденник), а також спілкуватися онлайн з вчителями і адміністрацією школи. Школярам система нагадає розклад і домашнє завдання, а також дасть можливість подивитися статистику і рейтинги своїх оцінок по тижнях, місяцях або роках. Вчителі отримають зручний і швидкий спосіб спілкування з батьками, електронний журнал допоможе в підготовці звітів з успішності, а також дозволить проводити електронні тести для учнів навіть за їхньої відсутності в школі.
Класний керівник 9-Б класу школи-ліцею №23 Валентина Олексіївна Потапчук позитивно відгукується про таке нововведення у системі освіти.
- У класі, де я класний керівник, батьки часто просять виписувати оцінки їхніх дітей на листочок і вклеювати у щоденник. Я, звісно, це роблю. Але дехто з учнів губить паперовий щоденник, або відриває папірець з оцінками і знищує його. Ті з батьків, хто не цікавиться успіхами своїх дітей, в кінці року розводить руками, коли дізнається, що з ста робочих днів сімдесят пропущені. Така система не лише вчасно інформує батьків, але й налагоджує стосунки між батьками та вчителями. Я - за.
- Ця система чудово підходить для інформування батьків у наш нелегкий час, коли всі працюють. Дехто з батьків у постійних відрядженнях, а вихованням дітей займаються бабусі або дідусі. Не всю інформацію про улюблених онуків вони розповідають батькам. Нам, вчителям, не доведеться бути «поганими» в очах батьків, наче хтось з нас когось недолюблює, – додають Галина Несторівна Янголь, заступник директора з навчально-виховної роботи, та Ірина Михайлівна Кандоурова, заступник директора з виховної роботи школи-ліцею №23.
- Мене це дуже влаштовує, адже не завжди маю час перевірити щоденник дитини, та й діти дорослішають і все частіше забувають щоденники дома. А деякі учні ухитряються і оцінку, і підпис підробити, – коментує мати двох дітей, приватний підприємець Алла Павлівна Гуцол.
Її старший син Павло, що навчається у 6-Б класі школи-ліцею №34, проти цієї системи. За його словами, батьки повинні самі ходити до школи і цікавитись станом успішності, тим більше, що SMS-інформування позбавляє будь-кого з учнів можливості збрехати.
Звісно, вирішувати кожному самостійно — потрібно встановлювати контроль над дитиною чи ні. Вчасно поінформовані батьки – вчасно виправлена ситуація. А хто володіє інформацією, той володіє світом.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
"ЕЛЕКТРОННИЙ ЩОДЕННИК ШКОЛЯРА" СТАРТУЄ У ВІННИЦІ за підтримки Міністерства освіти і науки України
"