Кривавий злочин, що вразив своєю жорстокістю і безглуздістю, розкрили минулого тижня правоохоронці Вінниччини.
Прийшови у гості до своєї сестри, жінка вжахнулась — її 68-річна родичка лежала мертвою у крові на ліжку, вкрита ковдрою. Вся хата, двері, стіни, підлога були у бризках, патьоках та калюжах крові. Перелякана, вона негайно повідомила про смерть родички правоохоронців... Православний люд святкував того дня свято Усікновіння глави Іоанна Предтечі, і це нагадало про стародавню нелюдську жорстокість, мучеництво та кровопролиття...
На тривожний виклик виїхали дільничні інспектори Стрижавського відділення міліції Вінницького РВ ГУМВС області старший дільничний Ігор Трітецький та його колега Руслан Винник. На обійсті правоохоронці побачили 29-річного сина загиблої, який раніше ніколи не потрапляв у поле зору міліції, але у цей вечір увесь у крові бігав подвір'ям. Відразу зрозумівши, що скоїлось лихо, міліціонери після нетривалого переслідування у дворі затримали та одягнули наручники на хлопця, а коли той вже згодом пояснив, що зранку вбив свою мати, а тепер сам хоче повішатись, негайно зайшли у хату. Там правоохоронці побачили усе жахіття, а також сокиру, яка стояла поруч із місцем трагедії...
За попередніми даними слідства, син десь о восьмій ранку взяв сокиру і підійшов до ліжка матері, яка мирно спала, зовсім не підозрюючи, що вже не прокинеться ніколи через рідну дитину... А він, не вагаючись опустив залізо на голову рідної неньки, все рубав, аж доки не розтрощив голову на шматки і, раптово отямившись, не зрозумів, що зробив... Вже згодом він, зовні нормальний молодий чоловік, який свого часу закінчив вінницький вуз і працював, без будь-яких проблем чи відхилень, розповів про якийсь таємничий потойбічний голос, який наказав йому задушити та зарубати рідну неньку, а потім самому повішатись. Першу частину потойбічного «наказу» він вдало виконав, а от здійснити другу — покінчити із собою — завадили дільничні інспектори, які і розкрили злочин «по гарячих слідах». До речі, неприємностей із законом у нього не було, вже потім сусіди казали міліціонерам, що колись він бив і матір, і батька... Втім, нині відомо, що підозрюваний перебував на обліку у районних лікарів через певні проблеми зі станом здоров'я.
- Скарги на цю родину до нашої селищної ради ні від сусідів, ні від інших громадян ніколи не надходили. Родина нормальна, хлопець тямущий, розумний. Добре знався на комп'ютерах і іншій техніці, допомагав робити контрольні, — пригадує Василь Яковенко, селищний голова Стрижавки. — Після трагедії люди розповідали, що начебто за два тижні до цього хлопець мурував на подвір'ї кам'яний паркан. Спитали, навіщо це робить, а він їм сказав: «Щоб не видно було, як буду виносити матір». Що з цим хлопцем сталось, чому він так себе повів - вже розберуться правоохоронці.
- На жаль, останнім часом вбивства з особливою жорстокістю, в тому числі, дітей, батьків, дружин тощо усе частіше і частіше мають місце. Цьому сприяє в багатьох випадках виховання, точніше, його відсутність, а також відсутність моральних устоїв, релігійних переконань. А якщо до цього додати кризу, безробіття, безвихідь? Хоча нині є в людей можливість заробити, але вони цього не роблять, бо часто не хочуть. Також не може за всім простежити і міліція, бо на дільничного покладено до 200 обов'язків. Ось вкупі це часто призводить до трагедій, — з сумом констатував начальник обласного ГУМВС генерал-майор Василь Поліщук. — А за гратами такі люди повинні приносити користь собі, в першу чергу — працювати, забезпечувати себе, щоб держава не витрачала на них великі кошти. Хай будуть ізольовані, але працюють, заробляють.
Нині сина заарештували, за фактом вбивства порушена кримінальна справа. Триває розслідування. На підозрюваного у вбивстві чекає судово-психіатрична експертиза, яка і має визначити, чи усвідомлював він свої дії у той момент. Лише загубленого життя матері вже не повернути. Тільки опустіла хата нагадує про трагедію, яка сталась у ній...
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
СИН УБИВ ТА ПОРУБАВ МАТІР. Потойбічний голос наказав йому ще й вії на очах вирвати плоскогубцями
"