Колонка редактора
Двоє кумів на краю колгоспного поля курять одну цигарку "Прими" на двох і задумливо споглядають небо… Раптом з-за хмари з торохтінням виринає закіптюжений "кукурудзяник" і падає на напіврозібраний колишній корівник. Мужики довго отетеріло дивляться один на одного, зрештою старший поважно каже: "А що ж ви хотіли, куме? Яка країна – такі й теракти!"
Цей анекдот старий – як то кажуть, з бородою, вигаданий українцями невдовзі після того, як у Нью-Йорку трапилася трагедія, в якій літаки смертників-терористів зруйнували вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру. У нас – тільки анекдот з бородою, а в Нью-Йорку й організатори теракту були бородатими. В Україні ж "теракти" якщо хтось ненароком і організовує, то свої, "домашні" хлопці, які нічим з натовпу не вирізняються. Зате "наші" одного прекрасного дня в польоті над рідними полями можуть не закрити якісь форсунки і висипати хімікати на голови людям або спалити ними чудовий яблуневий сад – так, як це трапилося над Звенигордщиною якраз у дні відзначення чергової річниці нью-йоркської трагедії. І якщо бойовики "Аль-Каїди" для теракту свідомо обирали значимі об’єкти в США – символи економіки та обороноздатності (друга ціль – Пентагон), то "душевний" хлопець з черкаського авіазагону без будь-якого злого наміру висипав хімікати просто на священне для українців рідне село Тараса Шевченка. І це ще фактично не працює рідний Черкаський аеропорт, відкриття якого із завидною впертістю з дня на день обіцяє уже протягом кількох років прес-служба мерії…
А може, саме це насправді й розслабляє місцевих горе-пілотів. Летиш собі в небі сам – ні зустрічного літака не побачиш, ні дівчата на узбіччі не відволікають, та ще й даішників у повітрі немає. Окрім торохтіння рідного "кукурудзяника" і звуки ніякі не заважають. Гукнеш, правда: "Благодать!", а луна звично відгукнеться: "Мать-мать-мать!..", бо тільки тепер помітив, що не тільки рота, позіхаючи, закрити забув, а й форсунку, через що хімікати околишні пейзажі і псують.
А в той самий час христинівському депутатові значно тяжче було пересуватися грішною землею – на ній-бо даішники-богатирі не перевелися ще. І зійшлися депутат з даішником у поєдинку, і стало небу темно спочатку від їхніх слів, а потім – від невербальних ратних потасовок… Помирила хлопців уманська нейрохірургія і її комфортабельні ліжка, бо обоє після творчої дискусії потребували допомоги лікарів…
Так завжди: на землі чи в повітрі, а ми самі здатні знайти пригоди на свою… голову швидше, аніж це зроблять закордонні терористи.
Приємною була подія нагородження уманчанина і черкащанина, яких МНС-ники відзначили за порятунок людей від стихії: бабусі з вогню, а 8-річного хлопчака – з води. Хоч щось доброго, але й тут – ще одна новина від МНС. Українська охорона іудейської синагоги в Умані спробувала не пустити український же наряд МНС для заздалегідь спланованих і узгоджених навчань. Хлопці з МНС зняли ворота разом із завісами, заїхали, потренувалися, причепили назад ворота й поїхали… Фірма, що охороняє синагогу, після цього потроїла охорону – і це в кварталі для паломництва, вже й так оточеному кордонами з усіх наявних "штиків" місцевої міліції, 450 прикомандированих міліціонерів та їхніх 15 собак. Хтозна, чи переживають тут за появу-непояву "Аль-Каїди" – певно, просто знають менталітет земляків-українців…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Аль-Каїда" місцевого розливу…"