У пошуках національної ідеї : 574711 : Гражданский актив

Гражданский актив Украина : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина : Последние новости > Гражданский актив
Подробно

У пошуках національної ідеї

Сучасний український політикум слабо представлений ідеологічними партіями. Одні суб’єкти політичного процесу стверджують, що потрібно терміново напрацьовувати сучасну українську політичну ідею, інші кажуть, що ідеологічний фактор у сучасній політиці нині втрачає практичне значення на відміну від інших чинників, наприклад, наявності відомого лідера. Учасники круглого столу “Хрещатика” вирішили присвятити окреме засідання пошукам національної ідеї або того, що її замінює.
Олесандр БРИГИНЕЦЬ, фракція БЮТ у Київраді:
— Як на мене, практично всі політики від самого початку незалежності України гуртом навіювали громадянам те, що повинно було стати національною ідеєю. Приблизно вона така: у нас геніальна геополітика, ми розташовані між усіма, ми можемо мати величезні переваги, комунікуючи всіх між собою,— ми центр світу, житимемо найкраще. Цього не проголошували як національну ідею, але вона містилася всюди, лунала звідусіль.
Однак Україна не могла бути одночасно з усіма, тому ми виявилися, особливо після 2000 року, жорстко розрізненими на дві частини. Насправді ми настільки не вміли комунікувати зі Сходом і Заходом, що самі стали розділеними на схід і захід.
Тому мусимо констатувати: попередня національна ідея виявилася непродуктивною, а нової ще не означено. Наразі нібито маємо державну ідею замість національної.
Національна ідея буде продуктивною лише тоді, коли матиме сенс для усієї держави. Якщо задля цієї мети об’єднаються найбільші політичні сили, окрім частини марґінальних політструктур, що завжди живитимуться критикою національної ідеї. Проте нині навпаки найбільші політичні сили своєю поведінкою заперечують ту ідею, що сформувалася як національна. Можливо, щось зміниться після президентських виборів.
Дещо змінилося після війни у Грузії. До минулого року будь-яку третю силу між проросійською і прозахідною неодмінно розривало. Від 2008-го ці дві найбільші партії зімкнулися в коло і відтоді, якщо котрась із них збільшується, то лише за рахунок іншої. Саме з цього моменту почалися серйозні зміни в політичних тенденціях. Займати жорстку ідеологічну позицію щодо подій у світі, як це робить Ющенко чи як американці до Обами, не виграшно.
У ситих деідеологізованих суспільствах раптом починають палити автівки, бити вітрини. Раптом з’являється реальна ідеологія, там де її немає.
У Києві люди раніше спокійно реагували на підвищення тарифів, нині вони вже прагнуть щось робити.
Євген ФІЛІНДАШ, директор Центру соціальної аналітики:
— У суспільстві спрага на ідеологію є. Серед політиків — немає, їм простіше орієнтуватися на лідера. Це тому, що більша частина нашого політикуму — вихідці з КПРС та комсомолу, для яких були характерними не боротьба ідей, а конкуренція особистостей.
Стосовно нашого суспільства, то ним уже майже цілковито оволоділа ідеологія споживацтва. Думки молоді, практично всієї, орієнтовані на гроші, кар’єру і все з цим пов’язане. І цьому не зарадити, якщо вектор розвитку країни радикально не зміниться, причому найближчим часом.
У нашому суспільстві нема єдності навколо певної стрижневої ідеї. У Росії така єдність є. У Білорусі така єдність є, й ідея там, до слова, відмінна від російської. В наших західних сусідів така ідея є — європейський дім. А в нас немає, тобто маємо щонайменше дві ідеї, що конкурують між собою.
Політична ідеологія у звичному вигляді — рудимент попередніх століть. Різниця між сучасними лівими і сучасними правими розмивається. Причина — невиразна класова структуризація суспільства. Вважаю, що нині визріває щось якісно нове в цій сфері, можливо, воно навіть не називатиметься ідеологією.
Василь ВОЛГА, Союз лівих сил:
— Споживання — основа будь-якої ідеології. Кожна зводиться до того, кому дістанеться більше грошей. Загострення цієї кризи ідеологій призведе до того, що партії лівого спрямування запропонують реальний вихід.
Будь-який загальнонаціональний проект повинен пропонувати суспільству ідею. Суттєво, що національна ідея має бути загальнонародною, бо сьогодні відбувається підміна загальнонародної ідеології на національну.
Наша пропозиція — побудова держави, де будуть усі свободи для громадян, а основою стосунків є принцип соціальної справедливості. Загальнонародна ідея повинна мати конкретні терміни й інші параметри.
Точкою відліку є визнання: ми різні, рівні, рідні. У нас різні релігія, ментальність і навіть мова, але ми рідні й рівні. Щоб ми не були однаковими, потрібна культурна федералізація. Як на мене, загальнонародною ідеєю може стати принцип соціально відповідальної власності.
Сергій ЯНІШЕВСЬКИЙ, експерт, Інститут стратегічних досліджень:
— Проблема, напевно, в тому, що різні партії по-різному ставляться до ідеології загалом і до національної ідеї зокрема. Погоджуюся з оцінками, що національна ідея — це щось ірраціональне, і такою вона має бути.
Дмитро ДЖАНГІРОВ, в. о. директора ТРК “Київ”:
— Згоден, що йдеться про кризу традиційних ідеологій, а не ідеології загалом. На Заході популярним став фільм про журналіста, який набрав майже 20 відсотків голосів, представляючи міфічну консервативну ліберальну ліву партію. Так чинять і наші політики, не розуміючи, що ідеологія — це комплексна річ.
На мою думку, національна ідея може бути виражена такими словами “щось понад усе!”. Що саме “понад усе” — варіанти. Може бути Британія — понад усе! Німеччина — понад усе! І так далі.
Національна ідея — завжди результат індукції історії та сучасності. В Україні маємо парадокс: певні моменти історії більше засуджують там, де їх не було. Наприклад, колективізацію негативно оцінюють значно більше західняків, ніж східняків.
Консенсус простежується лише в ставленні до Гагаріна і, напевно, до Жукова. І хоч як це дивно — епоха Брежнєва. Навіть на заході України позитивних оцінок більше, ніж негативних.
Гадаю, національна ідея є тільки тимчасовою. Скажімо, протягом найближчих 5—7 років це може бути гасло “Національна ідея — понад усе”. Мене дивує, чому мовчать наші “яструби” з приводу острова Зміїного?!
Термін “транзитна держава” дуже поганий, для національної ідеї не підходить. Варто змінити акцент, наприклад, країна реекспорту. Покупці й продавці товарів і ресурсів могли б сходитися на наших біржах.
Андрій МОХНИК, голова Київської організації ВО “Свобода”:
— Маємо власну пропозицію до порядку денного — люстрація колишніх комуністів і кадебістів, бо вони вже репродукують собі подібних.
Насправді національна ідея завжди пов’язана з цілком певним національним міфом, що, як відомо, не обговорюється.
Зауваження Василя Волги щодо загальнонародної ідеї зрештою зводяться до поняття політичної нації. При цьому нація — явище політичне. Внаслідок матимемо “масло масляне”. Пропонуємо зустрічну ідею “Україна для українців”.
Валерій МОШЕНСЬКИЙ, фракція Блоку Литвина у Київраді:
— Праві й ліві разом у сварках і дискусіях — це будуть дві чи навіть три України. Але в регіонів має бути стимул працювати й розвиватися.
Підготував Іван РИБАЛКО “Хрещатик”


Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "У пошуках національної ідеї"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 9
Новых вестей вчера: 19

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Украина



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта