Три місяці тому там впала стіна, а ремонтні роботи ще навіть не розпочиналися...
«Ви уявляєте, до цього часу ще немає висновків експертної комісії, - обурюються жителі горе-помешкання. - Приходили, дивилися, обміряли. Сказали, що переселяти нас немає куди, будуть робити ремонт, але коли і за які гроші – невідомо».
Ця справа тягнеться ще з початку літа. 5 червня посипалася одна з базових стін будинку. В той же день жителі звернулися в ЖЕК. Звідти їх направили у міськвиконком. Обійшовши усіх заступників мера, люди повернулися додому, запевнені у допомозі. «Нам сказали, що буде працювати комісія, яка винесе вердикт – або нас виселять, або будуть робити капітальний ремонт. Одна комісія змінює іншу, а результатів так і немає. Відомо тільки, що «великого переселення» не буде, а планується ремонт. Ми на минулому тижні ходили до Анатолія Ворони, заступника міського голови, і він нам сказав, що гроші з бюджету на ремонт нашого будинку не передбачені. На що ж нам тоді сподіватися. Осінь надворі, й зима не за горами», – обговорюють між собою мешканці.
«Нам заявляють, що ми не даємо робити ремонт. Ні, ми забороняємо розбирати рештки. Ось вже п’янички цеглу, яка вціліла, розтаскують, труби виносять. Ще трохи, і взагалі без даху над головою залишимося», – скаржиться Олена Франчук.
«Викликали робітників з РБУ №5. Їхній виконроб уже декілька разів складав кошторис. За його підрахунками, потрібно близько 500 тис. грн. У виконкомі йому дають вказівки, щоб нарахував менше, але він чоловік толковий, каже: «Що, я буду пальцями дірки закривати?» Оце зроблять як небудь, щоб людям роти закрити і на цьому все закінчиться», – впевнені жителі, які входять до ініціативної групи.
«У липні була проведена технічна виїзна нарада під керівництвом виконуючого обов’язки начальника управління житлового господарства Сергія Кушніра, – коментує ситуацію перший заступник міського голови Іван Михайлюк. – Будинок оглянули, виявили пошкодження, замовили технічне обстеження основних несучих конструкцій. Але технічного висновку ще немає. Наступним кроком буде створення кошторисної документації для визначення вартості проведення ремонтних робіт.
Найважчим питанням є фінансування. Відповідно до статей 14, 15 Житлового кодексу України, мешканці будинків, де більша частина квартир приватизовані, зобов’язані брати участь у підтриманні належного стану своїх помешкань і території загального користування. Після того, як буде визначена проектно-кошторисна вартість відновлювальних чи протиаварійних робіт, ми звернемося до жителів щодо співфінансування ремонту будинку. Попередньо передбачається проведення повного розбору по периметру будинку цегляної кладки, влаштування тяжів, заміна перекриття будинку, пошкоджених ділянок дерев’яних стін, утеплення зовнішньої сторони будинку та фасадної системи, заміна покрівлі та облаштування території».
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ДЕ БУДУТЬ ЗИМУВАТИ МЕШКАНЦІ АВАРІЙНОГО БУДИНКУ ПО ВУЛ. ЛЕНІН-ГРАДСЬКІЙ, 22?
"