Схоже, що агітаційний автобус комунальників вже не в змозі докричатись до кишень вінничан і тому мерія вирішила задіяти проти боржників «важку артилерію».
Хто конкретно «пресуватиме» городян та організації за наявні 62 мільйони боргів – стало відомо минулого тижня, коли перший заступник мера Вінниці Іван Михайлюк викликав на «літучку» виконавчу службу, ДАІ, паспортистів та «в боргах як в шовках» комунальників.
– У нас до початку опалювального сезону є вже менше 50 днів на погашення більшої частини 60-мільйонних боргів — інакше діло «труба»! — без лірики в голосі сказав Іван Архипович. — Бо якщо не буде бодай 70-відсоткового рівня проплат, то ситуація із початком сезону тепла в кранах і батареях буде під загрозою. Тому щоденно відповідальні працівники запрошених правоохоронних органів та керівники теплопостачальних організацій звітуватимуть про скорочення суми боргів.
Як діятимуть силові «контролери»?
На нараді у Михайлюка вперше в історії Вінниці офіційно була дана команда «фас» на арешт через рішення судів майна боржників — автомобілів, квартир, телевізорів та інших цінних речей. І в обласному центрі вже зафіксовано випадок, коли за 9-тисячний борг по комуналці в одного відомого всьому місту чоловіка арештували на добу автомобіль… Довгої суперечки не вийшло і вже наступного дня він слухняно вніс усю суму боргу в касу тепловиків.
А ще міські комунальники підготували при котельнях своєрідні камери схову для «затриманих» речей боржників — телевізорів, холодильників, пральних машин та іншого краму. Кажуть, речі тут зберігатимуться безкоштовно і повернуться додому одразу після сплати боргу… А справжнім ноу-хау в боротьбі із злісними неплатниками (від 500 гривень і більше) стане блокування через відповідні органи процедур проходження автомобілями техогляду і навіть отримання закордонних паспортів для виїзду на курорти.
– Ми шукаємо боржника, а він скаржиться на відсутність грошей і загоряє в цей же час у Єгипті чи Туреччині на морі! — здивовано заявив один із комунальних начальників Вінниці. — Тому таких «товаришів» вже не просимо, а вимагаємо не пускати за кордон до повної сплати тисячних боргів.
І як приклад вдалого «пресування» бідних курортників посадовець оприлюднив сумну статистику судових переслідувань боржників — по кожній вінницькій теплоцентралі нараховується до 600 позовів! Водночас усі котельні Вінниці взяли на сьогодні загальний кредит для погашення своїх зобов'язань перед постачальниками газу на суму 31 мільйон гривень.
Але в цій війні боржників і комунальників є і винятки — 76 тисяч безнадійних боргів 13 споживачів та поки що сотні неплатоспроможних пенсіонерів. З перших отримати кошти вже нереально через їхню ліквідацію, а у бабусь окрім кришталевих ваз та грамот ударників соцпраці вже брати нічого…
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЯК У ВІННИЦІ "ПРЕСУВАТИМУТЬ" БОРЖНИКІВ?
"