Черкащина активно включилася в обговорення запропонованого Президентом проекту змін до Конституції України. 2 вересня на прес-конференції голова облдержадміністрації Олександр Черевко висловив свою думку про необхідність змін до Основного Закону України.
Він і раніше постійно наголошував на тому, що чинна Конституція України, особливо після контрреформи, запровадженої Законом України від 8 грудня 2004 року № 2222-IV, є "бомбою, підкладеною під демократію", і що вона потребує вдосконалення.
– Очевидно, що причина кризи в Україні полягає в недосконалості реформованої Конституції. Звідси – розбалансованість інститутів влади, дублювання їх функцій, відсутність регіональної політики в державі. І хоч ті чи інші політичні сили асоціюються в нас із конкретними політиками, та слід розуміти: навіть змінивши цих людей, ми нічого не змінимо.
Ці фактори впливають і на економіку – гальмування економічних реформ, відсутність зваженої антикризової програми. Нема злагодженої роботи у стабілізації національної валюти. Експерти визнають, що в Україні – політична криза. Вихід із неї – внесення змін до Конституції. Тому Президент пропонує своє бачення Основного Закону, – говорить губернатор.
Реформування влади слід починати з вищого законодавчого органу – реформувати виборчу систему, скасувати закриті партійні списки, зменшити кількість депутатського корпусу, запровадити двопалатний парламент, зняти депутатську недоторканність. Окремий розділ – регіональна політика, реформування якої назріло вже давно. Нинішня фінансова система передбачає концентрацію всіх ресурсів у центрі. Всі питання розвитку регіонів вирішуються в Києві. На думку Олександра Володимировича, така система недієздатна, бо руйнує українське село.
На Черкащині яскравий приклад цього – газифікація, яка робиться на кількох невеликих ділянках, тоді як в області не завершено будівництво підвідних газопроводів на суму 40 млн грн. На Черкащині існує декілька "гарячих точок", таких як села Ладижинка і Сушківка в Уманському районі. Роками влада обіцяє жителям цих сіл виділити кошти на будівництво газопроводу та газорозподільної станції, проте фінансування нема. В той же час, в іншому населеному пункті НАК "Нафтогаз" активно будує газопровід. При розподілі стабілізаційного фонду Державного бюджету не була врахована думка фахівців з облдержадміністрації, натомість прислухалися до кількох народних депутатів. І така ситуація в усіх сферах життя.
Губернатор вважає, що Україні не треба винаходити велосипед. Можна застосувати досвід передових країн Європи. Вона відповідає духові, змісту та вимогам сьогодення.
Яскравим прикладом реалізації цієї ідеї є Польща. Там державна влада не лише гарантує розвиток місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування в європейських країнах має реальні права для формування свого бюджету та його використання і, відповідно, має можливість розвиватися.
– Нам теж слід змінити податкову базу та формули відрахування до Державного бюджету. Не можна не пов’язувати проблеми села з цими механізмами. Міняючи податкову систему, можна забезпечити хоча б мінімальні потреби всіх населених пунктів, включивши сюди і медичне, і шкільне забезпечення. Саме життя змусить нас прийти до цього, – зазначив Олександр Черевко.
У проекті змін до Конституції, які пропонує Президент України Віктор Ющенко, передбачаються основні положення, які збалансують і стабілізують владу, дадуть поштовх розвитку регіонів та місцевому самоврядуванню, поліпшать якість законотворчого процесу.
Проект змін до Конституції був представлений Президентом України Віктором Ющенком до Парламенту у березні нинішнього року.
Досі Верховна Рада не спромоглася розглянути їх. Віктор Ющенко вважає, що і не спроможеться, бо це невигідно двом найбільшим фракціям (БЮТу і Партії регіонів). Тому він підписав Указ про винесення на всенародне обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України".
Звертаючись до українського народу з нагоди 18-ої річниці незалежності України, Глава Держави зазначив, що готовий вислухати думку кожного українця та вірить, що обговорення викличе широку громадську реакцію, яка змусить членів Парламенту подбати не про свої крісла, а про народ.
– Головна мета загальнонаціонального обговорення – започаткувати прямий діалог з людьми, почути кожного. Адже лише завдяки такому обговоренню можна врахувати думку громадян із ключових та принципових питань змін до Конституції, – наголосив під час прес-конференції голова облдержадміністрації Олександр Черевко.
На його думку, всенародне обговорення – це єдиний спосіб показати, що громадяни є авторами змін до Конституції. Не варто давати політикам можливість без згоди людей формувати погляди на зміни і доповнення до Конституції. Народ повинен бути автором Основного Закону.
– До обговорення мають долучитися всі, адже це стосується кожного громадянина України, – переконаний керівник області.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині почалося обговорення змін до Конституції"