Цьогоріч у Львівській СШ №38, що на вулиці Порічковій, на кілька школярів поменшало. До того ж, в обох перших класах дівчаток виявилося більш ніж удвічі менше за хлопчиків. Загалом у школі, розрахованій на 750 учнів, нині навчаються 425 дітей. Щодо решти проблем, то в цьому навчальному закладі вони такі самі, як і в багатьох інших.
1 вересня тут пахне свіжою фарбою. На урочисту лінійку біля школи зібралося чимало святково одягнених батьків і вчителів, школярі в одностроях із букетами яскравих квітів, лунала звична в таких випадках патріотична патетика. От лише діти виглядали якимись утомленими.
Як розповів директор СШ №38 Василь Гаврилишин, нинішній навчальний рік вирізняється тим, що учні 9-х класів навчатимуться за 12-річною навчальною програмою, а першокласники вже з першого року навчання студіюватимуть дві іноземні мови – німецьку й англійську.
За словами пана Гаврилишина, цьогоріч Львівська міська рада виділила школі 300 тисяч грн. на заміну вікон першого і другого поверхів. Також за ці кошти частково відремонтовано опалювальну систему, придбано нові меблі. Своєю чергою, коштами батьків полагоджено клас української мови.
Директор також зазначив, що цьогоріч учнів у навчальному закладі поменшало, а як буде наступного року наразі невідомо. Але вже тепер помітно тенденцію: батьки хочуть віддавати дітей до школи не в шість років, а в сім. Пояснюють це слабким здоров’ям малюків.
Щодо вакацій школярів цього літа, то лише кілька з них мало змогу безкоштовно відпочити в літніх таборах, розташованих у Карпатах. Зі свого боку школа організувала пришкільний табір “Романтик”. Діти їздили на екскурсії, перебували під наглядом учителів. Відпочинок біля моря повністю залежав від платоспроможності батьків.
– Оскільки родичів у селі, як і коштів на путівку, в нас немає, то діти все літо просиділи вдома, – говорить мама двох школярів. – Незважаючи на те, що працюємо разом із чоловіком, заробленого ледь вистачає на прожиття. Можливо, могли б докласти трохи грошей, але пільгових путівок нам ніхто не пропонував. Дуже шкода, що розпродали літні табори у Брюховичах. Це була дуже непогана змога оздоровити дітей, окрім того, батьки могли у вихідні провідувати своїх дітлахів.
Інша матір розповіла, що свого семирічного сина взагалі приводила на роботу, бо не було на кого залишати.
А от п’ятикласницям Юлі й Олі пощастило більше. Львівський лісотехнічний університет, де працює їхня мама, допоміг придбати за три тисячі гривень чотири путівки, тож усією сім’єю вони вирушили до моря. “Якби не університет, ми ці путівки не “подужали б”, – зазначила мама дівчаток Леся Цьопка.
Характерно, що на неможливість оздоровлення школярів скаржились і батьки дітей, які навчаються в інших школах. Їхні нащадки ось уже багато років проводять свої канікули “на асфальті”. А поряд – лише за якихось 100 кілометрів – омріяні Карпати. Сюди приїздять з усіх куточків України. Однак у багатьох маленьких львів’ян немає такої змоги.
Як повідомила ще на початку літа начальник управління освіти Надія Оксенчук, оздоровчі заклади в Карпатах зможуть відвідати 1350 дітлахів. На їхнє утримання цьогоріч із міського бюджету виділили лише 1544,5 тисячі гривень. І саме ці кошти, гадаємо, є мірилом справжнього ставлення львівських чиновників і депутатів Львівської міськради до юних львів’ян.
Василь Худицький
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дві іноземні мови для втомленого малюка"