Вісімнадцятий день народження України для львів’ян перетвориться на п’ятиденне свято. Разом із мешканцями міста Лева веселитимуться представники Польщі, Чехії, Мексики, Іспанії, Того, Конго, Індії, Північного Кіпру, Македонії, які “затягнуть” усіх охочих в “Етновир” музики і танцю. Програма святкувань Дня незалежності в нашому місті приємно дивує різноманітністю: спорт, кіно, танці, народні ремесла багато музики.
Як зазначив заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, на святкування Дня незалежності управління культури та туризму Львівської міської ради виділило 217 тисяч гривень, також місто долучилося до фінансування фестивалю “Кінолев” півсотнею тисяч гривень, а “Етновиру” – 120 тисячами гривень.
За чотири дні до дня народження нашої країни, 20 серпня, можна буде помилуватися парадом учасників полінаціонального танцювально-музичного фестивалю та послухати, як ритми з усіх кінців планети наповнюють площу Ринок. Кожен із п’яти днів святкування знайомитиме львів’ян із новими екзотичними культурами.
Жодне свято в місті Лева не минає без запашної кави й гарного кіно: фестиваль “Кінолев” традиційно подарує львів’янам і гостям міста порцію хороших фільмів, які демонструватимуть від 21 до 24 серпня в Музеї ідей, що на вул. Валовій, на площі Ринок, у театрі ім. Леся Курбаса та в “Кінопалаці”, що на вул. Театральній.
23-24 серпня Шевченківський гай буде наповнений дитячим багатоголоссям, адже тут виступатимуть дитячі художні колективи. Не зможе “провести” день народження України в тиші і Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, де, крім юних талантів, 23 серпня виступатимуть гурт “Zоряна” та Майя, а 24 серпня відбудуться майстер-класи з малювання та концерт художньо-вокального ансамблю “Рута”.
Увечері напередодні апогею святкувань – 24 серпня – площа Ринок буде наповнена чарівною інструментальною музикою: виступатиме бандурист Остап Стахів та улюблений оркестр усіх львів’ян “Леополіс”.
Останнього і найважливішого дня святкувань на центральній площі міста всі танцюватимуть запальну українську польку: свято музики та руху розпочнеться після обіду.
Варто зауважити, що до відзначення цієї дати долучиться кожен район міста, приготувавши концерти та конкурси, спортивні змагання. Так, на Сихові естафету привітання Батьківщини з днем народження розпочнуть дитячі колективи і передадуть її львівським виконавцям – Ірині Федишин, гурту “Вояж”, “Зоряна”, шоу-балету “Сіріус”. Біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці кожен охочий зможе придбати книги на виставці “Читай українське – підтримай українського автора і видавця”, а біля кінотеатру ім. О. Довженка можна буде поспостерігати за “Веселими стартами”.
На площі Міцкевича о 17.00 розпочнеться концерт “Україна назавжди” за участю виконавців української естради. Останнім, що почує святковий Львів 24 серпня, буде музика, яку подарує симфонічний оркестр Львівської державної філармонії біля закутаної в нічне небо Ратуші.
Ірина Кузьміна
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Гуляння на весь тиждень"