Малюку амурського тигра, яке цьогоріч у квітні отримало нову домівку в Черкаському зоопарку, нарешті знайшли ім’я. До речі, визначали його практично усім світом. Адже оголошення із пропозицією придумати цікаве і водночас нестандартне, як для людського вуха, ім’я, яке до того ж має починатись на літеру „а” (з огляду на походження тигреня), керівництво зоопарку розмістило в Інтернеті. І, варто сказати, результат не забарився.
За словами директора Черкаського зоопарку Євгена Вана, на заклик придумати ім’я тигриці відгукнулось чимало людей. Перелік сягнув далеко за тридцять, багато з яких повторювались.
— Серед запропонованих з відчутною перевагою домінували людські імена. Тоді як ми прагнули відійти від такої практики, зважаючи на екзотичність нашої підопічної, – пояснює Євген Леонідович. – Серед найбільш близьких, на наш погляд, імен були Асура і Амура. У результаті дискусії зупинились на останньому варіанті.
Поява в Черкасах тигреня (яке придбали в Харківському зоопарку), багато в чому стала можливою завдяки безпосередній участі міської влади та керівництва компанії «Щедрий вечір», яка надала фінансову підтримку. Тоді, нагадаємо, екзотичне дитя амурського тигра Черкаському зоопарку обійшлось у 6 тисяч доларів США. Більшість коштів надали спонсори, решта – власні гроші звіринця, отримані від продажу квитків.
Більше того, на цьому «щедрі» спонсори не зупинились. Вони висловили побажання взяти під власну опіку смугасту гостю і розділити з зоопарком витрати на її утримання. (Для довідки, щомісяця зоопарку тигреня обходиться близько 5 тисяч гривень).
До речі, нині одинадцятимісячне тигреня важить близько 70 кілограмів.
Представник ТМ «Щедрий вечір» Наталія Казарінова переконана, що бізнес обов’язково має допомагати місту, оскільки працює на його території.
— Вважаю, що уважне і турботливе ставлення до соціальних потреб – закономірне. Бо будь-яка компанія, велика чи невелика фірма має віддавати людям частку себе, – наголошує Наталія Леонідівна. – Це – міцне переконання нашої компанії, яка послідовно його втілює, реалізуючи ряд соціальних заходів. В тому числі – допомозі Черкаському зоопарку у придбанні, а нині – й утриманні тигриці. Адже ми відповідальні за тих, кого приручаємо.
Хоча, Євген Ван стверджує, що, такого принципу мало хто з підприємців дотримується. На жаль, спонсори рідкі «гості» у зоопарку.
Перший заступник міського голови Микола Шкарабура особливо відзначив торгівельну марку «Щедрий вечір», яка не лише охоче відгукнулась на прохання допомогти зоопарку, але й запропонувала взяти «шевство» над Амурою.
— При підтримці таких компаній як «Щедрий вечір» ми зможемо всупереч усіляким кризам і проблемам, підтримувати цей об’єкт в належному стані, – наголосив Микола Григорович.
Для Черкаського зоопарку поява тигреня є справжньою диковинкою. Адже мало де в зоопарках України є амурські тигри, з огляду на їх невелику чисельність. Проте відразу ж перед зоопарком постала проблема, де ж «поселити» цінну гостю.
Вирішено було тимчасово розмістити її у звичайний вольєр, де доволі просторо і комфортно у теплі місяці. Тоді як до зими для неї планують облаштувати дещо затишнішу домівку. Вже навіть є домовленість про відповідні роботи із фірмою, яка займалась перекриттям кількох зоопарків Польщі. Тоді як нині триває реконструкція ряду малих хижаків.
На цей рік керівництво зоопарку планує придбати канадську руду рись. Цей вид належить до дрібних хижаків.
До речі, як розповів Євген Ван, з появою в зоопарку тигреня, суттєво побільшало відвідувачів. Було, й не раз, що люди приходили конкретно аби її побачити. І, як ведеться, чимало з них приносили з собою смачні подарунки, як-то чіпси, кукурудзяні палички, здобні булочки чи цукерки. Словом, хто на що гаразд, не надто переймаючись про наслідки для здоров’я тигреня (і не лише його) від такого годування.
Тому у зоопарку поблизу з вольєрами виставили відповідні таблички з попередженнями про небезпеку для здоров’я тварин від годування хлібом та іншими не характерними для них харчами. Але відвідувачі їх повністю ігнорують, як власне елементарні правила безпеки.
— Відсутність культури наших людей призводить подекуди до негативних випадків, – наголошує Євген Леонідович. – Приміром, що можна сказати матері, яка підносить дитину до вольєру, аби та з власної долоні дала мавпі цукерку? А не знаю де у людей голови, коли вони роблять подібні вчинки.
Для довідки: Дорослий тигр завдовжки досягає трьох метрів і важить в середньому 150- 170 кг. Відзначимо, що його утримання – задоволення не з дешевих. Зокрема, добовий раціон тигра складає близько 15 кг м’яса.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаській тигриці знайшли ім’я і … турботливих опікунів"