15 серпня в Україні розпочинається сезон полювання на пернату дичину. Триватиме він до 27-го грудня. У цей час полюватимуть і на водоплавних, і на степових птахів — наприклад, таких як перепел. Але не всі чекають початку сезону з радістю.
До нашої редакції звернувся мешканець міста Костянтин Синиця, чорнобилець першої категорії, інвалід 3-ї групи, учасник бойових дій, мисливець з багаторічним стажем. Він з прикрістю розповів, що мисливцям-пільговикам не видаються на місці картки для полювання, а змушують їхати за ними в той район, де вони бажають стріляти пернату дичину. Зокрема, пан Синиця хоче полювати у Жмеринському мисливському господарстві.
Разом з інвалідом ми завітали до обласної ради УТМР і стали свідками дискусії. Костянтин Синиця намагався почути від керівництва УТМР, чому інвалідів змушують їхати в райони, тоді як міцним і здоровим мисливцям квитки на відстріл у районах продають у Вінниці. «Це несправедливо», – вважає пан Синиця.
Керівники УТМР області і міста Анатолій Мерц і Анатолій Тушинський пояснили свою позицію так: «Ми не можемо нікого змусити видавати квитки за межами району. Це добра воля користувачів мисливських угідь (тобто керівників). Вони самі передають на Вінницю картки — хто 50, як от з Бару, хто 20, як з Немирова чи інших районів. Бо мисливцям накладно їхати у той район, де вони прагнуть полювати. Наприклад, у Крижопіль чи Чечельник. Інвалідам картки вони не передають, бо ті проходять по відомості, і тому треба їхати в район і там відмічатись». Костянтин Синиця стояв на своєму: «Чому хворі люди мають у район їхати, а здорові ні?..» На щастя, дискусія набрала конструктивного звучання і сторони знайшли компроміс, який, вважає Костянтин Синиця, є вигідним для інвалідів. Його озвучив Анатолій Мерц. «Ми домовились, - каже голова обласної ради УТМР Вінниччини, - що тепер інваліди можуть звертатись до нас, у раду, за тижнів 2 до початку сезону полювання, писати заяву про те, що вони мають бажання полювати в тому чи іншому районі області. Керівництво УТМР Вінниччини передасть замовлення у райони і користувачі мисливських угідь у Вінницю передадуть для інвалідів картки, аби вони не їхали у райони самі».
За словами Костянтина Синиці, інваліди сподіваються, що вже під час відкриття сезону полювання на зайця взимку поточного року цей механізм буде працювати.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПІЛЬГОВИКАМ-МИСЛИВЦЯМ ПІДУТЬ НАЗУСТРІЧ, відстрільні картки для них передаватимуть з районів у Вінницю
"