Черкаський педіатр розповідає, на що слід звертати увагу перш ніж давати дитині сік.
Користі цьому смачному напою не позичати – про це знає кожен. Обираючи серед нектарів і морсів, свіжовичавлених і консервованих соків, ми надаємо перевагу тому напою, який нам до смаку. Але при виборі соку для дитини слід бути більш прискіпливим, адже дитячий організм значно слабший і вразливіший.
Починаємо пити сік!
– З якого віку починати давати малюку сік залежить від того, на якому він вигодовуванні, – розповідає Любов Бігун, лікар-педіатр дитячої поліклініки №3, що в Черкасах.
– Звісно, переваги материнського молока беззаперечні, проте дитина росте і у неї з’являється потреба в додаткових джерелах енергії та поживних речовинах. Так, за грудного годування сік у раціон малюка можна вводити не раніше 6-го місяця життя. Починати бажано з яблучного соку. Також спочатку слід розводити його водою, аби дитячий шлунок устиг пристосуватися до нового напою. Потім же вода поступово виключається і сік дається вже в натуральному вигляді. Малюкам, які перебувають на штучному годуванні, це підгодовування можна давати раніше – вже з 4,5-5 місяців, – веде далі Любов Миколаївна.
Йдеться лише про свіжовичавлені або спеціальні дитячі соки, призначені саме для дитячого харчування. Ті соки, які звикли пити ми, для дитини абсолютно не підходять. Не варто довіряти й тим напоям, на упаковці яких зазначено "від 3-х років". Це свідчить про те, що там містяться стабілізатори та консерванти. Тому не зрозуміло, чому таке розмежування, адже організм 3-річної дитини є не менш уразливим. Вважається, що печінка дитини стає такою ж, як і в дорослої людини, до 12-ти років. Тому до цього віку звичайні пакетовані соки під суворим табу. Сюди ж належать всілякі нектари і морси, насичені цукром. Дітям до 10 років вони не рекомендуються.
У будь-якому разі перевагу слід надавати сокам, до складу яких входять лише ті продукти, що ростуть у наших широтах, адже наші шлунки генетично запрограмовані саме на таке харчування. Екзотичні соки не для малечі. Значно кориснішими є напої з буряка, гарбуза, моркви. А ось грушевий і абрикосовий сік ліпше виключити з дитячого раціону – він важкий для шлунку дитини.
Коли і скільки?
Сік бажано давати малюкові під час другого чи третього прийому їжі, тобто тоді, коли ферменти працюють найактивніше. Але не перед їжею.
Для зовсім маленьких на початку буде достатньо 4–5 розведених крапель соку. Якщо в дитини немає здуття животика чи алергічних висипів, можна збільшувати кількість напою до 30 мл (близько 6 ч. л.) за перший тиждень і до 50 мл на першому році життя. Після року оптимальним буде випивати за кілька прийомів близько склянки цього смачного напою. Спрагу ж дитині ліпше втамовувати не соком, а водою, натуральними компотами або чаєм.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Соки для малечі"