«Ми одружилися півроку тому. Все у нас добре. Життя здається казкою. Хоча іншого ми й не передбачали. Але час від часу в нас виникають суперечки з приводу грошей. Я ще не працюю, навчаюся на останньому курсі в університеті. Дохід у нашу сім’ю приносить чоловік. Робота у нього хороша, на життя нам поки що вистачає.
Коли я ще жила з батьками, у нашій сім’ї проблеми з грошима вирішувалися дуже просто – заощадження сім’ї лежали у надійному місці, про яке ми усі знали. Звісно, батько контролював наші витрати, але не допитувався про кожну копійку. Я могла спокійно взяти гроші, коли йшла на каву з друзями. Якщо у мене були потреби серйозніші, я просто казала про це батькам і ми разом обговорювали, коли і як їх краще вирішити. Я не можу сказати, що мене батьки балували грошима. Вони мені просто довіряли, знали, що зайвого я не візьму. Тепер мені незручно щоразу бігати до чоловіка, коли потрібні гроші. Я намагалася поговорити з ним з цього приводу, але марно. Чоловік сліпо наслідує приклад своєї сім’ї, де всі матеріальні витрати були під наглядом батька. Мій коханий вважає, що оскільки він заробляє для нашої сім’ї гроші, то й він буде ними керувати.
Я дуже хочу, щоб у нашій молодій сім’ї все було гаразд, намагаюся не створювати конфліктних ситуацій, але питання сімейного бюджету у нас поки що залишається відкритим.
Антоніна, 21 рік».
Психологи розрізняють декілька типів сімей щодо головування над сімейним бюджетом.
Патріархальні сім’ї. Усі найголовніші питання, в тому числі, й матеріальні, вирішує чоловік-батько. Варіації тут можуть бути різні: від контролю за шопінгом до звітності за кожну витрачену на проїзд копійку. Звичайно, є чоловіки просто економні, але є й скупі. Головне - чітко розмежовувати ці поняття.
В іншому випадку, усі питання витрат сімейного бюджету покладаються на дружину. Для більшості чоловіків усі питання з приводу продуктових закупок чи комунальних розрахунків – обтяжливі справи, які краще перекласти на плечі дружини. У таких сім’ях дружина-мати є головою, а всі інші її покірно слухаються. Для деяких чоловіків така позиція дуже вигідна – не потрібно перейматися буденними проблемами, краще, лежачи на дивані, читати газету чи дивитися телевізор.
Третя категорія сімей – це ті, які у питанні бюджету дотримуються принципу: хто більше заробляє, той має моральне право розпоряджатися сімейними грошима. Але ситуація може змінюватися – сьогодні чоловік приносить основний прибуток, а завтра – дружина.
Є також демократичні сім’ї, де панує довіра між її членами. Для такої сім’ї типова ситуація, коли усі гроші складаються в одну купку та витрачаються відповідно до потреб кожного. При цьому і чоловік, і дружина знають про усі або хоча б найбільш вагомі витрати своєї половинки. Повноваження щодо витрати сімейного бюджету базуються на рівноправ’ї усіх її членів.
А яку модель керування сімейним бюджетом наслідуєте ви? Поділіться з нами своїми прикладами.
Источник: Молодіжна газета Вінничини | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
СІМЕЙНИЙ БЮДЖЕТ - СПРАВА РУК ЧОЛОВІКА ЧИ ДРУЖИНИ?
"