“Мою доньку закували в ланцюги, а УПЦ Московського патріархату забороняє висвітлювати тематику рабства на Буковині!” - так підсумовує Ірина Ловча чергову поїздку в с. Давидівка Сторожинецького району Чернівецької області.
Тарас Зозулінський
Цього разу перед убитою горем матір’ю постала ще жахливіша картина: донька Оксана зі скованими ногами й руками молила про допомогу й визволення. “Мамо, мене так сильно б’ють, що вже не відчуваю тіла. Змушують приймати таблетки, від яких стає дуже погано”. А охоронець із величезною палицею пильно чатував поряд.Нагадаємо, 9 липня “Львівська газета” подавала матеріал про рабів у маленькому селищі на Буковині. Зокрема зазначали, що в цьому населеному пункті утримують закутих у ланцюги людей, а також використовують їх як даремну робочу силу. Минає місяць, однак ситуація не змінилася. Сторожинецькі правоохоронці винесли постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Відчуваючи свою безкарність і “кришування” зі сторони Московського патріархату, “батюшка Тодор” надалі продовжує здійснювати свою чорну роботу.Публікацією перейнялися журналісти одного з телеканалів. Власне в супроводі представників ЗМІ Ірина Ловча та її захисник Юрій Козій знову відвідали Давидівку. Наближаючись до будинку, в якому утримують львів’янку Оксану, почули крики постраждалої: “Не бий мене, прошу не бий”. Оскільки вікна були відчинені, було добре й виразно чути заклики про порятунок. Крізь прочинені вікна було видно товстелезні ланцюги, які надійно сковували руки й ноги молодої жінки. Допоки власник будівлі намагався зачинити вікна, Оксана повідомила, що тепер почали бити й доньку Юлю – начебто за те, що не якісно вишиває бісером для батюшки й погано молиться.На крики збіглися сусіди. ”Жіночко, рятуйтеся хоч ви. Бо визволити доньку вам і так не вдасться. Звідси ще ніхто не повертався”, – переконувала місцева мешканка. Місцеві селяни говорили, що невільники часто помирають. Цю інформацію не спростував і один із правоохоронців. Пан Козій повідомляє: “Міліціянт, посміхаючись, підтвердив – люди помирають. Рідні приїжджають і забирають тіла. Тих, у кого немає родичів, - хоронять тут”.Цього разу на повідомлення про насильницьке утримання людей прибув сам начальник кримінальної міліції Сторожинецького РВ УМВС України в Чернівецькій області полковник міліції Юрій Михайлович Малина. Однак замість того, щоб визволити людей із рабської неволі, правоохоронці намагалися відібрати камеру й матеріали в журналістів, мотивуючи це тим, що вони незаконно проводять зйомку.Юрист Юрій Козій жахається: “На мої неодноразові наголошування про утримання людей в ланцюгах і на запитання, чому Оксану заковано, Юрій Михайлович Малина відповів – вона неадекватно себе поводить!”У пошуках справедливості Ірина Ловча вирушила до прокурора Сторожинецького району радника юстиції Сергія Васильовича Балицького. Вдалося з’ясувати, що на скаргу на бездіяльність Сторожинецького РВ міліції щодо повідомлення про правопорушення і приховування тяжкого злочину, прокуратура все-таки відреагувала та скасувала постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, направивши матеріали для додаткової перевірки. Однак це все, чим зарадив С. Балицький. Він скерував пані Ірину... знову в міліцію. Яким же було її здивування, коли правоохоронці повідомили, що розслідування проводитимуть лише після розгляду скарги, яка щойно надійшла. У ній… звинувачують Ірину Ловчу та її юриста Юрія Козія в намаганні незаконно проникнути в житло й нанесенні тілесних ушкоджень онуці Юлії!Окрім того, пан Козій повідомив, що “прокурор Сторожинецького району С. Балицький відмовив у задоволенні “клопотання про звільнення з неволі Оксани Андрейко, яка тривалий час перебуває в заручниках у селі Давидівка”. Тому звернувся з проханням до прокуратури й УМВС у Чернівецькій області вжити заходів щодо забезпечення безпеки потерпілої - свідка тяжких злочинів. Юрист переконаний, що Оксана, будучи свідком, становить загрозу для всіх осіб, причетних до подій у селі Давидівка.Автору цього матеріалу вдалося налагодити контакт із Сергієм Балицьким і отримати вичерпну відповідь: “Будь-яких коментарів, допоки Сторожинецький райвідділ перевіряє факти, не даватиму. Усе з’ясовуйте в міліції”. А начальник Сторожинецького РВ УМВС України в Чернівецькій області підполковник міліції Т. Крилюк перебуває у відпустці.Отримати коментар від Ігоря Андрійка, чоловіка ув’язненої Оксани, який і здав її на лікування до “батюшки”, не вдалося – він начебто на морі.Та найбільше шокував телефонний дзвінок до одного з тележурналістів. Ірина Ловча розповіла: “Коли журналісти проводили зйомку в мене в квартирі, одному з них зателефонував хтось із телеканалу й розповіли таке: дзвонили на телеканал із Києво-Печерської Лаври, просили не висвітлювати події у селі Давидівка й мою історію”. Це в жодний спосіб не дивує Юрія Козія: “Переконаний, події у селі Давидівка Сторожинецького району Чернівецької області відбуваються під “кришуванням” із боку Московського патріархату”.Днями Ірина Ловча поїхала до столиці – шукати захисту й вимагати справедливості в Службі безпеки України...
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Рабиня Московського патріархату"