Серпень у Черкасах розпочався з історії однієї любові. Саме цій темі приурочений ІІ міський фестиваль кам’яної скульптури «Живий камінь», який стартував 1 серпня у парку «50-річчя Жовтня». Мелодії кохання лунають і у піснях багатьох виконавців, які цьогоріч виступатимуть в оновленому Літньому театрі на Співочих вечорах. Це феєричне свято музики і співу, як і торік, проходить паралельно з кам’яним фестивалем у парку 50-річчя Жовтня. Триватиме «Живий камінь» до 23 серпня.
Свої роботи на фестивалі кам’яної скульптури «Живий камінь» в Черкасах демонструватимуть 14 митців з різних куточків України (Черкас, Львова, Києва, Канева), а також – гості з Вірменії та Польщі. На головній алеї парку створено 14 робочих майданчиків. Жителі та гості міста матимуть можливість протягом трьох тижнів не лише милуватися готовими кам’яними фігурами, але й спостерігати за самим процесом карбування шедеврів.
Вітаючи усіх присутніх з відкриттям кам’яного дійства, міський голова Черкас Сергій Одарич подякував скульпторам, які розпочали цей своєрідний «поєдинок» майстерності і творчої фантазії, висловивши сподівання побачити цікаві історії кохання, які впродовж найближчих тижнів творитимуть у камені майстри.
— Любов – це вічна тема, яка не залежить від кризи. Кохання і любов – почуття, які рухають людиною, – наголосив Сергій Олегович. – Справжньою ж «родзинкою» фестивалю стануть душевні мелодії Співочих вечорів, які супроводжуватимуть «Живий камінь». Переконаний, що кожен, хто завітає на фестивальне свято, у серці на довгі місяці збереже запал душевного тепла.
На цьогорічний фестиваль кам’яної скульптури закупили 28 кубів білого піщаника, який доставили з Вінницької області. До речі, кам’яні брили, кожен скульптор вибирав за власним уподобанням, обтесуючи і дроблячи їх на власний розсуд.
Відвідувачі парку зможуть проголосувати за скульптуру, яка найбільше сподобається, для чого на центральній алеї парку вже сьогодні буде встановлено скриньки для голосування. Протягом трьох тижнів у парку організовуватимуть майстер-класи для дітей.
Нинішні Співочі вечори присвячені авторській, бардівській пісні. Міський голова розповів, що є давнім пошановувачем багатьох виконавців авторської пісні, ріс на творчості Володимира Висоцького, Олександра Городницького, Леоніда Сергєєва, Ігоря Якубовського та інших відомих бардів.
— Знаю пісні багатьох з них, співаю, коли ходимо з сім’єю в походи на байдарках, сидимо біля багаття, – пригадує Сергій Одарич. – Сподіваюсь, що Черкаси теж для себе відкриють світ цих людей.
Розпочав цьогорічний фестивальний водограй у Черкасах визнаний бард, улюбленець багатьох поколінь Олег Мітяєв, який виконав такі відомі хіти, як “Соседка”, “Француженка”, “Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались!”, “Давай с тобой поговорим”, “Крепитесь, люди! Скоро лето!”, “Лето — это маленькая жизнь» та чимало нових пісень.
Олег Мітяєв розповів, що із задоволенням відгукнувся на запрошення міського голови Черкас Сергія Одарича виступити на Співочих вечорах. Московський гість особливо відзначив привабливість ідеї проведення музичних виступів разом з фестивалем кам’яної скульптури. За його словами, поєднання краси мистецьких витворів з мелодійними мотивами авторської пісні створюють неперевершену атмосферу справжнього свята душі, зауваживши, що таких заходів має бути більше.
А от у неділю, 3 серпня, на Співочих вечорах енергію позитива і радості дарували черкасцям і гостям нашого міста славетний акапельний секстет JAZZEX та найвідоміший ф’южн-гітарист Грузії Темур Квітелашвілі.
Шестеро виконавців гурту JAZZEX здивували слухачів унікальним жанром виконання класичних і сучасних творів, які звучали вісьмома мовами без жодного музичного супроводу, а лише завдяки віртуозному голосовому поєднанню. Тоді як Темур Квітелашвілі відкрив присутнім мелодійний світ гітари, виконавши як власні твори, так і шедеври інших авторів в унікальній сучасній обробці.
Нагадаємо, що 7 серпня черкасців і гостей нашого міста вітатимуть: Вадим Єгоров і Вєста Соляніна; 8 серпня – дует “Простір музики” (Сергій Мороз та Ігор Якубовський) та Костянтин Тарасов і Галина Хомчик – популярні російські співаки-барди; 14 серпня – Леонід Сергєєв та Олександр Городницький – видатний сучасний російський поет, бард; 15 серпня – Сергій Бабкін (колишній учасник гурту «5’Nizza»); 23 серпня – Тимур Шаов та В’ячеслав Бутусов (“Ю-Пітер”).
Більш детально про фестивальні Черкаси можна дізнатись на www.fest.ck.ua.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах висікають історію однієї любові"