Департаментом бюджетної політики Черкаського міськвиконкому здійснено моніторинг суб’єктів господарської діяльності (СГД), які в травні нинішнього року виплачували заробітну плату на рівні нижче мінімальної (625 грн.) та менше прожиткового мінімуму (669 грн.). Як показало порівняння травня 2008 та 2009 років, 35 підприємців почали виплачувати заробітну плату на рівні більшому, ніж прожитковий мінімум.
– Такий моніторинг ми проводимо постійно, досліджуємо діяльність підприємств, де зарплата нижче 1500 грн., а таких більше 5000, – розповідає директор департаменту бюджетної політики Наталія Джуган. – Цього разу звернули увагу лише на ту категорію підприємців, які виплачують зарплату працівникам нижче мінімальної чи нижче прожиткового мінімуму. Це практично однозначно вказує на те, що цей роботодавець – «мінімізатор» і розраховується із працівниками коштами «в конвертах». А тим самим підприємці-оптимізатори не сплачують до міського бюджету чималі суми коштів, які б могли піти на утримання міста, галузь медицини та освіти, ремонт доріг тощо.
За словами Наталії Володимирівни, податок з доходів фізичних осіб є основним бюджетоутворюючим податком (близько 80% від загального фонду). І враховуючи те, що цього року в умовах фінансової кризи в міському бюджеті не вистачає 26 млн. грн. лише на заробітну плату бюджетникам, а стрімкий ріст цін на газ і інфляційні процеси спричиняють додаткове навантаження, вкрай важливою є повноцінна сплата податку підприємствами. Внаслідок практики виплати зарплат «у конвертах» міська скарбниця за найскромнішими підрахунками фінансистів недоотримає цього року 80 млн. грн.
Саме тому робоча група із детінізації зарплати та департамент бюджетної політики регулярно моніторять діяльність підприємств і час від часу оприлюднюють списки «оптимізаторів». Таким чином міськвиконком хоче показати жителям міста «справжнє» обличчя «мінімізаторів».
Суб’єкти господарювання умовно поділені на 8 пріоритетів, залежно від розміру нарахованої заробітної плати та кількості працюючих. Пріоритети 1-4 – ті, де зарплата менше мінімальної, 5-8 – де працівники отримують менше прожиткового мінімуму. Відповідно пріоритети 1 і 5 – підприємства, де працює більше 200 осіб; 2 і 6 – від 101 до 200 осіб; 3 і 7 – де працевлаштовано від 26 до 100 осіб; 4 і 8 – від 15 до 25 осіб.
У результаті моніторингу до першого пріоритету в травні 2009 року увійшло 6 підприємств, до 2 пріоритету – 7 СГД, до 3 пріоритету – 65, до 4 пріоритету – 55 підприємців, до 5 пріоритету – 3, до 6 пріоритету – 1 СГД, до 7 пріоритету – 10, до 8 пріоритету – 11 СГД.
Таким чином серед 158 суб’єктів господарювання найбільше “податкових оптимізаторів” опинилося в третьому пріоритеті, тобто на підприємствах, де чисельність працівників складає від 26 до 100 осіб і виплата зарплати – менше мінімальної; та четвертому пріоритетах (чисельність працівників від 15 до 25, виплата з/п менше мінімальної).
Якщо порівняти дані моніторингу травня 2008 року з аналогічним місяцем 2009-го, то простежується тенденція збільшення виплати заробітної плати по 35 підприємствам.
– Однак збільшення загальної кількості суб’єктів господарювання, які потрапили до пріоритетів, в травні 2009 року порівняно з травнем 2008 року свідчить також про наявність тенденцій до зростання кількості “податкових оптимізаторів” серед суб'єктів господарської діяльності, – зазначає Наталія Джуган.
Звертаємось до усіх жителів міста, які хочуть мати достойну справедливу пенсію: не мовчіть, отримуючи зарплату «в конверті». Телефонуйте до департаменту і повідомляйте про подібні випадки за номером: 36-02-80 або 36-02-82. Ця інформація буде передаватися до Державної податкової інспекції в Черкаській області, Пенсійного фонду, Управління по боротьбі з економічною злочинністю для подальшого реагування та опрацювання.
Списки оптимізаторів
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міська влада виявила 158 підприємств-«оптимізаторів»"