Думки про те, як запобігти небажаному волоссю, хвилюють багатьох черкаських жінок…
Хтось віддає перевагу традиційній бритві, хтось обирає різноманітні депіляційні креми, а комусь до душі сучасні ефективні методи боротьби з небажаним волоссям, які позбавляють від нього практично назавжди.
Розібратися, що й до чого, нам допомагають спеціалісти черкаського спа-салону "Райский уголок".
– Спочатку з’ясуємо, чим відрізняється депіляція від епіляції. Депіляція – це видалення волосся з поверхні шкіри, не торкаючись глибинних процесів росту волосся. До неї належать – вищипування, гоління, депіляторні креми, біоепіляція (з використанням воску) та електродепіляція.
Епіляція – це позбавлення волосся безпосередньо через руйнування волосяних луковиць у глибших шарах шкіри.
Процедури депіляції дозволяють забути про зайве волосся на досить короткий строк. Залежно від обраного методу – від двох днів до трьох тижнів. Епіляція ж є набагато ефективнішою і допомагає істотно зменшити кількість і частоту появи небажаного волосся аж до повного його зникнення. Існує кілька видів епіляції: електроепіляція, лазерна та фотоепіляція.
Принцип дії електроепіляції: у волосяну луковицю вводиться маленький електрод, який проводить електричний струм у корінь волосся. Наразі цей метод застосовується досить рідко, адже, по-перше, струм не в змозі дістатися до викривленого або глибоко розташованого волосся. По-друге, найчастіше неприємними наслідками цієї процедури є опіки, адже через голку по всій довжині проходить електричний струм, який і травмує шкіру. Не важко здогадатися, що на загоєння цих ран потрібен буде певний час, при цьому шкіра матиме не досить естетичний вигляд.
Більш м’якими методами вважається лазерна та фотоепіляція.
Суть лазерної епіляції полягає в тому, що промінь лазера діє безпосередньо на волосяний фолікул, не пошкоджуючи шкіри – оброблене волосся руйнується, випадає і більше ніколи не виростає.
Втім, цій процедурі не піддається пушкове, руде, сиве та світле волосся, яке не містить клітин меланоцитів, що надають волоссю кольору. Саме ці клітини поглинають енергію під час процедури і якщо їх мало чи немає зовсім, ефекту не спостерігатиметься.
Фотоепіляція полягає у руйнуванні меланіну волосся – вплив відбувається за допомогою потоку світла. Протипоказання такі самі, як і у методу лазерної епіляції. Втім, фотоепіляція є менш болісною і, на відміну від лазерної, меншою є і ймовірність опіків.
Чому процедуру епіляції необхідно повторювати кілька разів?
Для остаточного видалення волосся процедуру епіляції необхідно пройти кілька разів, адже волосяний фолікул одразу гине лише в тому випадку, якщо волосина перебуває у фазі росту, а такого волосся в нас лише близько 20%.
Скільки саме разів доведеться вдатися до епіляції – питання індивідуальне. Адже усе залежить від того, про яку зону тіла йдеться та з чим пов’язаний ріст волосся. Адже якщо причина в гормональних порушеннях, то чекати на 100%-е позбавлення волосся не варто. В такому разі ліпше звернутися до гінеколога-ендокринолога, щоб вирішити проблему.
До того ж, у нашому тілі близько чверті неактивованих фолікул волосся, і коли вони почнуть рости – абсолютно не відомо.
Проте в середньому зазвичай необхідно від 6 до 10 процедур епіляції. Спочатку один раз на місяць, потім можна збільшувати інтервал. У цей час волосся тоншатиме та слабшатиме, спостерігатиметься сповільнення росту, зменшуватиметься його площа на тілі.
Кожен сам для себе обирає найоптимальніший метод епіляції, але для досягнення максимального ефекту спеціалісти рекомендують таки чергувати фото- та лазерний методи.
Протипоказання: будь-які новоутворення, засмагла та ушкоджена шкіра на ділянці, яку планується обробляти.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Позбуваємося зайвого волосся"