Кондиціонер та прохолодні напої врятують від спеки, але можуть покласти на лікарняне ліжко.
Взимку нам не вистачає тепла і всі з нетерпінням чекають літнього сонечка. Але коли починаються справжні спекотні дні, більшість людей шукає прохолодну місцину і нарікає на спеку.
Обережно – кондиціонер!
Спека підвищує вимоги до організму. Всі процеси відбуваються, так би мовити, на максимальному рівні. Тому організм дуже завантажений. Особливо від спеки страждають хворі, діти та літні люди.
– Звичайно, терпіти 30-градусну спеку неможливо. Але використовувати кондиціонер та пити холодну воду потрібно обережно, адже можна спричинити порушення терморегуляції організму, – коментує головний позаштатний терапевт Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА Володимир Казмірук. – Це не означає, що користуватись кондиціонером не можна. Просто потрібно мінімізувати його використання. Різниця між температурою в приміщенні та на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів.
Ще одна небезпека, яку може таїти в собі кондиціонер – це бактерії легіонели. Вони накопичуються на фільтрі приладу. Ці бактерії при потраплянні до організму людини спричиняють гостре інфекційне захворювання легень – легіонельозну пневмонію. Ця хвороба протікає набагато важче, ніж типова пневмонія, та вимагає складного лікування. Тому не забувайте про очищення фільтрів кондиціонера.
Не варто також зловживати надто холодними напоями, оскільки після такого "охолодження" може виникнути застуда, ангіна та тонзиліт. Ліпше випити прохолодної негазованої води, адже спрагу вона втамовує не гірше, ніж льодяна.
– Великим стресом для організму може стати і купання в холодній воді, – розповідає далі Володимир Казмірук. – При температурі повітря +30-32С організм намагається адаптуватись до неї, а температура води в річці може не перевищувати +20С. Тому купання може спричинити переохолодження організму, яке дуже шкодить імунітету. А також може спричинити виникнення таких хвороб, як бронхіт, артрит, радикуліт.
Для загартованих людей холодна вода не становить загрози. Загартовування зміцнює імунітет та допомагає організму легше пристосовуватись до будь-якої температури.
Скажіть "ні" калорійній їжі та синтетиці!
Для того, щоб уникнути негативного впливу спеки, потрібно враховувати всі аспекти життя.
– У першу чергу потрібно звернути увагу на одяг, – радить Володимир Іванович. – Синтетичний та тісний одяг перешкоджає нормальним теплообмінним процесам, а це додає навантаження на організм. Тому влітку ліпше носити речі з натуральних тканин. Не забувайте й про капелюшки, адже вони запобігають сонячному удару.
Спека настільки виснажує організм, що виникають проблеми навіть зі вжитою водою. Річ у тім, що, тамуючи спрагу, люди випивають набагато більше води, ніж зазвичай. А нирки можуть не витримати навантаження. Тому воду слід пити маленькими ковточками і протягом доби не більше, ніж 20-30 мл на кілограм ваги людини.
Слід бути обережним із висококалорійною їжею. Адже під час перетравлення організм також виробляє тепло. Тому варто їсти більше фруктів та їжі, яка не обтяжує шлунок. Також у спеку можна відмовитись від занять спортом, оскільки такий температурний режим збільшує навантаження на серце вдвічі.
Загалом, в найбільш спекотні години ліпше перебувати в приміщенні, а свіжим повітрям насолоджуватись під час вечірньої прогулянки.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Не зловживайте прохолодою!"