![Відбулося перше засідання Ради тренерів першої ліги](http://www.pfl.com.ua/images/doc/4a68631e_1.jpg )
22 липня 2009 р. відбулося перше засідання Ради тренерів, утвореної згідно з постановою XVIII Конференції ПФЛ.
В зібранні взяли участь майже всі керманичі команд першої ліги. Чимало з представників тренерського цеху – Сергій Мізін (ФК «Львів»), Сергій Кандауров («Геліос»), Ігор Жабченко («Зірка»), Геннадій Литовченко («Динамо-2») – ще в недавньому минулому були відомими гравцями. Делегацію ФФУ очолив технічний директор Костянтин Віхров.
Керівник науково-методичного відділу ФФУ Олександр Бобарико виступив перед присутніми з аналізом програм навчально-тренувального процесу команд першої ліги на перше коло змагань сезону 2009-2010 років. В ході дискусії свої зауваження з цього питання висловили як організатори змагань – ПФЛ і ФФУ, так і тренери футбольних команд.
В результаті прийнято рішення про можливість внесення змін до Регламенту змагань наступного сезону стосовно перегляду термінів та механізму подання до ФФУ навчально-тренувальних програм. Зі свого боку представники національної федерації заявили про свою відкритість до співробітництва, висловили готовність до проведення спільних з ПФЛ наукових семінарів з питань методики тренувань футболістів.
Головний тренер ПФК «Олександрія» Юрій Коваль звернувся до присутніх представників ФФУ з пропозицією надати можливість користуватися сучасним обладнанням федерації під час тестування фізичних кондицій гравців. Як зауважив Ю.Коваль, за умови, якщо цими послугами будуть користуватися всі колективи ПФЛ, федерація зможе не тільки допомогти тренерам команд отримати більш точну інформацію про стан своїх футболістів, а й створити єдину базу даних за прикладом деяких країн Європи. Ця ініціатива знайшла підтримку з боку ФФУ, але для її реалізації необхідно скласти графік проведення таких тестувань.
З доповіддю про календар Всеукраїнських змагань з футболу серед команд першої ліги сезону 2009-2010 років виступив президент ПФЛ Святослав Сирота. Члени Ради підтримали його думку щодо більш активного залучення тренерів до складання календарів, зокрема, графіку матчів весняної частини поточного сезону.
Жваву дискусію викликало питання ліміту на молодих гравців. Згідно з Регламентом, у матчах першої ліги в складі кожної з команд на полі повинен перебувати принаймні один футболіст-громадянин України 1990 р.н. чи молодше. Аналогічний показник ліміту для команд другої ліги – 1991 р.н.
Як показало засідання, погляди тренерів на ліміт є діаметрально протилежними. Деякі наставники вважають, що така норма допомагає молодим гравцям розкривати свій потенціал, а також позитивно впливає на підготовку кадрів для збірної. Ця група фахівців навіть вважає за доцільне розширити дію ліміту шляхом збільшення кількості гравців або підняття їх вікового цензу.
Інші тренери обстоюють позицію, що ситуація, коли такий футболіст має гарантоване місце в стартовому складі, призводить до зниження мотивації у молоді. Одночасно знижують вимоги до себе і досвідчені гравці, які втрачають можливість виходити на поле. На думку частини тренерів, ліміт треба відмінити, а якщо молодий гравець є дійсно сильним, то він знайде шлях у великий футбол навіть в умовах «природного відбору».
Зважаючи на такі різні позиції з цього питання, керівництво ПФЛ прийняло рішення провести детальний аналіз виступів молодих гравців за останні три сезони, і на основі отриманих даних зробити висновок щодо продовження дії ліміту на наступний сезон або його відміни.
Наприкінці засідання відомий фахівець Олександр Штелін, який працює в професіональному футболі Бельгії, розповів про новітні технології організації навчально-тренувального процесу в провідних клубах Європи. З його виступу присутні дізналися про сучасні системи контролю змагальної діяльності та функціонального стану футболістів.
На думку учасників Ради, подібні зустрічі треба проводити регулярно, причому не тільки в форматі засідань. Схвальний відгук у присутніх знайшла ідея делегування груп тренерів до футбольних клубів провідних європейських чемпіонатів для ознайомлення з організацією навчально-тренувального процесу і обміну досвідом. Адміністрація ПФЛ вже веде роботу в цьому напрямку і, можливо, вже цієї осені перші наставники українських команд першої-другої ліг вирушать на стажування до Іспанії, Бельгії, Італії…
Источник: Професіональна футбольна ліга України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулося перше засідання Ради тренерів першої ліги"