![Губернатор розказав юним краєзнавцям історію рідного села](http://www.oda.ck.ua/images/news/2009/news45_b.gif)
Голова облдержадміністрації Олександр Черевко побував в обласному оздоровчому козацько-християнському таборі «Водяницький кіш», де нині відпочиває нова зміна дітей – юні туристи.
Табір «Водяницьий кіш» розташований у мальовничому куточку села Водяники на Звенигородщині, на півострові річки Неморозь в урочищі Совин Яр. Зроблено його в козацькому стилі, з частоколом та сторожовими вежами.
Ідея створення табору виникла в губернатора у зв’язку зі зверненням керуючого Черкаською єпархією Української Православної Церкви Київського патріархату архієпископа Черкаського і Чигиринського владики Іоанна. В листі до голови облдержадміністрації він попросив допомогти в організації оздоровлення дітей-вихованців недільних шкіл. Начальники обласних управлінь та голови райдержадміністрацій за дорученням голови облдержадміністрації взяли всі роботи під контроль, і через три тижні табір прийняв перших відпочиваючих.
На організацію та утримання табору не витрачено грошей з бюджету. Усі витрати взяли на себе спонсори, яких голова облдержадміністрації Олександр Черевко запросив до співпраці.
У створеному за ініціативи губернатора козацько-християнському оздоровчому таборі упродовж літа безкоштовно відпочили до 200 дітей з усієї області.
Це були і вихованці недільних шкіл, і відмінники та переможці олімпіад з малозабезпечених родин.
До нової зміни під назвою «Юний турист» увійшли 43 вихованці гуртків туристичного профілю з усієї області. Серед мешканців табору – і старшокласники, і учні молодших та середніх класів. Об’єднує їх любов до туристичних походів та захоплення історією рідного краю. Усі вони – призери різноманітних конкурсів, акцій краєзнавчо-туристично-пошукового спрямування.
Під керівництвом досвідчених педагогів – директора Христинівського районного будинку дитячої та юнацької творчості та працівників обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді ці діти пройдуть шляхами «Золотої підкови Черкащини» та створять нові маршрути. Планується, що їхня робота буде узагальнена і використовуватиметься в роботі науковців-краєзнавців.
Діти знімають фільм про свій відпочинок. На плівку увічнено їхні походи, екскурсія Шевченківськими місцями, тренінги, змагання, мальовнича місцевість.
22 липня юні краєзнавці прийняли до своєї громади губернатора Черкащини, а самі вихованці «Водяницького коша» були урочисто висвячені в козачата. Обряд посвячення за участю архієпископа Іоана та крайового отамана Черкаського крайового товариства Українського козацтва Олександра Туза запам’ятається дітям на все життя.
Вітаючи їх з цією подією, губернатор запевнив, що діти мають прекрасне майбутнє, бо вся область працює для того, щоб їх життя було кращим.
«Я побував у цьому таборі в гостях у ваших попередників, і не міг не побувати у вас, – сказав Олександр Черевко. – Переконаний, що тут ви пройдете багатьма гарними маршрутами за програмою «Золота підкова Черкащини» і запам’ятаєте їх на все життя, яке у вас тільки розпочинається».
Усі, хто долучився до організації табору, отримали подяки голови облдержадміністрації.
«Схоже, організаторам процес створення табору подобається більше, ніж самим дітям, – пожартував він.
Юні туристи показали гостям концерт та продемонстрували спортивні досягнення. А після цього навколо традиційного в таборі вогнища губернатор розказав їм історію та легенди рідного села Водяники.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Губернатор розказав юним краєзнавцям історію рідного села"