Мешканці гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 66, змогли відстояти в суді своє право на житло. Господарський суд Львівської області скасував незаконне набуття у власність будинку людьми з Дніпропетровська й передав гуртожиток на баланс ВАТ “Львівський мехсклозавод” – розповів “Газеті” один із мешканців Богдан Тарасовський.
Проблема з цим гуртожитком виникла ще в середині 1990-х, коли його придбав разом із підприємством підприємець із Дніпропетровська Володимир Терезин. 2005 року він перепродав гуртожиток іншій жительці Дніпропетровська Олені Рєзник. Пані не мала наміру ділитися з мешканцями своїми подальшими планами щодо приміщення, однак через якийсь час від них почали вимагати сплачувати за надані комунальні послуги дніпропетровським фірмам. Паралельно мешканці почали подавати судові позови, аби відстояти своє право на житло. У підсумку багаторічної судової тяганини їм удалося домогтися нинішнього рішення, яке, за словами іншої мешканки гуртожитку Ганни Городиської, остаточне й перегляду не підлягає.
Заступник регіонального представництва Фонду держмайна у Львівській області Володимир Опацький говорить, що основна проблема таких судових рішень полягає в їх неповноті: з одного боку, суд зобов’язав ФДМУ повернути гуртожиток у державну власність, з іншого – не зобов’язав БТІ внести відповідні зміни до реєстру власності на нерухомість.
Попри це, запевнив Володимир Опацький, ФДМУ таки “дотисне” це питання і відстоїть інтереси мешканців.
Усього, за його словами, у Львові у власності підприємств залишилося близько 20 гуртожитків, із них щодо чотирьох-п’яти тривають судові процеси, оскільки підприємства не хочуть передавати їх у комунальну власність. Це – гуртожитки меблевого комбінату, бавовняно-прядильної фабрики, гуртожиток одного з автотранспортних підприємств на вулиці Котика, 4. Щодо решти, то підприємства не заперечують проти передачі гуртожитків у комунальну власність. Разом із тим вони не хочуть ремонтувати ці будинки, а саме це є обов’язковою умовою з боку Львівської мерії. Зауважимо, приватизовувати кімнати можна лише в гуртожитках, які перебувають у комунальній власності.
Як би там не було, а 88 сімей, які мешкають у гуртожитку, що на вул. Шевченка здобули перемогу, яка дозволяє їм вирішити свою житлову проблему. За словами юриста фонду “Право і демократія” Андрія Бурого, тепер вони здобувають право на створення об’єднання співвласників багатоквартирного житла й хочуть закріпити за собою прибудинкову територію. А те, що проблему відомчих гуртожитків вирішити дуже складно, має декілька пояснень – говорить Андрій Бурий. Передусім через застарілість житлового законодавства навіть судді не надто вміють ним користуватися. До того ж, серед мешканців не так багато ініціативних людей, які могли б відстояти свої інтереси. Натомість підприємці, які претендують на гуртожитки, часто залякують їх, або ж пропонують якісь мінімальні вигоди в обмін на мовчання.
У Львові нараховують 109 відомчих гуртожитків для проживання одиноких і сімейних осіб. Зокрема в Галицькому районі – два, у Франківському – 14, у Залізничному – 18, у Шевченківському – 14, у Личаківському – 42 й у Сихівському – 19.
Олександр Сирцов
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Судова війна за гуртожитки"