Одному з найкращих лісів під столицею – Коцюбинському – загрожує повне знищення через вирубування. Уже зараз очевидно, що головним винуватцем вирубки лісу є місцева влада селища. Саме з легкої руки чиновників Коцюбинського розкішний віковий ліс отримав за документами статус землі, де росте рослинність, яку можна вирубувати. Втім, вирубування лісу може невдовзі припинитися: цією справою вже зайнялась прокуратура. Пише «Вечірній Київ»
Кілька місяців поспіль у газетах та Інтернеті з’являються оголошення про продаж у Коцюбинському лісі земельних ділянок. Проте така ситуація невдовзі може повністю змінитися. Цією проблемою зацікавилася прокуратура Ірпінського району. В цій інстанції повідомили, що задля продажу земельних ділянок, влада селища Коцюбинське змінила статус та цільове призначення зеленої зони. Тепер це не Коцюбинський ліс, а деревинна рослинність, яка може законно бути зрубана і забудована. Крім того, земля, яку поділили чиновники, насправді належить Києву, а не смт Коцюбинське, тож усі маніпуляції нею – незаконні. Прокуратура вже встановила 19 сфальсифікованих заяв під забудову лісової зони. Слідство ще ведеться.
На жаль, поспілкуватися щодо цього питання з кимось із представників влади селища «Вечірці» не вдалося. Проте трохи раніше місцевий голова Вадим Садовський повідомив, що рішення райради повністю законне, і зона навкруги селища – це ніщо інше, як «деревинна рослинність, віднесена до категорії зелених насаджень у межах населеного пункту». Також він зауважив, що змінити статус лісу селищній раді дозволили всі потрібні для цього інстанції, тож у діях ради немає нічого злочинного.
Експерти Інституту ботаніки імені Холодного НАН України, які виїздили, щоб обстежити ліс, називають таку позицію невіглаством і вбачають злий умисел у діяльності сільського голови. «Що стосується визначення, даного Садовським цьому лісовому масиву, терміну «деревинна рослинність» не існує, а тип рослинності, утворений на певному просторі деревними та чагарниковими видами, що у своєму розвитку функціонально взаємопов’язані, називається лісовою рослинністю або лісом. Тому вважаємо, що Садовський займається непрофесійним словотворенням і підміною понять для реалізації неприпустимих дій щодо нашої природи», – вважає провідний науковий співробітник Інституту Дмитро Дубина. Б’ють на сполох і прості жителі Коцюбинського. Вони стурбовані тим, що в лісі дедалі більше з’являється груп людей, котрі дуже схожі на потенційних покупців, які спілкуються з ріелтором: один щось постійно розповідає і показує, інші все обстежують зацікавленими поглядами. Пані Ольга, жителька Коцюбинського: «Неодноразово бачила, як люди виглядали для себе ділянку під забудову. До того ж час від часу на деревах з’являються дивні позначки. Так, якби невдовзі їх хотіли зрубати. Також ходять чутки, що всі депутати нашого Коцюбинського вже отримали для себе «ласі» шматочки в цьому лісі».
Та чиєю буде ця земля, залишається невідомим. Про свої права на неї нещодавно заявила і Київрада. У столичному уряді визнають існування лісу на цих територіях і стверджують, що земля зареєстрована за КП «Святошинське лісопаркове господарство» і розташована у межах території Києва. В Київраді наголошують, що жодних клопотань від фізичних чи юридичних осіб з намірами щодо відведення земельних ділянок під забудову за рахунок лісогосподарських земель навколо смт Коцюбинське зі зміною їх цільового призначення до приймальні Київської міської ради не надходило.
Виходить, долю Коцюбинського лісу всі бачать як у Задзеркаллі – повністю протилежною. Влада Коцюбинського вважає, що це й не ліс зовсім, а так – насадження, і що земля неодмінно має піти під забудову. В Київраді впевнені, що ліс – для киян, і будь-яких робіт у рекреаційній зоні вести не можна… Проте боротися за свої права, як і завжди, доведеться самим жителям. Щоб відстояти свій ліс, по судах треба буде походити не один рік, адже деякі ділянки вже перебувають у приватній власності, і відмінити ці розпорядження вкрай важко. Може статися, що такими вони залишаться назавжди.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконного вирубування вікового лісу"