Київський міський центр роботи з жінками в серпні цього року відзначатиме одинадцяту річницю діяльності. Аналогів в Україні йому немає. Навіть екс-генеральний секретар ООН окремо наводив приклад створення такого центру в Києві як зразок співпраці жіночих громадських організацій і міської державної адміністрації. До нього звертаються жінки, які опинилися у складній ситуації чи зазнали насильства в сім'ї, а також інваліди, літні люди. Тут вони можуть розраховувати не лише на кваліфіковану допомогу юриста чи психолога, а й послухати корисні тренінги, семінари, лекції. А для тих, хто пересувається на інвалідному візку, тут діють курси англійської мови, манікюрної справи та основ комп'ютерних знань. Усі послуги безплатні. Про роботу центру та плани на майбутнє "Хрещатику" розповіла його директор Віра Міленко.
— Пані Віро, розкажіть, будь ласка, яка головна мета роботи Центру?— Якщо говорити загалом, то це, мабуть, розвиток жіночого руху в місті. У світі цей напрямок розвинений. І Київський міський центр роботи з жінками постійно бере участь у реалізації загальнодержавних та регіональних програм щодо політики рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Від самого початку своєї діяльності під керівництвом Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці КМДА Центр бере активну участь у формуванні гендерної політики в місті та Україні. Ми залучаємо жінок до активної громадської діяльності, пропагуємо знання про їхні права, про гендерне партнерство у суспільстві. Тобто всіляко намагаємося активізувати рух з ліквідації всіх виявів і форм дискримінації та насильства стосовно представниць прекрасної статі.
— Скільки жінок звернулися до вас по допомогу нинішнього року?— Протягом першого півріччя ми допомогли майже тисячі осіб.
— З якими проблемами найчастіше звертаються до Центру?— На жаль, найпоширенішою причиною звернення до нас є насильство в сім'ї. Таких випадків цьогоріч уже було приблизно триста п'ятдесят. Також жінок непокоять інші родинні проблеми, трудові, житлові питання, самопізнання, спілкування з дітьми.
— Різні проблеми потребують і різних видів допомоги. Розкажіть, будь ласка, про напрямки діяльності вашого закладу.— Ми надаємо різні види допомоги. Зокрема, юридична, психологічна та психотерапевтична підтримка. У нас також працює телефон довіри. За номером 489-44-48 можна одразу проконсультуватися або ж записатися на прийом до фахівця. Також діє група підтримки для жінок, які страждають від сімейного насильства, "Допоможи собі". Перевагою Центру роботи з жінками є надання тимчасового місця проживання жінкам, які зазнали насильства в родині. Загалом напрямків роботи дуже багато. Тим більше, що до нас приходять не лише жінки, які опинилися в складних сімейних обставинах, а й люди з обмеженими фізичними можливостями та пенсіонери. Для жінок-інвалідів, які пересуваються на візках, у нас діють курси основ комп'ютерних знань, англійської мови та манікюрної справи. Також займаємося просвітницькою діяльністю. Дуже часто в центрі проводять цікаві семінари, тренінги, форуми щодо ролі жінки в суспільстві.
— Як може потрапити до вашого притулку жінка, котра зазнала насильства?— Для цього треба звернутися до Центру з довідкою від міліції про насилля в сім'ї. А також жінка має пройти медичне обстеження. Адже ми не в змозі приймати всіх, кому немає де жити. Реально є жінки, які потерпають від чоловіка-тирана, і саме їм потрібна наша допомога. Адже часто вони не можуть захиститися від насильства, бо не мають власного окремого житла. У притулку скривджена жінка живе два місяці, тим паче місце його розташування тримаємо в секреті. За цей час можна спокійно розв'язати свої проблеми. Більше того, тут консультують психолог, юрист, надають медичну допомогу.
— А якщо в жінки є дитина?— Вона може прийти до нас із дитиною віком до 14 років. Дошкільнят влаштовуємо в дитсадок, розташований поблизу притулку.
— Які плани в Центру роботи з жінками?— Думали відкрити музей, але такі плани поки що відклали. Наразі працюємо над створенням ресурсного центру, тобто накопичення всіх заходів, матеріалів, програм співпраці з громадськими організаціями. Реалізовуватимемо чимало програм, зокрема "Ділова жінка", "Киянка року", "Панночка-кияночка". А з початком навчального року разом із психологами навчальних закладів та жіночими організаціями проводитимемо уроки на гендерну тематику. Адже в психіку людини треба закладати змалку, що права та можливості не залежать від статі.
Розмовляла Тетяна КОТИК, "Хрещатик"
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Віра Міленко: “Цьогоріч у столиці ми зареєстрували 350 випадків насилля у сім’ях”"