Олександр Черевко: Націю єднають не кільця ковбаси, а материнська мова і віра… : 541436 : Политика

Политика Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Политика
Подробно

Олександр Черевко: "Націю єднають не кільця ковбаси, а материнська мова і віра…"

Олександр Черевко:

Україну лихоманить від вражень і потрясінь: політичні баталії стають все жорсткішими, а свій цинізм і нахабство окремі політики загартовують вже й у відверто кримінальних діях. На цьому фоні Черкащина залишається чи не єдиною областю з репутацією "тихого острівця".
Можливо, саме тому, незважаючи на кризу, область знову привертає увагу потенційних інвесторів. Як це вдається – в інтерв’ю з головою Черкаської облдержадміністрації Олександром Черевком.
– Олександре Володимировичу, що стало основною темою нещодавньої розширеної наради, проведеної Вами із силовиками області?
– Кричущий випадок у Кіровоградській області збурив усю громадськість. Президент прийняв рішення звільнити голову місцевої облдержадміністрації, голову райдержадміністрації Голованівського району. Відповідають перед законом прокурор і начальник райвідділу міліції, оголошений у розшук екс-народний депутат Лозинський… Президент категорично висловився за те, щоб не допустити подібних речей у майбутньому. На нараді з керівництвом правоохоронних органів Черкащини я акцентував їхню увагу на тому, що слід турбуватися не лише про традиційні показники, а й про те, щоб загальноприйнятих християнських норм моралі й етики притримувався кожен черкащанин, зокрема й службовці. Жоден мандат чи посвідчення не має слугувати захистом для тих, хто коїть злочини… Ніякі інопланетяни не збудують нам нове життя і не забезпечать порядок в країні – це можемо зробити лише ми самі. Нині дивний час: слово "бджоляр" можуть вживати у негативному значенні, а "бандитський авторитет" – у позитивному. Днями одна з черкаських газет назвала відвертого злочинця, який скоїв викрадення і зник, "народним месником". Що це? Доки не пізно, треба схаменутися і повернутися до азів виховання молодого покоління. Ми часто любуємося на те, який порядок в Данії. Датчани – в основному протестанти, і релігія у них – обов’язковий предмет у школі. Не треба забувати про те, що й ми живемо у християнській державі. Духовна єдність, викладання у школі християнської етики – це ті ази, з яких усе починається – і ставлення до родини, традиції, звичаїв, культури… Ось що формує людину, а не жуйки і бари. Тому я сьогодні поставив завдання перед усіма високопосадовцями області: тема моралі має бути на першому місці. Варто припинити політику загравання з органами місцевого самоврядування, бо це призводить до реальних проблем – як от, скажімо, нещодавно на Чигиринщині. Там затримали чоловіка, який вбив стару людину. У ході слідства він розповів, що вбив ще чотирьох літніх людей у Чигиринському районі. А лікарі та голови сільських рад давали довідки, що вони просто померли, бо це були старі люди! Цей "спеціаліст" грабував і вбивав їх, не залишаючи явних ознак насильницької смерті. Але якби ж відповідальні особи дивилися уважніше, то мусили б назвати справжню причину смерті цих людей, а не породжувати безкарність! Тому моральність і відповідальність мусять бути у кожного посадовця. А всім черкащанам варто подбати про власну духовність і про виховання своїх дітей…
– До речі, у створеному з Вашої ініціативи на Звенигородщині "Водяницькому коші" нинішнього літа відпочило вже багато дітей?
– Зараз закінчує відпочинок друга зміна. Першого разу там відпочивало 60 осіб. Зміна називалася "Ковчег" – в таборі відпочивали діти християнських недільних шкіл. Друга зміна – "Лідер". Це обдаровані діти, що добре навчаються в школі, але їхні родини малозабезпечені. В наступній зміні будуть краєзнавці – будуть ходити туристичними маршрутами і описувати їх, вибудовувати власне бачення "Золотої підкови Черкащини"…
Це – часточка загального підходу до збереження народних традицій, якого ми постійно дотримуємося. Я й сам не соромлюся вдягати козацькі однострої чи вишиванку, провести свято Різдва, Покрови чи Купала. І це не тому, що мені з моєю зайнятістю просто хочеться якогось свята, а тому, що я вважаю: мій обов’язок – бути прикладом для інших, щоб було так, як казав Шевченко: "І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…" Цікаво, що декого шокує, коли я так роблю. А я так роблю, бо переконаний, що відродження українських традицій і культури – одне з першочергових завдань держави. Націю єднають не кільця ковбаси, а материнська мова й віра. Відродимо духовність – і жити буде краще…
– До речі, про вишиванку. Днями Ви не тільки у вишиванці були, а ще й з косою у руках, починаючи зажинки на Корсунщині… Які цьогорічні перспективи на врожай?
– Маємо відпрацьовані технології, тому врожай буде добрим, хоча і меншим, аніж торік. Природа завжди мала вплив на сільське господарство. Пішли дощі – призупинилася косовиця… Та сьогодні проблема не стільки в природі, скільки в побудові ринку, в реалізації вирощеного врожаю. Перед нами стоїть завдання: 54 тисячі тонн – регіональне замовлення, ще 34 тисячі – закупівля в аграрний фонд. Це – мізер для нашої області, ми можемо виростити і реалізувати значно більше зерна, тому дуже важливо те, як формується ціна на зернові. І треба постійно шукати ринки збуту, чим я зараз, власне, й займаюся…
– Нещодавні Ваші зустрічі з послами Азербайджану і Вірменії – це якраз і є робота у цьому напрямку?
– Зокрема. Ми ще торік починали переговори з послом Азербайджану. І сьогодні я йому вдячний, що він приїхав і заявив, що буде пропонувати керівництву своєї країни, щоб саме Черкащина стала основним постачальником зернових до Азербайджану, бо якість нашого зерна на порядок вища від якості зерна по державі…
З вірменським послом теж обговорювали питання постачання зерна, хоча ця країна не так багато його споживає. Ми розглядаємо можливості збільшення поставок до Вірменії іншої черкаської продукції – молокопродуктів (зокрема масла й сухого молока) та автобусів "Богдан".
– Поряд з темою промисловості та сільського господарства Черкащини традиційно згадуємо ще одну можливість наповнення бюджету – туризм…
– Тема не нова. Економіка майбутнього – це так звана економіка вражень. Люди вже мають високі технології, економіка кожної країни інтегрована в інші частини світу. Для всієї держави туризм – дуже перспективна галузь. А найперспективніший напрямок – це розвиток Програми "Золота підкова Черкащини". 2005 року я сказав, що багатство області буде приростати через цю Програму. Час, який минув, ці слова підтвердив. Гуманітарна складова "підтягує" соціальну, комунальну інфраструктуру…
– "Золота підкова" – це, в першу чергу, відновлення культурної та історичної спадщини. А як щодо збереження природного багатства Черкащини?
– Це дуже важлива тема. Президент України підняв її до загальнодержавного рівня, і днями я взяв участь у обговоренні теми збереження і розширення заповідників, що обговорювалася на нараді у Гаївці на Волині. Там йшлося про те, що площа природних заповідників у Європі становить 15 відсотків від території, а в Україні – лише 5. На Черкащині ця цифра становить 2,15 відсотка, а не так давно взагалі був лише один...
Я дав доручення управлінню екологічної служби і управлінню лісового та мисливського господарства визначити зони для переведення їх у статус заповідних, доки це ще не пізно зробити і хтось на них не накинув оком. Це, наприклад, старовинний парк навколо замку Шувалова на Тальнівщині, мальовничий каньйон у Буках Маньківського району… Раджу подивитися на те, яку площу в кожному окремо взятому районі займають смітники, а яку – заповідники. В багатьох районах ви побачите, що смітники є, а заповідників немає жодного квадратного метра. Що ми залишимо наступним поколінням? Це повинні розуміти всі, в тому числі й органи місцевого самоврядування. Бо вони, як ми бачимо, скажімо, по Каневу – неохоче йдуть на це. А без органів місцевого самоврядування, як то кажуть, "і вода не святиться" в питаннях лісових і земельних…
– Майбутні президентські вибори – якими ви їх прогнозуєте?
– Це будуть не просто вибори Президента – це буде вибір майбутнього. П’ять років тому ми думали, що, виборовши право на свободу, вільну економіку й демократію, вирішили всі питання. Але ми отримали тільки одне право: жити в незалежній державі, самостійно будувати своє життя, бути вільними і мати свободу слова й вибору. Сьогодні йдеться про право на майбутнє. Чи й далі Україна йтиме шляхом зміцнення незалежності й державності, чи вона стане непомітно перетворюватися на колонію робочої сили й майданчик для чужих економічних випробувань. Маємо прозріти, щоб не було соромно перед поколіннями українців, бо вони голови поклали за Незалежність, а ми її ризикуємо віддати за сало і ковбасу… Якщо порівнювати з іншими кандидатами – а вони всі достойні – особисто я вважаю, що справжнім виразником національно-патріотичної ідеї є нинішній Президент Віктор Ющенко. Це моя думка, а вибір – завжди за народом…


Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Олександр Черевко: "Націю єднають не кільця ковбаси, а материнська мова і віра…""

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 84
Новых вестей вчера: 46

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Декабрь 2024

>>
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта