Нещодавно громадські організації, зокрема КВУ та "Молода Черкащина", на круглому столі вимагали від обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту припинити "непрозоре" фінансування молодіжних проектів без конкурсу.
Вони нібито розробили свою проектну документацію конкурсу й наполягали на залученні до конкурсу немолодіжних організацій та груп. Спершу від управління вимагали відмовитися від "зайвого контролю" й перераховувати гроші просто на рахунки організацій...
Керівник молодіжного управління ОДА Віталій Коваль повідомив, що нинішня система фінансування – найбільш ефективна і не допускає зловживання з боку організацій. Каже, що "останні два-три роки на молодіжні програми, крім молодіжного будівництва, виділяється 250-300 тисяч".
– Ми вже другий рік поспіль до грудня збираємо громадські організації, які з нами працюють і хочуть працювати, даємо їм наш приблизний план заходів на наступний рік, а вони нам – свої пропозиції. Ми вибираємо найбільш актуальні і ті, де справді помітна робота організації в області, а не просто, щоб вони взяли в нас кошти і одноразово їх "відпрацювали". Дивимося як на кількість залученої молоді, так і на передбачуваний ефект.
– Чому ви проти конкурсу?
– По-перше, треба розробити проект. Але головна проблема цього конкурсу полягає в тому, що громадські організації, які ініціюють його проведення, хочуть не провести конкретні заходи, а просто отримати кошти на власний рахунок. Тут є два моменти, про які громадські організації не воліють говорити. По-перше, жодна молодіжна громадська організація реально не представлена по всій області. Наше ж управління зацікавлене, щоб проводити заходи не лише в Черкасах, а й у районах. Наші ж "молодіжки", якщо треба буде проводити заходи у районах – будуть їздити групою осіб з Черкас.
Крім того, лише одна-дві організації, можливо, погодяться працювати з казначейським рахунком. А згідно з бюджетним кодексом, організації, які отримують кошти на реалізацію таких програм, повинні відкрити рахунки в казначействі. І приклад федерацій з різних видів спорту це показує. Так, ми з часу, коли я очолив управління, дали вісьмом федераціям кошти і вони відкрили ці рахунки. А потім після перевірки і звітів федерації не раді були, що повідкривали рахунки.
– Зі скількома організаціями ви працюєте?
– Ми постійно працюємо десь із шістнадцятьма організаціями. І організації бачать ефективність. Проекти вони пишуть такі самі, які потрібно готувати на конкурс, але ми напряму не даємо коштів організаціям, а платимо по рахунках на конкретні послуги чи оренду техніки. Звісно, спершу перевіряємо, чи не завищені ціни. З іншого боку – ми полегшуємо життя організаціям, не змушуючи наймати бухгалтера, який би працював з рахунками і звітував перед казначейством.
– Вам закидають непрозорість фінансування і суб’єктивність при виборі проектів для фінансування.
– В самому управлінні ми плануємо створити експертну групу, куди увійдуть і лідери громадських організацій, і ми пропонуватимемо всім обговорювати й пропонувати проекти з конкретної теми.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Віталій Коваль відкидає звинувачення в непрозорості"