Назва фірми та вартість окулярів допоможуть черкащанам не помилитися у виборі якісного товару.
Багато людей сприймає сонцезахисні окуляри насамперед як модний аксесуар. Але вони також виконують дуже важливу місію – допомагають зберегти ваш зір.
По-перше, тривалий вплив ультрафіолету викликає різноманітні захворювання очей – від ушкодження кришталика і аж до раку.
По-друге, при яскравому світлі наші очі перебувають у постійній напрузі і м’язи очей швидко втомлюються. Не варто забувати й про те, що від постійного примружування з часом навколо очей з’являються дрібні зморшки.
Всі ці неприємні наслідки оминуть вас, якщо користуватися сонцезахисними окулярами.
Обираємо найкращий варіант
Як пояснив директор черкаської фірми "Зір" Володимир Лемещук, за ступенем захисту від світла окуляри поділяються на 5 груп (така класифікація заведена в Європі):
0-ва група – окуляри пропускають 80-100% світла (незатемнені чи злегка затемнені лінзи). Захищають від сонця, що пробивається крізь хмари в похмуру погоду;
1-а група – 43–80% світла. Призначені для неактивного сонця;
2 група – 18–43% світла. Підходять для сонячної погоди.
3 група – 8–18% світла. Підходять для активного літнього сонця (саме в такому кліматичному поясі лежить Україна);
4-а група – 3–8% світла (дуже темні лінзи). Призначені для відпочинку на морському чи гірськолижному курорті, де сонячні промені відбиваються від водяної чи снігової поверхні. Виміряти рівень ультрафіолетового захисту окулярів можна за допомогою датчика на спеціальному вимірювальному приладі. Кольори лінз сонцезахисних окулярів представлені в найрізноманітніших варіаціях, проте найсприятливіший колір для очей – зелений.
На сьогодні 95% окулярів виготовляється з нових видів матеріалів. Сонцезахисні окуляри зі склом вже практично не випускаються. Працюють з ним лише три фірми – "Rey Ben", "REVO" і "Carl Zeiss".
– Наразі на перший план виходить безпека, тому нові види матеріалів є більш травмобезпечними і за характеристиками значно перевершують скло, – продовжує Володимир Васильович.
Існують і поляризовані лінзи, відомим виробником яких є фірма "Polaroid". Ці лінзи захищають від променів, які відбиваються від блискучої поверхні – води, снігу, льоду, скла. Гарні поляризовані окуляри коштують від 300 гривень.
Як не купитися на підробку?
Ультрафіолетові промені є дуже небезпечними для наших очей. Неякісні лінзи, будучи затемненими, змушують наші зіниці розширюватися, але пропускають ультрафіолет, і він вільно проходить через зіниці. Тому промені сонця ще з більшою силою впливають на сітківку ока.
Щоб не придбати підробку, варто все-таки купувати окуляри відомих фірм. Престиж брендових виробників відіграє тут не останню роль. Ціна якісних окулярів не може бути меншою за 250 гривень. Залежить вона від матеріалу лінз і оправи. Хоча 30-40% ціни в такому разі нам доведеться сплатити, як кажуть, за "назву" фірми-виробника, проте не слід забувати, що відома назва також є гарантією якості товару.
До того ж, справжні сонцезахисні окуляри повинні мати відповідні документи – реєстрацію Міністерства охорони здоров’я, гігієнічні висновки. В комплекті обов’язково мають бути фірмовий футляр, серветка та паспорт на товар.
Доглядаємо за аксесуаром правильно
Щоб окуляри слугували якомога довше, зберігати їх потрібно в спеціальному футлярі.
Протирати лінзи слід серветкою і рідиною, спеціально призначеною для догляду за ними.
ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":
Варто знати, що понад три години поспіль сонцезахисні окуляри носити не можна, адже очі мають отримувати природне сонячне світло. В приміщенні їх також слід знімати. Для постійного використання ліпше купувати так звані окуляри-хамелеони, які самостійно пристосовуються до освітлення. Водії можуть використовувати окуляри, лінзи яких спеціально розроблені для них – ці лінзи темнішають навіть за лобовим склом. Щоправда, ціна таких окулярів "кусається" – понад 2000 гривень.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сонцезахисні окуляри – модно і корисно"