Доки черкаські влада і міліція звинувачують одне одного і шукають натхнення для рішучої боротьби зі стихійниками, безладу на прилеглих до Центрального ринку вулицях лише більшає.
Одним з найбільш людних місць у Черкасах є тротуар перед Центром дитячої та юнацької творчості на вулиці Смілянській. Нині ця територія, що у самому центрі міста, стала, по суті, справжнісіньким базаром, хоча формально таким не є. Тут сусідять намети зі спідньою білизною і черешнями, спортивними костюмами і цукерками, косметикою, різним дріб’язком тощо.
Більше двох років тому міський голова Черкас Сергій Одарич запевняв, що врятує місто від стихійної торгівлі. А міськрада у 2006 році навіть ухвалила рішення про впорядкування торгівлі в Черкасах, яким фактично заборонила стихійну торгівлю. Проте віз і нині там.
Міська влада не може, міліція не хоче?
Перший заступник міського голови Черкас Микола Шкарабура запевнив, що Черкаська міська влада зробила усі необхідні кроки для усунення стихійної торгівлі з центру міста. Але основну відповідальність за безлад в центрі міста у міськвиконкомі перекладають на правоохоронців.
– Міська влада не має правоохоронних функцій, тож не може прибрати стихійників. Усувати незаконні об’єкти торгівлі повинні правоохоронні органи. Однак, якщо люди усе ж торгують, то можна припустити, що міліція збирає з них данину, – говорить директор Департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому Павло Карась.
У міліції такі звинувачення, звісно, спростовують.
– У цьому питанні треба щоб і міська влада нас підтримувала. Ми ж не можемо кожен день забезпечувати охорону громадського порядку лише на ринку, – бідкається заступник начальника УМВС України в Черкаській області Іван Корсун. – У нас є й інші функціональні обов’язки. А так, ми підходимо до торговців, перевіряємо наявність документів.
До речі, як повідомляють у відділі зв’язків з громадськістю УМВС України в Черкаській області, міліціонери з управління громадської безпеки проводили з 1 по 7 червня оперативно-профілактичні заходи з припинення торгівлі на території, прилеглій до Центрального ринку, зокрема на вулиці Гоголя: від вулиці Леніна до Смілянської. До проведення заходів щодня залучалися 12 працівників міліції. Складено 38 адміністративних протоколів, семеро осіб буде притягнуто до відповідальності за торгівлю з рук у невстановлених місцях.
Ми опитали цілу низку продавців, які торгують на тротуарі вул. Смілянської, на предмет наявності дозволів на торгівлю. Відповідних документів не мав ніхто.
Ціна торгового місця
Законно було б стихійним торговцям перейти на Центральний ринок. "Місця там вистачить усім", – переконана міська влада. Так вважає і керівництво ринку.
– Але в центрі міста багато перехожих, тож стихійникам і вигідно там стояти. Ще й не сплачуючи за місце, – говорить директор ПСК "Центральний ринок" Володимир Марунич.
Як повідомила старший інспектор Центрального ринку Людмила Гриднєва, станом на п’ятницю 26 червня на ринку було 103 вільні місця. На критому ринку оренда одного торгового місця разом з послугами (продавець може брати напрокат ваги, спецодяг, користуватися холодильною камерою тощо) коштує до 20 гривень. Без додаткових послуг один день торгівлі для продавців на ринку коштує 4.55 грн.
Разом з тим, люди, що торгують за межами Центрального ринку вздовж вулиці Гоголя, а також на розі вулиць Смілянської та Гоголя, запевняють, що здійснюють торгівлю на законних правах.
– Я зареєстрований як підприємець і сплачую єдиний податок. Однак зі мною стоять і такі, що сплачують фіксований податок. От вони вже стоять з порушенням податкового кодексу. Та їм вигідно. Адже я сплачую 200 гривень за своє торгове місце, вони ж удвічі менше, – говорить підприємець Олександр Горний, торговий намет якого розміщений на розі вулиць Смілянської та Гоголя.
Голова Черкаської профспілки працівників торгівлі, громадського харчування та послуг Леонід Запорожець пояснює, що близько десяти років тому підприємці стали витісняти сільського виробника з Центрального ринку і займати місця під свої торгові точки. Тому люди й торгують на вулиці Гоголя, але клопочуться хоч про якесь узаконення своїх місць. А от торговців перед Центром дитячої та юнацької творчості вони самі називають стихійниками і запевняють: "Їх звідти прибрати неможливо. Бо на це місце прийдуть інші. Надто там людно".
Якщо не забрати, то хоча б узаконити стихійну торгівлю перед Центром дитячої та юнацької творчості пропонує заступник директора КП "Черкаські ринки" Іван Панченко. На його думку, варто організовувати на цій території ярмарок. Досвід є: з 10 квітня по 10 травня цього року тут уже діяв ярмарок – Великодній. Його організувала міська влада, щоб упорядкувати самовільне облаштування підприємцями торгових місць. Орендна плата одного торгового місця розміром один квадратний метр коштувала п’ять гривень. "За цей час ми до міського бюджету направили близько 14 тисяч гривень", – говорить Іван Панченко.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Центр Черкас потопає у стихійній торгівлі"