Основним питанням чергової сесії облради 26 червня 2009 року став звіт голови ради, бютівця Володимира Греся.
Втім, звіт не містив чогось нового й не торкався конкретної роботи Володимира Греся. Трішки загальної статистики, трішки – критики районних чиновників та інших владних органів, подяка депутатам і лідерам всіх фракцій і, врешті, "готовність до конструктивної критики".
Володимир Гресь нагадав, що заборгованість із виплати заробітної плати на 20 червня становила 22,9 мільйона гривень. Голова облради присоромив "боржників" та контролюючі органи:
– На жаль, ні органи виконавчої влади, ні органи самоврядування, ні правоохоронні органи, ні профспілки не змогли належно захистити інтереси тих, хто не одержав платні за свою працю... Вважаю, що всім гілкам влади слід діяти значно рішучіше і наполегливіше, щоб примусити боржників розрахуватися.
Дісталося і тим, хто неефективно, на думку пана Греся, використовує комунальне майно: "За мовчазної згоди голів районних державних адміністрацій та пасивності голів районних рад, головні лікарі районних лікарень надають приміщення приватним аптекам, а комунальні виселяють на вулицю".
Обговорення звіту попри загальні канцеляризми виявилося дещо цікавішим.
Представник Блоку Литвина Юрій Лега нагадав, що заклади освіти явно недофінансовуються радою. Мовляв, 60% студентів у вишах – хворі, а в Черкасах закривають 23 заклади компенсуючого типу. Програма "Шкільний автобус" взагалі не фінансується. 11 освітніх установ у незадовільному технічному стані, а 26 шкіл треба негайно реконструювати.
Представники БЮТу Анатолій Бондаренко і Партії регіонів Микола Кулінський позитивно оцінили роботу Володимира Греся як консолідуючу. Регіонал не скупився на компліменти і похвалу на кшталт "рада працює, як єдиний колектив" чи "ми повинні забути, з якої ми фракції, щоб з кожним днем наш народ веселішав".
Зі свого боку, новоспечений керівник соціалістичної фракції Володимир Веретільник сказав, що звіт нічим не відрізняється від тих, що він чув останнє десятиліття, і порадив згадати більше сотні прийнятих програм, а також села, яким до газифікації лишилося небагато.
Найбільш критичним був виступ від позафракційних чи безфракційних, як сказав Володимир Гресь, Олександра Вєтрова. Він нагадав голові облради і непропорційний розподіл природоохоронного фонду, коли рідний голові Чорнобаївський район дає у фонд 82 тисячі гривень, а отримує від нього – майже півтора мільйона. І припинення фінансування утилізації непридатних пестицидів, і "дивний" порядок розподілу коштів між депутатами на матеріальну допомогу громадянам, коли одні отримують п’ять тисяч, інші – 30...
Обговорення бюджету за перший квартал 2009 року, як і поточні бюджетні зміни викликали найбільше дискусій. "Першою скрипкою" традиційно була Любов Майборода, яка назвала бюджет суцільною бутафорією й нецільовим використанням мільйонів коштів під час кризи "в інтересах організованого угруповання в облраді". Втім, пропозиція пані Майбороди зняти 281 тисячу гривень з витрат на ЗМІ й передати їх на лікування дітей різних районів не пройшла. Як і перекинути природоохоронних 1,3 млн грн. з Чорнобаївського району на Смілу, Золотоношу й Кам’янку.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Рада похвалила свого голову й відкинула фінансові претензії "опозиції""