В рамках дводенного робочого візиту до Російської Федерації Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової відбулася зустріч з Головою Ради Федерації Федеральних Зборів Росії Сергієм Мироновим.
У ході зустрічі сторони обговорили стан і перспективи україно-російських відносин, і зазначили, що спільною задачею для двох сусідніх держав є нормалізація діалогу, активізація співробітництва у всіх сферах, де існують спільні інтереси та вихід на нову траєкторію стратегічного партнерства з врахуванням геополітичних реалій. Повідомляє прес-служба Апарату РНБОУ.
Раїса Богатирьова наголосила на зацікавленості в подальшому розвитку міждержавних відносин з врахуванням фактору нових взаємних форм дипломатії співробітництва, особливо міжпарламентського і урядового, в контексті стратегічного значення, яке Україна вирізняє у відносинах з Російською Федерацією.
Спілкуючись з Головою Ради Федерації Федеральних Зборів Росії С.Мироновим, Секретар РНБО України відзначила як позитив відновлення діяльності Міжпарламентської комісії по співробітництву Верховної Ради України і Федеральних Зборів Росії. Р.Богатирьова звернула увагу російської сторони на те, що саме динаміка роботи комісії, а також досягнуті домовленості дозволяють говорити про важливість діалогу двох парламентів в позитивній динаміці україно-російських відносин.
Це стосується як безпосередніх контактів між парламентарями України і Росії, так і більш широкого їх залучення до діяльності Україно-Російської міждержавної комісії. „Як Секретар української частини міждержавної комісії, я вважаю, що саме такий підхід дозволяє нам активізувати двостороннє співробітництво по ряду конкретних напрямків і проектів. А саме, мова йде про міжрегіональне і прикордонне співробітництво, а також про роботу наших парламентарів в складі підкомісії по регіональному і прикордонному співробітництву Комітету з питань економічного співробітництва Міждержавної комісії”, - наголосила Р.Богатирьова.
Цим аспектам двосторонніх відносин була приділена особлива увага під час зустрічі. Секретар РНБО України і Головою Ради Федерації Федеральних Зборів Росії мають спільну думку про те, що саме міжрегіональне і прикордонне співробітництво, в умовах фінансово-економічної кризи, здатні не тільки зберегти позитивну динаміку торгово-економічних відносин, але й надати нової якості діалогу між Україною і Росією.
„І, звичайно ж, не потрібно забувати про необхідність постійного двостороннього діалогу на вищому рівні, який є принципово важливою частиною розвитку повноцінних відносин між двома історично близькими народами, в тому числі на рівні керівництва парламентів наших країн, - заявила Секретар РНБО України, і додала. – Інтереси України і Росії відомі. Вони складаються, з однієї сторони, в налагодженні конструктивного діалогу на основі довіри, прогнозованості, взаємоповаги і рівності. З іншої сторони – в поглибленні співробітництва, перш за все, в фінансово-економічній сфері. В цьому і є національні інтереси Росії і України”.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулася зустріч Секретаря РНБО України з Головою Ради Федерації Федеральних Зборів Росії"