![Черкаський мер назвав РЕУ](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/11795.jpg)
"Більшого корупційного спрута в масштабах міста навіть не можна було собі уявити в страшному сні", – заявив мер Черкас під час мітингу працівників РЕУ. Останні звинуватили пана Одарича в спробі знищити систему РЕУ й поставити на чолі "об’єднаних" ЖЕКів своїх людей.
Натомість Сергій Одарич повідомив про попередні наслідки перевірки РЕУ. "Масштаби розкрадання за 2008 рік тільки в одному РЕУ перевищують мільйон гривень", – підсумував своє розслідування міський голова.
Він назвав основні "схеми вимивання грошей".
Перша – коли у "своїх" фірм орендуються технічні засоби і платиться набагато більше, ніж вартість техніки.
Друга схема – афери з комунальними квартирами, які після смерті мешканців мають перерозподілятися інвалідам, багатодітним, черговикам. За словами пана Одарича, РЕУ-2 протягом останнього року щотижня повідомляє, що вільних квартир немає. Механізм розкрадання квартир, на його думку, виглядає так. Начальник РЕУ не повідомляє міськвиконком про те, що квартира вільна. Далі заселяє туди людину і вичікує один рік, щоб не з’явилися спадкоємці. Потім заселена людина підходить з начальником РЕУ в суд, де вони разом із сусідами підтверджують, що ця особа там живе. Рішення суду – закріпити право власності на цю квартиру. "Десятки квартир щороку таким чином розходяться", – вважає Сергій Одарич.
Крім того, РЕУ-2, за словами Одарича, кожні півтора місяці купує мітли для прибирання 73 подвір’їв – кожного місяця по тисячі мітел. "Ціна – 8 гривень. Купуємо у Києві, в приватного підприємця – сина начальника РЕУ-1. На складі при перевірці знайшли сім(!) мітел. При цьому навіть не турбуються – мітли не отримують, тільки гроші перераховують у Київ на рахунки родичів", – продовжив розгром РЕУ мер.
Але це ще квіточки: цього року РЕУ-2 перерахувало гроші за заміну металевих дверей у під’їздах. "На Сумгаїтській 24/1 за документами 16 дверей замінили, а насправді – жодних дверей", – доводив Сергій Олегович.
Далі – ще більші звинувачення. За словами мера, 9 тисяч гривень цілком вистачає, щоб зробити ремонт під’їзду дев’ятиповерхового будинку. РЕУ-2 торік витратило на ремонти під’їздів 800 тисяч гривень. Фактично всі підрядники РЕУ-2 – працівники РЕУ-1. А вартість ремонтних робіт у під’їздах – колосальна: 75 тисяч, 68, 58, 45, 28, 29, 21...
Остання афера, яку Сергій Одарич назвав найбільшою – створення на базі РЕУ так званих "підприємств трудових колективів". Мовляв, начальники РЕУ зібрали трудові колективи і запропонували "відійти від міста, самим працювати і заробляти". Далі – пропозиція утворити ці підприємства у формі товариств з обмеженою відповідальністю. А членами-засновниками в чотирьох РЕУ стали начальники РЕУ як директори підприємств, заступники, інженери, бухгалтери... При цьому начальник РЕУ входить у статутний фонд на 10% і вносить деревообробний станок, який був у 1990-х роках списаний з РЕУ. Головний бухгалтер вносить комп’ютер 1992 року...
Більше того – РЕУ-1 уже судиться з міською радою, щоб суд зобов’язав її передати майно РЕУ новоствореній приватній фірмі.
Всі зібрані міським керівництвом матеріали направляються в прокуратуру для порушення кримінальної справи. А депутати міськради створили тимчасову комісію для перевірки інформації мера.
Як розповіла "Прес-Центру" керівник РЕУ-1 Ірина Музика, звинувачення мера яскраво демонструють його непрофесійність. Наприклад, звинувачення в тому, що працівники РЕУ-1 виконують підряди по виконанню робіт для РЕУ-2, ніяк не суперечать чинному законодавству. Бо їм не заборонено займатися підприємницькою діяльністю. І що вони роблять у позаробочий час – це їхня особиста справа, в яку начальник не має права втручатися.
– Що стосується мітел, то кожен двірник замітає 4,5-5 тисяч квадратних метрів території. Відповідно, згідно з нормами, щороку кожному двірнику потрібно 70 мітел. А ціна 8 гривень є абсолютно конкурентоспроможною, бо в магазинах мітли є й по 12 гривень.
Щодо під’їздів, то вони теж різні. В стандартних, звичних для нас дев’ятиповерхівках вони одні, а у колишніх гуртожитках для малосімейних вони набагато більші. Так ось Сергій Одарич наводить цифри за ремонт саме цих будинків, які були зняті з балансу підприємств і передані на баланс РЕУ. Зайве розповідати, в якому стані були ці будинки. На кожен з об’єктів виїжджала комісія і складала кошториси згідно з державними архітектурно-будівельними нормами, – повідомила Ірина Назарівна.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаський мер назвав РЕУ "найбільшим корупційним спрутом""