Мало хто знає, що популярного співака, зірку Росії та СНД, доля закидала ще в юності на Вінниччину, до Тульчина. Свій творчий шлях Віталій Грачов (нині Вітас) починав у створеному на той час естрадному колективі, який складався із чотирьох тульчинських музикантів та носив назву «Вітас & Ко».
Це була середина 90-х, той «переломний час», коли українська творча молодь відчула початок змін в українській культурі та можливість реалізувати свій творчий потенціал. Багато українських відомих нині співаків почали свій «старт» саме з періоду встановлення української незалежності. Серед тих підкорювачів сцени була група молодих тульчинських музикантів, у складі яких працював солістом молодий одесит Віталій Грачов, відомий сьогодні як зірка естрадного співу під іменем Вітас.
– Листівки та афіші з концертною програмою Вітаса були розклеєні на паркані нашої школи-інтернату, – пригадує директор тієї школи Володимир Друм.
– Нас було четверо, - розповідає учасник того колективу Руслан Яніцький. – Це були: Дмитро Зайчук (клавишні), я, Руслан Яніцький (бас-гітара), Микола Гулеватенко (ударні) та відомий нині Вітас (соліст).
- Як потрапив до вашого колективу зірковий Вітас?
- Тоді ще він не був зірковий, – каже Руслан. – Він був простий, компанійський одесит, якого доля закинула у наш Тульчин, я вважаю, випадково. Його батько – військовий, був призначений на службу в наше місто на декілька років. Саме через цю причину родина Грачових тимчасово (близько трьох років) проживала у селі Нестерварка Тульчинського району. Як мені відомо, там проживала й бабуся Віталія. Хлопець багато спілкувався із місцевими музикантами, а саме серед його друзів та колег виділявся Дмитро Зайчук, який у подальшому допомагав йому створювати та аранжувати пісні. Вітас на той час уже мав невеликий стаж вокального виконавця, бо, за його словами, деякий час співав під караоке у ресторанах міста Одеси. Я ж тоді вже закінчив Тульчинське культосвітнє училище та працював у місцевому Будинку культури на посаді звукоінженера. Створити колектив, де Вітас мав бути вокалістом, була, напевно, ідея самого Вітаса, його підтримував і його найближчий товариш Дмитро Зайчук.
– Відомо, що будь-який початок чогось нового веде за собою фінансовий слід. Хто надавав спонсорство та гроші на фінансові витрати, пов’язані із концертною діяльністю?
– Фінансової допомоги не надавав ніхто. Ми, члени колективу, самотужки їх вирішували. Звичайно, якби на той час у нас була спонсорська допомога, можливо, і ми мали б більший успіх. Інструменти та всю технічну апаратуру ми використовували з Будинку культури, в якому я на той час працював.
- Як відбувався ваш перший концерт та чи були прихильники й прихильниці?
- Це було у Тульчинському будинку культури, ми довго готувалися, малювали афіші, створили власну концертну програму з смішною назвою «Хулі-мулі».
Репертуар, який ми виконували, був спрямований на підтримку Президента молоддю України. – «Президенту ми скажем «да», а хулі-мулі» – це рядок із нашої найхітовішої пісні. Ми ставили за мету створити свій власний стиль сучасної пісні, можливо, нам це і вдавалося, бо більшість наших пісень була написана у стилі рок з елементами хіп-хопу. Над створенням пісень працювали в основному Дмитро Зайчук та сам Вітас. Віталій створював тексти пісень, а іноді й музику, а Дмитро займався аранжуванням. Афіші нашого виступу були тоді розклеєні по всьому місту та на перший наш концерт (коштував він тоді 1 гривню) прийшло близько 30 чоловік. Це були в основному міська молодь і друзі, які прийшли нас підтримати.
Після того концерту нас запрошували і в інші міста Вінницької області, на різні фестивалі, підприємства тощо. Прихильниці, може, й були, але вони нас не турбували. Весь вільний час ми заповнювали репетиціями, як у тій пісні: “первым делом - самолеты”.
- Чим закінчилась ваша концертна діяльність?
- Основною проблемою було, звичайно ж, фінансування. Потрібні були гроші на якісну технічну апаратуру, аранжування і т. д. Згодом Вітас разом із Дмитром почали більше звертатися до вінницьких спеціалістів за аранжуванням, а на це також потрібні були гроші, яких тоді не було. Музичними здібностями Вітаса у Вінницькій області та й, напевно, в Україні не зацікавився ніхто. Згодом він переїхав у Москву. Як мені відомо, на творчому шляху йому допомогла російська примадонна Алла Пугачова. Завдяки її підтримці ми за досить короткий час побачили його на вершині слави російської естради.
- Чи підтримуєте зв’язки із Вітасом та колишніми учасниками «Вітас & Ко»?
- Так, ми спілкуємося, бо всі учасники, окрім Вітаса, сьогодні практично проживають у Тульчині. Музикою продовжив займатися тільки Дмитро Зайчук, він багато часу проводить у Вінниці та займається аранжуванням, у нього зараз власна студія звукозапису. Коля Гулеватенко та я з музикою зав’язали. Я працюю у тому ж Будинку культури, що й колись, підприємцем, орендую частину його приміщення під комп’ютерний зал. Вітас навідувався до нас у Тульчин, уже будучи відомим, років 5 тому. Концертів він не давав, а з нами зустрічався, адже нам є що пригадати…
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
СПІВАК ВІТАС ПОЧИНАВ У ТУЛЬЧИНСЬКОМУ РАЙОНІ. Його батько, військовий, був призначений сюди з Одеси на службу
"