Родичі ув’язнених пікетували департамент і вимагали покарання для тих, хто побив в’язнів, яких, за твердженнями правозахисників, виносили з камер на носилках.
“У нас кошмар! Нас вбивають!»
У тюрмі по Островського та в СІЗО провели обшук. Родичі в'язнів вийшли на пікет, а прокуратура почала перевірку.
«У п'ятницю, о четвертій ранку, мій брат прислав нам коротку SMS: «У нас кошмар! Нас вбивають!» – а коли я йому передзвонила вранці, то він вже не міг говорити. Зараз він відходить від побоїв, не може ходити», – розповіла Валентина. Коли братові стало легше, він повідомив, що йому ще пощастило, бо побитих в'язнів з камер виносили на ношах. Одному з ув'язнених перебили руку, іншому ногу, а ще в одного – проломлена голова.
Того ж дня Вінницька правозахисна група повідомила, що близько першої години від отриманих вранці травм, не приходячи до свідомості, в санітарній частині тюрми №1 один із в'язнів помер. Про це ж сказали родичі побитих, які того ж дня прийшли до установи виконання покарань №1 на мирну акцію протесту. Група просто вдягнених змучених жінок юрмилася біля воріт установи. Напроти, через дорогу, в затінку стояли дві службові машини правоохоронців і з десяток чоловіків у формі. Протестуючі не мали в руках гасел, але й без того привертали увагу перехожих. Окремі навіть зупинялись, щоб підтримати протест проти побиття у тюрмах і СІЗО.
«Треба робити масові акції, щоб підключалися партії, громадські організації, скільки ці “маски-шоу” в тюрмах можуть продовжуватись? Зробили з держави жандармську країну. Міліції більше ніж армії, їй немає чим займатись. Вони тренуються на ув'язнених, проходять “курс молодого бійця” на невинному м'ясі, – протестує вінничанин Віталій Дмитрович, який проходив повз мітингуючих. – Вже скільки це можна терпіти, їм би було добре, якби їхні діти там сиділи і їх били?»
Брат Валентини, який потерпів від побиття, розповів їй, що це вже був другий напад. Попереднього дня невідомі в масках і з кийками колошматили одну частину тюрми, а наступного дня – іншу. Кажуть, що нібито щось шукали: били дві години.
Мати одного з потерпілих, якого возили на суд, розповіла, що син їй встиг сказати, що в лікарні тюрми після такого обшуку лежить 25 в'язнів.
Обшук у камерах тюрми №1 та СІЗО справді був
Це підтвердив начальник Вінницької установи виконання покарань №1 Дмитро Балтак. Щоправда, за його словами, силу застосовували лише до 13 осіб, а пройти обстеження і зафіксувати можливі побої мали змогу всі бажаючі. Після обшуку судмедексперти пройшли по всіх камерах. Обласна прокуратура зараз проводить свою перевірку. Але Дмитро Балтак впевнений, що у працівників системи були всі правові підстави для застосування сили, адже в'язні чинили агресивний опір обшуку. Вилучали заборонені для зберігання речі. Їх накопичилось стільки, що власними силами установа №1 вилучити їх не могла, тому допомагали працівники інших тюрем області. Під час обшуку забирали дріжджі, заточки, леза, сім-карти й мобільні телефони. Останніх знайшли 10, а загалом за рік у в'язнів відібрали 60 мобільних, їх конфіскують на користь державі. Дмитро Балтак каже, що є безліч способів пронести заборонені предмети до камер, і не приховує, що в цьому бувають замішані й працівники установи.
«Зарплати у правоохоронців маленькі. За що вони повибудовували собі вілли, їздять на дорогих машинах - на чужих, людських сльозах! Нехай запитають мене, скільки я винна завдяки міліції. Я ні жити не можу, ні спати», – обурюється Олександра, мати підсудного, який перебуває в СІЗО.
«Торік за фактом корупції ми звільнили одного з наших працівників», – каже Дмитро Балтак й дивується, що пікетуючі спершу прийшли не до нього, а одразу на мітинг. Протестуючі ж заявляли, що керівництво установи до них просто не вийшло. Дочекалися лише священика. Він повертався із зустрічі з в'язнями.
«Ніхто з в'язнів, з якими я спілкувався, про побиття нічого мені не казав, і голодуючих й побитих я не бачив», – сказав священик Артемій. Люди йому не повірили. Мовляв, боїться, що і його поб'ють.
«Про голодування ув'язнені заявляли,
– коментує Дмитро Балтак, – оскільки поширились чутки, що під час обшуку одного із затриманих побили й він помер у санчастині. У нього слабке серце, до санчастини його забрали одразу, як тільки почали обшук, його ніхто не бив, і того ж дня він їздив на суд. Коли повернувся, в'язні його побачили живим і непобитим й не стали відмовлятись від обіду».
Передачі ув'язненим тюрми й СІЗО зараз приймають у звичному режимі. Щодо інформації про жорстоке побиття й організації пікету, то Дмитро Балтак припускає, що за цим стоять інтереси громадських організацій та бандитських угруповань, оскільки з 15-річної практики роботи знає, що в'язнів більше влаштовує спокій, а не бунт й голодування.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
У ВІННИЦЬКІЙ ТЮРМІ ГОТУВАВСЯ ЗАКОЛОТ? Тому спецназ влаштував там "маски-шоу"?
"