17-річна вінничанка поїхала на вихідні до бабусі в Сосонку й пішла по суниці. Зігнулася за ягодою й... відчула укус. Поміж листя затаїлась змія.
Рука швидко розпухла, хоч дівчину одразу відвезли до обласної дитячої лікарні. Там її забрали до реанімації, але стан потерпілої після надання допомоги лікарі визначили як середній і перевели до алергічного відділення.
Після цього випадку в Сосонці почали з острахом ходити до лісу й переказувати, що на сільському смітнику змії кишать кублами, і не тільки вони. Сунична галявина, на якій трапилось нещастя, неподалік звалища. Йому вже років 16, тому не дивно, що там могла оселитись сім’я плазунів. Щоправда, голова Сосонської сільської ради Анатолій Гідрович каже, що вужі та мідянки у Сосонці - явище поширене. Гадів місцеві жителі часто зустрічають на косовиці. А щодо сміття, то сільська рада вже підписала договір з підприємством «Ековін» на вивіз відходів. Селяни за це платитимуть 5 грн. з двору на місяць. Систематичне прибирання й розчищання захаращень — профілактика осідання змій та вужів поряд з людьми. Хоча в літній період вони, як стверджують екологи, не агресивні.
«Період спарювання припадає на квітень. А щодо потомства, то вуж відклав яйця й забувся, він про нього не турбується, більше того, вужі не кусаються, тому дівчину за палець, швидше за все, вхопила мідянка. Це була реакція захисту», — пояснює Ірина Кононова, начальник одного з відділів обласного управління екології. У всякому разі, лікарі закликають до обачності, бо обережність — найкраща профілактика укусу змії. Рекомендують ходити до лісу із закритими ногами, в надійному взутті і уважно дивитися перед тим, як хочеш щось зірвати.
«Перша невідкладна допомога – це накладання джгута вище укусу й обколювання рани адреналіном, – консультує Оксана Моравська, заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні. — Також варто вводити протиотруйну сироватку, й, звичайно – мерщій до лікарні».
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЗМІЯ-МУТАНТ ВКУСИЛА ДІВЧИНКУ В ЛІСІ БІЛЯ СОСОНКИ. Зараз лікарі борються за її життя
"