В Черкаській області зменшилась кількість тяжких злочинів, вчинених проти особи. Про це йшлося на щотижневій нараді голови облдержадміністрації з керівниками правоохоронних, судових та окремих територіальних органів державної влади. Предметом розгляду був стан злочинності в області за 5 місяців нинішнього року та заходи щодо поліпшення ситуації у цій сфері.
Як зазначив голова облдержадміністрації Олександр Черевко, за цей час на Черкащині зменшилася кількість умисних вбивств на 15 %, тяжких тілесних ушкоджень – більш ніж на 50%, зґвалтувань – більш ніж на 37%, крадіжок транспорту – на 19%, в тому числі автомобілів – на 30%, проявів хуліганства зафіксовано менше на 9%. Майже на 3% знизилась кількість злочинів серед неповнолітніх та злочинів, вчинених групами осіб.
Позитивні результати дала і робота працівників Державтоінспекції. На шляхах області сталося на 32% менше дорожньо-транспортних пригод, ніж у відповідному періоді минулого року.
Зафіксовано збільшення кількості крадіжок, грабежів, розбійних нападів і шахрайств. Виріс рівень рецидивної злочинності, злочинів, скоєних на ґрунті пияцтва та вчинених у громадських місцях.
– Змінилась сама структура злочинності, – говорить голова облдержадміністрації. – Злочини, що набули поширення останнім часом, пов’язані з кризовими явищами у суспільстві, із зайнятістю населення. І обласна влада постійно працює над цим. Ось і завтра на обласному рівні буде проведено форум «Влада і бізнес – партнери», де обговорюватиметься питання створення умов для представників бізнесу, для відкриття нових виробництв, для поліпшення інвестиційного клімату – щоб люди мали роботу і зарплату. І не остання роль у цьому процесі відводиться правоохоронним органам.
– Ми проаналізували стан справ і прийшли до висновку, що слід активізувати роботу по боротьбі з економічними злочинами, проявами корупції, хабарництвом серед службових осіб органів влади та у сфері земельних відносин, із зловживанням та розкраданням бюджетних коштів і коштів державних підприємств. Особливу увагу треба звернути на детінізацію, легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом, на попередження «тіньових» схем у економіці, – говорить Олександр Черевко.
Голова облдержадміністрації чує багато нарікань від громадян на діяльність кредитних спілок. Тому облдержадміністрація за наслідками роботи форуму «Влада і бізнес – партнери» запропонує центральним органам влади внести зміни до законодавства, що регламентує роботу цих фінансових установ.
Важлива роль у боротьбі зі злочинністю відводиться профілактичній роботі.
Одним з її етапів є організація дозвілля населення. Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації повідомила, що в області 64 % дітей – а це 80 тисяч осіб – охоплені організованим літнім відпочинком.
Губернатор доручив головам райдержадміністрацій і рекомендував органам місцевого самоврядування взяти під опіку розважальні заклади на своїй території, щоб надати їм якомога більш цивілізованого вигляду, вимагати, щоб вони працювали у рамках чинного законодавства.
– Питання злочинності не може турбувати самих тільки міліціонерів, робота повинна починатися з кожного села, міста, району – наголосив він.
Про те, що Черкащина поліпшила показники у сфері боротьби зі злочинністю, свідчить позитива оцінка колегій Генеральної прокуратури, Служби Безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової адміністрації. Забезпечення прав, свобод і безпеки життєдіяльності громадян є одним із основних напрямків діяльності обласної влади. І губернатор наголошує, що робота ця повинна вестися публічно.
– Облдержадміністрація і правоохоронні органи чітко розуміють свої функції і працюють постійно, у тісній співпраці. Це дає позитивні результати, – підсумував Олександр Володимирович.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В Черкаській області зменшилась кількість тяжких злочинів"