«Живий вогонь» єднає Україну! Під такою назвою у Вінниці, вперше, 20-21 червня на о. Кемпа (Фестивальний) відбудеться міжнародний козацький фестиваль звичаєвої культури.
Чому саме в ці дні проходитиме народне свято Купала? Як відомо, 21 червня – найдовший день та найкоротша ніч. І якраз у цей час рівностояння природа дає нам найкращу енергетику. А майбутнє покоління, започатковане у найсприятливішому часі, має бути міцним і здоровим. Тому народні традиції, які започатковані в Україні ще у XV столітті, носять не тільки символічний, але й чисто практичний характер турботи про здоров’я української нації. За всіма канонами народного свята, через вогонь стрибали тільки заручені хлопець та дівчина, потім вони йшли шукати цвіт папороті. Згодом мало з’явитись на світ Божий здорове потомство.
Ось так наші пращури дбали про свою націю. Але зі знищенням козаччини за указом Петра І народний обряд було перенесено на 7 липня у зв’язку з введенням нового календаря. Тепер настав час у Вінниці, та й у всій Україні, повернути нашому українству історичну справедливість.
Нинішній міжнародний фестиваль «Живий вогонь» єднає Україну та не залишить жодного відвідувача байдужим. Майстер-класи української народної творчості, фестиваль кобзарів, змагання з бойових козацьких мистецтв, духовні та психологічні класи з гартування духу та тіла, сувеніри й витвори народних умільців та багато-багато іншого.
Центральне дійство – відтворення свята Купала з відновленням прадавнього обряду добування живого вогню - відбудеться у неділю у надвечірню годину.
Приходьте! На святі зможете познайомитись із гостями із різних регіонів України та країн ближнього зарубіжжя. Ми впевнені, що після такого дійства чимало подолян виявлять бажання стати козаками.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОЗАЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПРОЙДЕ У ВІННИЦІ НА ОСТРОВІ КЕМПА
"