Довічна кабала і петля на шиї, яку затягує ЖЕК. Так називають свої квартири мешканці військових п'ятиповерхівок, що по вулиці Карла Маркса, навпроти 12-ої й 13-ої шкіл. Окремі будинки цього мікрорайону збудовані ще 73 роки тому. Останній ремонт, як стверджують мешканці, робили ще в 50-му році. Щоб поліпшити якість обслуговування населення, з 1 квітня мерія, за прикладом Полтави, розпочала укрупнення ЖЕКів. Відтак, вже згадувані будинки передали до ЖЕКу № 18.
«ЖЕКи у Вінниці вже тричі укрупнювали, а потім роз'єднували, – каже Роман Аксельрод, який у комунальному господарстві пропрацював понад 35 років, а зараз член виконкому міської ради та начальник головного управління ЖКГ, енергетики та зв'язку Вінницької ОДА. – Укрупнення віддаляє «жеківців» від людей. Чим компактніша й мобільніша група обслуговування, тим швидше й якісніше вона надасть послуги».
Роман Аксельрод також був начальником ЖЕКу і першим ввів у практику сімейні підряди, коли будинок обслуговувала одна родина. Чим менша територія ЖЕКу, тим краще, бо робочий день його начальника, на думку Романа Аксельрода, мав би починатись з обходу території, а її мешканців варто знати в обличчя. Укрупненість також збільшить відстань, яку долатимуть сантехніки й інші працівники, йдучи на виклик. За новим порядком, спочатку ЖЕК виконує певні роботи по ремонту й благоустрою в конкретному будинку, а потім його мешканці платять за наведений порядок. Вивіз сміття вивели в окрему статтю, оскільки тепер гроші за нього братимуть не з площі квартири, а з кожного мешканця, які там проживають, тощо. До того ж, вартість квартплати для кожного будинку буде різною в залежності від його облаштування: наявності чи відсутності в ньому підвалу, ліфта тощо.
У загальному підсумку граничний тариф за послуги з утримання будинку та прибудинкових територій у згаданому мікрорайоні по провулку Карла Маркса склав 1,19 грн. щомісяця за квадратний метр. Мешканці стверджують, що це підвищення на 40%. До того ж, не мають довіри до нового ЖЕКу й сумніваються, що він надаватиме якісні послуги. Тому вже перша зустріч заступника начальника ЖЕКу №18 Романа Пелепенка з мешканцями переросла в гамірний базар. Люди назвали новий кошторис «фількиною грамотою» й вимагали вже затверджених тарифів з підписом і печаткою.
Також постановили переміряти прибудинкові території й обстежили кожен будинок, щоб виявити його проблеми. А всі невдоволення представник ЖЕКу зобов'язався усунути за колективними зверненнями більшості. Відтак люди одразу почали збирати підписи на зріз зайвих для них дерев і демонтаж нового дитячого майданчика, який щойно їм встановили за кошт міськвиконкому.
«Оскільки житловий фонд тепер приватний, то власники квартир мають право об'єднуватись у товариства і укладати угоди на обслуговування з будь-яким ЖЕКом чи приватною структурою», – продовжує Роман Аксельрод. – Поки що укрупнення ЖЕКів – це економічні важелі, а не покращення обслуговування. Це моя особиста думка».
Житлово-експлуатаційні організації у власності міської ради, тому будь-яка їхня реорганізація — це компетенція міськради і в цей процес не мають права втручатись дружавні інституції. Можливо, за четвертим разом спроба укрупнити ЖЕКи дасть позитивний результат. Та, про всяк випадок, прийнято рішення: службові приміщення, які звільняються після об'єднань, залишати в комунальній власності.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ОБ'ЄДНАННЯ ЖЕКІВ ВІННИЧАНИ СПРИЙМАЮТЬ ЯК ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ І ПОГІРШЕННЯ ПОСЛУГ
"