Медитуючи, черкащани мають змогу розслабитися і відволіктися від буденних проблем.
Медитація – це тренування розуму, уважності та свідомості за допомогою концентрації на певному об’єкті.
До того ж, медитація є однією з найефективніших технік отримання глибокого відпочинку, позбавлення стресу, поліпшення здоров’я, розвитку творчих і розумових здібностей, яка надає відчуття внутрішнього щастя і задоволення.
Мета медитації
– Цілі медитації завжди визначаються індивідуально, – розповідає Ганна Парходько, психолог медичного центру "Інтерамед". – Можна сконцентрувати свою увагу на думках і фізичних відчуттях, які будуть приємні людині, розслабитися, подолати стрес. У результаті, людина заспокоюється, в неї підвищується працездатність, знижується дратівливість. А відбувається це завдяки тому, що врівноважується нервова система, поліпшується фізичне самопочуття, з’являється впевненість у собі. Людина вчиться краще контролювати свої емоції.
В якому стані перебуває людина під час медитації?
– В психофізіологічному значенні медитація належить до зміненого стану свідомості, однак зміни ці відбуваються за бажанням самої людини, на відміну, наприклад, від гіпнозу, – веде далі Ганна Юріївна.
Хто може медитувати?
В психологічному значенні людей можна умовно поділити на емоційних та раціональних. Чуттєвий тип здатен швидше навчитися техніки медитації, раціоналісту складніше, але за бажанням він також зможе навчитися медитувати.
Суб’єктивно кожна людина отримає неповторні відчуття і специфічні враження під час медитації.
В усякому разі, завжди добре усвідомлювати мету використання будь-якої техніки самопізнання. В іншому випадку, людина може настільки заглибитись у себе та звузити поле своєї свідомості, що це може призвести до відчуження від зовнішнього світу та стосунків із іншими людьми.
Коментар головного спеціаліста з нетрадиційної медицини управління охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Валентини Дзюби:
Людина – саморегулююча система, але, на жаль, не всі вміють користуватися цією можливістю. Займаючись медитацією, ми маємо чудову нагоду поліпшити власне самопочуття, підживити свій організм позитивною енергією, досягнути певної гармонії.
До того ж, заняття медитацією відновлюють фізіологічні функції організму людини, найголовніше – знімають напруженість в головному мозку, хронічну втому, допомагають при психоневрологічних захворюваннях, анемії.
До речі:
Віруючим черкащанам слід пам’ятати, що православна церква виступає категорично проти медитації, вважаючи її шкідливою для духовного здоров’я людини.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Медитація – шлях до душевної рівноваги"