Всесвітній день захисту дітей – чудова нагода згадати про майбутнє покоління. Що їдять наші діти? Що носять, чим граються? "Укрметртестстандарт" здійснив чергову перевірку якості товарів для малюків. І знову – несанкціоновано, бо на офіційні перевірки держава грошей не виділяє.
"Ми пiшли в магазин, зробили покупки, як звичайнi покупцi, і попросили сертифiкати якостi, бiльшiсть з яких так i не були отриманi" - розповідає перший заступник генерального директора ДП "Укрметртестандарт" Віктор Ример.
В кращому випадку перевіряючим надавали прострочені сертифікати або ж говорили - прийдіть завтра.
Під перевірку цього разу потрапили морозиво й сирки, дитячий одяг, взуття та іграшки.
Якщо за останні два роки рівень якості товарів на вітчизняному ринку значно покращився, то цього року, зважаючи на кризу, виробники знову вирішили зекономити на здоров'ї своїх споживачів.
"Яка цікава закономірність. Той, хто дододає найбільшу кількість рослиннних жирів, тому вже мало написати "Пломбір", пише "пломбір справжній, справжній український пломбір". До справжнього пломбіру йому як до неба рачки йти", - каже начальник Науково-дослідного центру випробування продукції "Укрметртестстандарту" Володмир Семенович.
Економлять також виробники легкої промисловості, використовуючи неякісні барвники і синтетичні тканини, нашвидкоруч обробляючи шви і шиючи одяг з зіпсованих матеріалів.
Відтак, якщо одягнути такий бракований кольоровий купальник, то після борсання у морі, фарба осяде на тілі дитини, Галина Некрашевич, керівник лабораторії, яка здійснювала перевірку одягу.
За стандартами одяг для немовлят до одного року має бути бавовняний, допускається трохи віскози. Дитячі комплекти, що продаються у київських магазинах, містять більше поліефіру, ніж бавовни. Це при тому, що поліефір категорично заборонено використовували в одязі для немовлят, адже шкіри дитини має дихати.
Обираючи малюку до трьох років взуття, варто звернути увагу не лише на склад матеріалів і хороший вигляд сандаликів.
Дітям не рекомендується носити каблук, адже саме через нього вподальшому розвивається пласкостопість. Підошва не повинна бути слизькою, щоб не призвести до падіння і травми, натомість всі шви мають бути добре прошиті. До того ж взуття обов'язково повинно мати задник, щоби ступня була зафіксована.
Коли нас обманюють
Що ж робити з тими підприємцями, які обманюють споживачів? З цим питанням "Українська правда. Життя" звернулася до начальника Науково-дослідного центру випробування продукції Володимира Семеновича.
"Система штрафів існує, але сума штрафу настільки сміхотворна, що підприємець може хоч щодня сплачувати її, перекриваючи видатки прибутками з продажу неякісного товару", - відповідає Семенович.
Втім, сама процедура перевірки продукції теж є проблемною, адже офіційні тестування мають проводитися за державні кошти в присутності інспектора. Кошти не виділяються, і у планах - накласти мораторій на контроль виробників, мовляв, криза, немає за що фінансувати такі перевірки.
Не меншою популярність серед вітчизняних політиків є думка про відміну обов'язкової сертифікації в Україні - крок у напрямку перетворення нашої держави в величезний смітник, куди будуть скидати всілякий непотріб з Європи та Азії.
Вимагайте сертифікати відповідності!
"Українська правда. Життя" попросила у керівництва торгівельних мереж та постачальників дитячих іграшок прокоментувати появу їхньої продукції у "чорному списку" "Укрметртестандарту".
На питання, чи вся їхня продукція, яка підлягає обов'язковій сертифікації має сертифікат відповідності, підприємства відповідали ствердно.
Коли ж вони дізнавалися про результати перевірки, то реакція була передбачуваною: на якій підставі нас перевіряли?
"Ми нічого не знаємо про цю перевірку. Чи були у них необхідні документи на неї? Нас не поперердили за 10 днів, а, значить, перевірка неправомірна", - повідомили нам у "ЗАТ Рейтинг".
"Вся продукція у нас сертифікована і ми нічого не знаємо про перевірку. Ми завжди предявляємо сертифікати якості на вимоги споживачів", - запевнили "Українську правду. Життя" в ТОВ "Край".
Постанова про попередження за десять днів є однією із найбезглуздіших в Україні, переконує Семенович.
Він з посмішкою пригадує історію перевірки згущеного молока: коли фахівці "Укрметртестандарту" перевіряли виробників без попередження, то шість із десяти марок згущенки виявилися фальсифікованими. При офіційній перевірці (з повідомленням за десять днів) виявилося, що всі десять марок відповідають стандартам якості.
Нагадаємо, що обов'язковій сертифікації підлягають такі дитячі товари як взуття до 24 розмiру, натільна бiлизна, панчохи та шкарпетки, іграшки, а також речі для новонароджених.
Експерти радять вимагати сертифікати відповідності на дану продукцію, перевіряти товари на дотик, обробку швів та обов'язково дивитися маркування. Головне правило - поважати себе і не купувати перший-ліпший товар лише тому, що він дешевий.
Опитування на Інтернет-форумах показало - більшість мам і не здогадується, що дитяча продукція повинна проходити обов'язкову сертифікацію. Оптимістичні твердження про те, що "не все так погано, як переконують ЗМІ", чергуються з сумною життєвою мудрістю: "До здоров'я ваших дітей нікому, крім вас, діла немає".
Усі фото та таблички надані Укрметртестстандартом
http://life.pravda.com.ua
Все коментарии
Источник: Житомир.info | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Криза триває, дитячі товари ще гіршої якості"