Нафтопровід будували для України, а не для транзиту : 514413 : Бизнес

Бизнес Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Бизнес
Подробно

Нафтопровід будували для України, а не для транзиту

Останнім часом пожвавилися дискусії щодо переведення роботи нафтопроводу “Одеса-Броди” в аверсний режим. Президент Віктор Ющенко, долаючи активний опір Кабміну, таки сказав своє рішуче слово й підписав відповідний указ. Однак до реалізації указу на ділі наразі не доходить. Про перспективи переведення наф­топроводу в аверсний режим і можливі дивіденди від цього для країни – в розмові з ініціатором і керівником будівництва нафтопроводу “Одеса-Броди”, екс-директором державного підприємства “Магістральні нафтопроводи “Дружба” Любомиром Буняком.
– Нещодавно Віктор Ющенко підписав указ про переведення нафтопроводу “Одеса-Броди” в аверсний режим. Чимало експертів уже сказало про неможливість утілення цього указу через відсутність контрактів із постачальниками нафти. А як щодо технічного боку справи?
– Про технічний бік годі й говорити, оскільки цей наф­топровід спроектовано так, що він може працювати і в одному напрямку, і в іншому. Але тут суть в іншому, власне, в самому формулюванні питання – Президент підписав указ. Про що? Як це розуміти: він дав команду – і нафта потекла в інший бік?
– Що потрібно, аби нафто­провід таки запрацював в аверс­ному режимі?
– Потрібен державницький підхід до справи. Доки країною керуватимуть невігласи й шахраї, і всяка інша шантрапа, доти в державі нічого не працюватиме, й жодні укази не вирішать питання. Країною мають керувати професіонали й патріоти.
– Але в цьому питанні від України не дуже багато залежить – своєї нафти ми не маємо…
– Чому не залежить? Наф­топровід будували перш за все для України, а не для транзиту. Це журналісти чомусь охрестили його транзитним. Його проектували насамперед для того, щоб об’єднати в одне ціле дві існуючі в нашій країні нафто­провідні системи, аби можна було доставляти нафту безпосередньо трубами, а не возити залізничними цистернами. І, крім того, коли буде потреба (а потреба така вже є), щоб він виконував функції транзитного нафтопроводу. Питання перш за все було в забезпеченні країни нафтою з інших джерел, окрім російського! Для цього з моєї ініціативи та під моїм керів­ництвом збудували наф­товий термінал і всю систему загалом. Але річ у тім, що в державі немає кому робити! Україну 19 років розкрадають, а не будують.
А треба було створити державну вертикально-інтегровану компанію, яка могла б закуповувати нафту, переробляти її та “викидати” на український ринок. Не треба було приватизовувати всі нафтопереробні заводи, які пороздавали невідомо кому й тепер держава навіть не має своєї нафтопереробної промисловості, а мала ж близько 70 млн. тонн переробки на рік.
– То ви вважаєте, що рішення Президента є політичним?
– Я нічого не вважаю. По­літичним чи неполітичним… не знаю, якими міркуваннями керувався Президент, коли під­писував указ. Не знаю, що він може вирішити. Знаю, як треба робити, і це дуже просто. І це треба робити. Але немає кому. Яка різниця, хто там що підписав, хто там що робить, якщо в Україні взагалі невідомо що відбувається, бо всюди хаос і безлад.
– Тобто, на вашу думку, на цьому етапі переведення роботи нафтопроводу в аверсний режим неможливе?
– Усе можливо! Я ж уже сказав!
– Але ви кажете про від­сутність політичної волі…
– При чому тут політична воля? Кажуть про таке поняття, як постачальники каспій­ської нафти. Таке слово як “постачальник” узагалі не повинно існувати. Його немає в природі. Це що – нам хтось даватиме наф­ту безкоштовно? Є продавець нафти і є покупець нафти. Якщо Україна чи хтось інший вважає, що їй потрібна нафта, то повинна її купити, бо ніхто нам її не поставить. Придумали собі – постачальники каспійської наф­ти! Це ж безглуздя! Які постачальники каспійської нафти? Де постачальники? Це що – Совєтський Союз? Немає такого – є продавець і покупець. Тому треба купити нафту, до­правити на свій нафтопереробний завод через нафтотермінал “Південний” нафтопроводом “Одеса-Броди”, наприклад, у Надвірну чи в Дрогобич, чи в Лисичанськ, чи в Кременчук, там переробити і продати на нашому ринку, для наших споживачів. Так потрібно робити! А не говорити про якихось постачальників і споживачів. А в нас як посівна кампанія, так аврал – ми їдемо в Азербайджан домовлятися або в Грецію купити 180 тис. тонн солярки, бо немає як посіяти пшеницю.
– Які плюси Україна отримує від переведення нафто­проводу в аверсний режим?
– Іще раз кажу: я проектував його, щоб він працював у двох напрямках. Нафтопровід і термінал працюють, заробляють гроші для країни. Це вже плюс. Нафтопровід не простоює, гроші не закопано, як казав колись головний комуніст країни, – їх правильно раціонально використали. Однак, повторю, державою керують дурні. І доки ті дурні будуть при владі, буде безлад.
А забезпечення нафтопродуктами власного виробництва є абсолютним плюсом. Адже, купивши нафту, ми забезпечуємо роботою власні нафтопереробні заводи, там працюють люди, крім того, не залежимо від якихось інших джерел – це все позитиви. Та коли цього немає, і нафтопровід діє у зворотному режимі, то це також плюс. Бо він працює для держави, і гроші йдуть для неї. Цей нафтопровід у кожному разі є корисним, як би він не працював.
Проте якби він працював так, як заплановано – і для власного споживача, і на транзит для Західної Європи, – то це, безумовно, вигідніше, з огляду на географічне розташування країни: надзвичайно вигідно качати ту саму каспійську нафту в Європу. Це проста економіка і тут не треба додаткових аргументів. Але потрібно насамперед показати, що нафтопровід працює у прямому режимі, тобто саме від Одеси до Бродів. Тому спочатку треба запустити його для власних потреб. Адже якщо закачати в нафтогін хоча б 3 млн. тонн – він окупиться. А якщо перекачати 5, 6, чи 9 млн. тонн? А він може качати і 40. Після запуску для власних потреб зможемо говорити Європі, що він працює, тож ним можуть користуватися і вони.
– Чи можна повернутися до ідеї продовження нафтопроводу до Ґданська і Плоцька?
– А яка в цьому потреба? Він виходить на нафтопровід “Друж­ба” та може вже нині працювати і на Польщу, і на Німеччину, і на Білорусь, і на Південну Європу. Хто взагалі таке придумав, що конче треба будувати до Ґданська чи до якогось іншого міста? Немає в цьому потреби.
Розмовляла Ірина Гамрищак


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Нафтопровід будували для України, а не для транзиту"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 1
Новых вестей вчера: 3

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Декабрь 2024

>>
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта