Президент України Віктор Ющенко взяв участь у церемонії вручення ключів від квартири багатодітній родині Камінських у Коростені Житомирській області. Церемонія відбулася в рамках спільного проекту бізнесу і влади «Зігрій любов'ю дитину», який спрямований на підтримку родин, що мають десять та більше дітей. Повідомляє прес-служба Президента
Глава держави назвав сьогоднішню подію гарним прикладом, який заслуговує на наслідування, і закликав до консолідації зусиль для здійснення аналогічних проектів. «Я переконаний, що українське суспільство має велике серце і зробить все для того, щоб відродити традицію багатодітних родин», - сказав Віктор Ющенко. Президент подякував меценатам за придбання житла для родини Камінських та передав родині ключі від квартири, побажавши процвітання, сімейного добробуту і затишку в оселі.
У своєму виступі Глава держави коротко охарактеризував нову політику щодо дитинства та материнства, яка чотири роки тому розпочалася з надання суттєвої допомоги при народженні дитини, сума якої щорічно збільшується.
Сьогодні Глава держави також підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», який має на меті посилення соціального захисту багатодітних сімей, поліпшення їх державної підтримки, створення більш сприятливих умов для виховання дітей у таких сім'ях.
ДОВІДКА
Родина Камінських має 11 дітей. Найстаршій дитині - сімнадцять років, наймолодшій - шість місяців. Мати - Людмила Камінська, працює молодшою медсестрою у діагностичному центрі, у 2008 році їй присвоєно звання «Мати-героїня». Батько - Олександр Камінський, станційний робітник місцевого залізничного вокзалу. Проживають у власному будинку із житловою площею 42 кв. метри. Квартира для родини Камінських, ключі від якої вручив Президент України, має житлову площу 97 кв. метрів у двох рівнях у новозбудованому будинку. Вартість квартири 475 тис. грн. Квартиру для родини Камінських придбано за кошти місцевих благодійників. Сьогодні в Україні близько 400 тисяч багатодітних сімей, 75% з них мають троє дітей, 8,5% виховують п'ятеро і більше дітей. В Україні налічується близько 13,5 млн. сімей. З них - 396,2 тис. багатодітних (або 5,7%). Серед багатодітних мають: 3-х дітей - 298,4 тис. сімей, 4-х - 63,9 тис., 5 і більше - 33,9 тис., з яких 1,7 тис. мають 10 і більше дітей. Сьогодні в Україні статус малозабезпеченої мають 118,2 тис. родин, з яких 46,2 тис. (39,1%) - багатодітні. На Житомирщині 9059 багатодітних родин, з яких 25,7% - малозабезпечені. У Коростенському районі мешкає 331 багатодітна родина, з них 55 (16,6%) - малозабезпечені. У Житомирській області до Проекту залучено 14 багатодітних родин, з яких 11 (включаючи сім'ю Камінських) допомогу надано в повному обсязі.
Спільний проект влади і бізнесу «Зігрій любов'ю дитину» з вирішення найболючіших проблем багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, започатковано на зустрічі Президента України Віктора Ющенка з представниками бізнесу та влади 11 грудня 2007 року.
Представники великого бізнесу підтримали ініціативу Глави держави, який закликав їх до благодійницької діяльності, і погодились долучитись до реалізації проекту безпосередньо в регіонах України.
Пріоритетним завданням проекту Президент визначив вирішення житлових проблем багатодітних сімей, які виховують 10 і більше дітей, адже саме такі родини потребують найбільшої турботи держави.
Станом на 19 травня 2009 року Проектом охоплено 568 багатодітних сімей, які потребували допомоги на загальну суму 137,0 млн. гривень.
Рівень реалізації Проекту характеризують наступні показники.
Кількість сімей, яким: допомогу надано у повному обсязі - 336 (59,2% від загальної їх кількості), на загальну суму 71,7 млн. грн.; придбано будинки - 113 (34,7% від загальної кількості сімей, які їх потребували), на загальну суму 36,6 млн. грн.; придбано квартири - 14 (58,3 %), на загальну суму 8,0 млн. грн.; виконано ремонт помешкань - 145 (89,5 %), на загальну суму 12,8 млн. грн.
Окремим сім'ям (188) було придбано автотранспорт, меблі, побутову та комп'ютерну техніку тощо.
Завершено реалізацію Проекту в Автономній Республіці Крим (6 родин отримало допомогу на загальну суму 1996,0 тис. грн., благодійник - Ахметов Р.Л.) та 10-ти областях, а саме:, Вінницькій (9 родин отримало допомогу на загальну суму 1765,5 тис. грн., благодійник - Порошенко О.І), Дніпропетровський (11 родин отримало допомогу на загальну суму 3200,0 тис. грн., благодійник - Пінчук В.М.), Закарпатській (17 родин отримало допомогу на загальну суму 4370,0 тис. грн., благодійник - Ахметов Р.Л.), Івано-Франківській (13 родин отримало допомогу на загальну суму 3772,0 тис. грн., благодійники - Коломойський І.В., Боголюбов Г.Б.), Кіровоградській (2 родини отримало допомогу на загальну суму 298,8 тис. грн., благодійник - Толмачов М.Г.), Миколаївській (3 родини отримало допомогу на загальну суму 1405,0 тис. грн., благодійник - Тігіпко С.Л.), Сумській (15 родин отримало допомогу на загальну суму 2000,0 тис. грн., благодійник - Бойко В.С.), Тернопільській (89 родин отримало допомогу на загальну суму 10395,0 тис. грн., благодійник - Фірташ Д.В.), Хмельницькій (7 родин отримало допомогу на загальну суму 1649,7 тис. грн., благодійник - Хорошковський В.І.), Черкаській (7 родин отримало допомогу на загальну суму 3046,1 тис. грн., благодійник - Риженков О.М).
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Українське суспільство має велике серце і зробить все для того, щоб відродити традицію багатодітних родин - Віктор Ющенко"