"Чи мають право виходу на пенсію раніше, ніж у 60 років, машиністи аміачних холодильних установок і з яким стажем роботи?"
Сергій Швець, с. Розсішки Христинівського району
Відповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Володимир Багрійчук:
– Відповідно до Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, – за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:
чоловіки – після досягнення 55 років і зі стажем роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;
жінки – після досягнення 50 років і зі стажем роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням віку: на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи – жінкам.
Для призначення пенсії на пільгових умовах за списком №2 трудової книжки недостатньо. Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для деяких категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
У довідці має бути відображено: періоди роботи, що зараховуються до пільгового стажу, професія або посада: факт зайнятості на цих професіях або посадах протягом повного робочого дня; характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їхні номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.
Загалом Порядок застосування списків затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383. Згідно з цим порядком, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, чинні на період роботи особи.
На сьогодні діють списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 №36. В 33 розділі зазначені машиністи холодильних установок, що обслуговують аміачно-холодильні установки.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Для призначення пенсії на пільгових умовах трудової книжки може бути недостатньо"