Черкаським строковикам не слід розраховувати на пільги після служби.
Весняний призов у розпалі. В Україні влада докладає чимало зусиль задля того, щоб підвищити престиж української армії та заохотити юнаків до служби. Призовники у свою чергу намагаються уникнути служби, вважаючи, що це – рік, що випав із життя.
У Норвегії, наприклад, після служби юнак отримує бали, які надалі дають йому перевагу при вступі до університету. При цьому, перебуваючи у війську, солдат може заочно здобувати освіту у вищому навчальному закладі. В Україні все зовсім не так. Порівняно з тими, що існували за радянських часів, пільги солдатам строкової служби не дають юнакам, котрі відслужили у лавах Збройних сил України, суттєвих переваг у влаштуванні свого подальшого цивільного життя, над тими, кому військова служба була невідома. Наприклад, у законі про пенсії та пільги військовослужбовцям СРСР було передбачено, що звільнені зі служби військовослужбовці мають переваги при вступі до вишу, а також, якщо вони мають повну середню освіту, приймаються на підготовчі відділення при ВНЗ за направленням військових частин.
Єдине, на що можуть сподіватися строковики в Україні нині, якщо вони були призвані на строкову військову службу в період навчання, – це подальше навчання в тому самому закладі, де вони навчалися до призову. Інших переваг немає, оскільки Міністерство освіти і науки України свого часу мінімалізувало кількість пільг для абітурієнтів, ними зараз користується обмежена кількість категорій.
Як розповів начальник 158-го територіального центру комплектування військовослужбовців за контрактом м. Черкаси Олег Лисенко, ніяких пільг після проходження служби у Збройних силах України під час вступу до вищих навчальних закладів юнаки не мають. Навіть заочно можуть навчатися лише солдати-контрактники, для цього їм надається відпустка на навчання під час сесій. Ті, хто йде на строкову службу, зобов’язані брати академвідпустку на час проходження служби без права відлучатись на сесії. Контрактникам у цьому плані легше – вони можуть навчатися за власний рахунок на заочній формі навчання і під час служби, а також після другого укладення угоди розраховувати на вступ до ВНЗ за держзамовленням за направленням на технічні спеціальності до близько дванадцяти українських вишів.
Щодо працевлаштування, то за військовослужбовцями строкової служби, які до призову працювали на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності і господарської діяльності, зберігається по звільненню з військової служби право на працевлаштування їх у тримісячний строк на тому самому підприємстві або його правонаступникові на посаду, не нижчу за ту, яку вони обіймали до призову на військову службу. Вони також користуються переважним правом на залишення на роботі під час скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці протягом двох років із дня звільнення з військової служби.
За словами Олега Лисенка, при працевлаштуванні служба в армії необхідна тільки при прийомі на посади охоронців, співробітників служб безпеки чи силових структур. В інших випадках – служба в армії може бути бажаною, однак не обов’язковою.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Що чекає солдатів після служби?"